Filtr

Program zájezdu:

Remeš – Nancy – Colmar – Štrasburk

1. den (NE 25.9.): Cesta z Prahy přeš Plzeň, cestou prohlídka Verdunu (bitva o Verdun – památník na 1. světovou válku). Večer ubytování v Remeši (oblast Champagne).

2. den (PO 26.9.): Prohlídka Remeše (včetně katedrály) a návštěva výrobny šampaňského. Po cestě do Nancy návštěva originální restaurace uprostřed malé farmy s chovem prasat, drůbeže a lam. Společná večeře v restauraci v areálu farmy. Ubytování v Nancy (Lotrinsko).

3. den (ÚT 27.9.): Před výjezdem na farmy City tour busem po Nancy. Prohlídka farem se zaměřením na chov ryb a na produkci mléka z biomasy. Dále návštěva farmy zaměřené na pěstování rebarbory, jablek a výrobu produktů z nich a ochutnávka jejich výborné kuchyně (společný lehčí oběd na farmě). Poté návštěva termálů v Contrexéville (fakultativně) a návrat do Nancy. Večeře fakultativně.

4. den (ST 28.9.): Návštěva rostlinné farmy s produkcí obilovin a ukázka výroba balíků sena/slámy. Následně chov a přímý prodej drůbežího a vepřového masa včetně porážky. Po cestě prohlídka památníků spojených s osobností Johanky z Arku (rodný domek, basilika, pevnost Bourlemont). Návštěva farmy s masným skotem. Farma vlastní porážku a prodává jejich maso. Ochutnávka produktů z farmy ve formě lehčího obědu. Krátká zastávka na šnečí farmě. Návrat do Nancy, večeře fakultativně.

5. den (ČT 29.9.): Návštěva dvou farem s chovem alpských a sánských angorských koz, kde se zpracovává kozí mléko a vlna a následně se prodává. Poté degustace výrobků ve formě lehčího oběda na farmě. Přejezd do města Chaumont (starodávný viadukt). Podle času návratu z programu následuje volno v Nancy na samostatnou prohlídku, večeře fakultativně a čas na sbalení.

6. den (PÁ 30.9.): Průjezd vinnou stezkou, prohlídka hradu Haut-Kœnigsburg a dále zastávka v Štrasburku. Odjezd do Colmaru a nocleh. Společná večeře v Colmaru.

7. den (SO 1.10.): Po snídani odhlášení z hotelu, dopoledne individuální prohlídka Colmaru, individuální oběd a odpoledne odjezd zpět do Prahy. Příjezd do Prahy ve večerních hodinách.

Cena zahrnuje:

• Autobusovou dopravu z/do ČR, autobus je skupině k dispozici během pobytu
• Ubytování 6 nocí v hotelu 3* v DBL pokoji
• Strava dle programu
• Prohlídky farem dle programu
• Ochutnávky a degustace dle programu
• Vybrané vstupy dle programu
• Hotelové pobytové taxy
• Česky hovořícího průvodce po celou dobu programu
• Pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje:

• Komplexní cestovní pojištění Pandemic – 70 Kč/os/den
• Strava mimo program
• Vstup do termálních lázní Contrexeville
• Vstupné do památek

Minimální počet účastníků:

Změna programu vyhrazena.
Minimální počet účastníků 30.

Základní informace o destinaci:

země starověkých Galů i císaře Napoleona. K návštěvě lákají především nádherné ukázky architektury a umění světového významu, zajímavá muzea, římské chrámy a renesanční zámky. Kolébka umění a rodiště bezpočtu věhlasných umělců, ať už jde o literaturu, divadlo, hudbu, malířství, film či pouliční umění (např. Monet, Cezanne, Renoir, Gaugin, Balzac, Zola, Baudelaire, Voltaire, Descartes, atd.) Země vína, sýrů, vyhlášené kuchyně a pétanque. K nejvyhledávanějším místům patří např. Paříž, Marseille, Mont-Saint-Michel, Rennes, Lyon, Dijonn, Carcassonne, Sopky Francouzského středohoří, Písečná duna Pyla, Bordeaux, Gorges du Verdon, Alsasko, Avignon, Montpellier, Strasbourg.
My vám nabízíme týdenní pobyt v jihovýchodní Francii – Provence, v nejatraktivnější oblasti s nádhernou různorodou krajinou a známými voňavými levandulovými poli.


Poloha:

metropolitní Francie (většina území) leží v západní Evropě, mezi moři a zálivy Atlantského oceánu – Biskajským zálivem, Lamanšským průlivem a Středozemním mořem. Sousedí s Německem, Švýcarskem, Itálií, Španělskem, Belgií, Lucemburskem, Monakem a Andorrou.
K Francii patří také malý ostrov Korsika. Tzv. Zámořská Francie zahrnuje území v Karibiku, Severní a Jižní Americe, v Indickém oceánu a Oceánii. Francouzi často přezdívají Metropolitní Francii kvůli jejímu geografickému tvaru L'Hexagone (šestiúhelník). Evropská část je na severu a západě rovinatá s mírným vlněním, na zbytku území převážně pahorkatá a hornatá. Ve francouzských Alpách se nachází nejvyšší bod západní Evropy Mont Blanc. Další hornaté kraje země zahrnují Pyreneje, Centrální masív, Jura, Vogézy, Armorský masív a Ardeny.

Rozloha:

551 500 km² (675 417 km² i se zámořskými územími)

Státní zřízení:

republika, člení se na 26 regionů (22 evropská část) a celkem 101 departmentů.

Obyvatelstvo:

cca 67 mil. obyv.

Hlavní město:

Paříž 2,2 mil. obyv. (v aglomeraci více než 11 mil.), další velká města: Marseille, Lyon, Toulouse, Nice, Nantes.

Jazyk:

úřední – francouzština. Dále se používá němčina, arabština. V zámořských území existují kreolské jazyky na bázi francouzštiny.

Měna a kurzy:

Metropolitní Francie – euro (od ledna 2002), CPF (Polynéský frank francouzských kolonií v Tichém oceánu, vázán na kurz eura).

Geografické ukazatele:

Mont Blanc (4 810 m n.m.)

Podnebí:

Francie má mírné a příjemné podnebí. Země se dělí na čtyři klimatické zóny: Oceánské podnebí (západ): průměrné srážky rozložené do velkého počtu dnů; roční výkyvy teplot jsou slabé. Kontinentální podnebí (střed a východ): zimy spíš drsné a léta teplá. Středomořské podnebí (jihovýchod): letní teploty a sucha; hlavní srážky v říjnu a v dubnu (mírné a vlhké podnebí); velké oslunění. Horské podnebí (nad 600 až 800 m n. m.): častější srážky; sníh tři až šest měsíců v roce.

Místní kuchyně:

francouzská kuchyně je z nejvyhledávanějších kuchyní světa. Základ tvoří sýry, víno, ryby a mořské plody (ústřice, slávky, hřebenatky, humry), různé druhy masa, i vnitřnosti (pro výrobu známých paštik) zelenina, bylinky, koření, bagety, croissanty, palačinky (crêpe), makronky.

Suvenýry:

jídlo (vína, koňak, sýry, čokoláda), parfémy, módní doplňky, keramika.

Časové pásmo:

stejné jako ČR, středoevropské.

Výlety v okolí hotelu

Mapa polohy hotelu