PROVENCE TROCHU JINAK

od 22 990
doprava Letecky | Praha, Letiště Václava Havla
strava Snídaně

Filtr

Informace o zájezdu:

letecký poznávací zájezd na 7 dní/6 nocí
letecky do NICE s ubytováním v JUAN-LES-PINS

Program zájezdu:

1. DEN: po příletu do Nice v dopoledních hodinách transfer s průvodcem do centra Nice, kde následujepěší prohlídka Starého města a známého trhu Cours Saleya – Květinového trhu a trhu s provensálskými lahůdkami, množstvím překrásných barev a vůní. Dále fakultativně možnost návštěvy muzea Marca Chagalla. Po prohlídce města Nice pokračuje transfer do hotelu v letovisku Juan-les-Pins, města plného zábavy. Po ubytování v hotelu v Juan-les-Pins následuje individuální program. Navštívit můžete některou z místních restaurací, vydat se na průzkum obchůdků se suvenýry, obdivovat skryté skvosty, které již Maupassan a Monet oceňovali při svých pobytech na riviéře nebo jen tak pozorovat hvězdy na noční obloze na místní 2 km dlouhé pláži. Nocleh.
2. DEN: 
po snídani nebo v dopoledních hodinách přejezd místním vlakem na půldenní nebo celodenní program do města Antibes. Po příjezdu následuje procházka s průvodcem a seznámení se s památkami a historií města. Antibes je populární letní destinace turistů z celého světa, nabízí křišťálově čisté moře, svěží středomořský vzduch a nádherné historické stavby. Jako místo letního odpočinku si Antibes oblíbila řada celebrit a movitých lidí ze všech koutů světa, kteří svůj čas tráví na přepychových jachtách a několikapatrových luxusních výletních lodích. Antibes je svou historií spojeno s Řeky, Římany, ale později i s šlechtickým rodem Grimaldiů. Prohlídka přístavu na „nábřeží milionářů“. V zámku GRIMALDI se nachází Muzeum „MUSÉE PICASSO“. Pablo Picasso se na tento hrad uchýlil během války a obrazy, které v té době namaloval, věnoval městu. U vstupu do tohoto muzea bude zakončena prohlídka města. Vstup do muzea fakultativně. Fakultativně návštěva  Archeologického muzea, Botanické zahrady a dalších památek města. V Marinelandulze zažít jedinečná představení delfínů, kosatek, lachtanů a tučňáků. V sousedním venkovním aquaparku je nepřeberné množství vodních atrakcí a pláží. Opodál v Adventure Golf, si lze zkusit odpálit míček rovnou mezi dinosaury. Zábavní park „Farma na Divokém Západě“ vás přenese zpět do doby kovbojů. Odjezd zpět do Juan-les-Pins individuálně. Nocleh v Juan-les-Pins.
3. DEN: po brzké snídani odjezd místním vlakem do Antibes, kde přesednete do vlaku TGV (moderní vysokorychlostní vlak, pýcha celého systému francouzské železniční dopravy) a pojedete na celodenní výlet do Avignon, 5. největšího města Francie, jehož starobylé centrum je zapsané na seznamu světového dědictví UNESCO. Zde proběhne prohlídka památek s průvodcem, např. Avignonského mostu, gotického Papežského paláce. V tomto paláci pobýval jako chlapec král Karel IV. se svým otcem Janem Lucemburským. V paláci nás potěší socha Karla IV., která je kopií té, již dobře známe z Karlova mostu. Volný čas. Odjezd z Avignonu v pozdním odpoledni a příjezd do Juan-les-Pins v nočních hodinách, nocleh.
4. DEN: individuální program. Je možné se vydat vlakem nebo městským busem do blízkého městečka Cagnes-sur-Mer, nazývaném také městem Renoira (jeden z největších francouzských impresionistů). Po jeho přistěhování se v roce 1908, vznikla taková slavná díla jako třeba Pradleny v Cagnes, nebo Dům v Les Collett es. „Umění se učíme v muzeu,“ prohlásil Auguste Renoir. Je možné se do neobyčejného muzea Musée Renoir podívat. Bylo vytvořeno v jeho vile, velkolepé stavbě s krásnou zahradou, která hraje stejně důležitou roli jako muzejní výstava. Stojí za to navští vit toto místo i v případě, že nemáte zájem o umění! Nocleh v Juan-les-Pins.
5. DEN: po snídani se uskuteční celodenní výlet do zajímavých míst a přírody Provence. Okruh (cca 90 km, v délce trvání 9 hodin) minivanem (pro max. 8 osob) a průvodcem po trase: Grasse, Goudron & Tourrett es-sur-Loup, Saint-Paul-de-Vence. Uvidíte malebné středověké vesničky zasazené do kopcovité krajiny. Výlet je vhodný pro všechny, ale při návštěvě vesnic Gourdon a Saint-Paul-de-Vence je plánovaná procházka. Alternativou pro ty, kteří mají s chůzí problém je možnost zůstat na místě a odpočívat v kavárně. V Grasse, hlavním městě světa parfémů navští víte továrnu na výrobu parfémů. Gourdon, vesnice zvaná „Orlí hnízdo“, jeideálním místem pro rychlý oběd, s úchvatným výhledem na údolí Gordesdu Loup. Tourrett es-sur-Loupje středověká opevněná vesnice posazená na skalním výběžku uprostřed bujné vegetace (aloe, dýňové fí ky). Saint-Paul-de-Vence je středověká vesnice, jedna z nejkrásnějších vesnic ve Francii, byla a je domovem a inspirací mnoha umělců (Chagall, Picasso, Renoir, Mati sse). Možnost posadit se na drink v jedné z místních kaváren nebo návštěva Nadace Maeght – pravé muzeum v přírodě s moderním a současným uměním (Chagall, Léger, Miróatd). Návrat do Juan-les-Pins, nocleh.
6. DEN: po snídani nebo v dopoledních hodinách možnost výletu místním vlakem do Cannes a lodí na ostrov Ile Sainte Marguerite – podrobné info na místě. Jedná se o větší ze dvou Lerinských ostrovů (druhý je Ile Saint Honorat), 3 km dlouhý, 1 km široký, pouhých 15 minut lodí od přístavu v Cannes. Ostrovu dominuje mohutná pevnost s celou, ve které strávil dlouhá léta tajemný muž se železnou maskou, jehož identi ta je dodnes opředena mnoha mýty. K vidění také Muzeum moře (Musée de la Mer), s expozicí archeologických nálezů vylovených z mořského dna v okolí ostrova. Ostrov je pokrytý eukalypty a borovicemi, lze se vydat po naučné botanické stezce (Senti er Botanique), objevovat romanti cká zákoutí nebo se vykoupat u skalnatého pobřeží v malých zátokách. Ostrov je také ideálním místem na piknik. Po návratu zpět do Cannes, prohlídka města. Cannes město slunce, luxusu, Zlaté palmy, díky britského kancléře lorda Henry Broughama. Filmová perla a druhé největší město Azurového pobřeží (po Nice) s významnými stavbami: Promenáda La Croisett e, nákupní třída Rued´Antibes, nová budova Festivalového paláce, Alleé des Stars, Vila Chateau Eléonore, katedrála Notre Dame de L’Ésperance. Návrat do Juan-les-Pins, nocleh.
7. DEN: po snídani transfer na letiště v Nice, odlet do Prahy.

Cena zahrnuje:

letenku Praha – Nice – Praha včetně všech tax a poplatků, zpáteční transfer letiště – hotel, 6x ubytování v hotelu** se snídaní, prohlídku Nice a Antibes s průvodcem, zpáteční vlakovou jízdenku TGV Anti bes–Avignon–Antibes, Gare d‘Avignon TGV - Avignon cenre a Juan-les-Pins – Antibes, služby česky hovořícího průvodce po celou dobu zájezdu, pojištění CK dle zákona č. 159/1999.

Cena nezahrnuje:

místní vlakové jízdenky (cca 4€/os.), individuální výlety do Cannes, do Cagnes-sur-Mer a na ostrov Ile Sainte Marguerite, vstupné do muzeí, historických objektů a atrakcí, celodenní výlet po Provence (2 390 Kč/os.), balená voda během výletu, cestovní pojištění a pojištění storna zájezdu (36 Kč/den/os.), příplatek za jednolůžkový pokoj (5 700 Kč).

Minimální počet účastníků:

8 osob.

Výlety a pamětihodnosti:

Nabízíme vám týdenní pobyt v jihovýchodní Francii – Provence, v nejatraktivnější oblasti s nádhernou různorodou krajinou a známými voňavými levandulovými poli.

Antibes je populární letní destinace turistů z celého světa, nabízí křišťálově čisté moře, svěží středomořský vzduch a nádherné historické stavby. Jako místo letního odpočinku si Antibes oblíbila řada celebrit a movitých lidí ze všech koutů světa, kteří svůj čas tráví na přepychových jachtách a několikapatrových luxusních výletních lodích. Antibes je svou historií spojeno s Řeky, Římany, ale později i s šlechtickým rodem Grimaldiů.

Avignonu 5. největší města Francie, jehož starobylé centrum je zapsané v Seznamu světového dědictví UNESCO. Nalezneme zde Avignonský most nebo gotický Papežský palác. V tomto paláci pobýval jako chlapec král Karel IV. se svým otcem Janem Lucemburským. V paláci je k vidění socha Karla IV., která je kopií té, již dobře známe z Karlova mostu.

Cannes je známé jako město slunce, luxusu a Zlaté palmy – to vše díky britskému kancléři, lordovi Henry Broughamovi, který si oblast zamiloval. Cannes je filmová perla a druhé největší město Azurového pobřeží (po Nice) s významnými stavbami: Promenáda La Croisette, nákupní třída Rue d´Antibes, nová budova Festivalového paláce, Alleé des Stars, Vila Chateau Eléonore nebo katedrála Notre Dame de L’Ésperance.

Základní informace o destinaci:

PROVENECE - (česky Provensálsko, okcitánsky Provença) je historická země, která se nachází v jihovýchodní Francii. Je součástí administrativního celku Provence-Alpes-Côte d'Azur.
Do Provence tradičně spadají deparetmenty Var, Vaucluse, Bouches-du-Rhône a některé oblasti deparetmentů Alpes-de-Haute-Provence a Alpes-Maritimes. Jméno pochází z latinského slova provincie – Provence se totiž stala první mimoitalskou provincií Římanů.
Místním tradičním jazykem je provensálština. Jedná se o dialekt okcitánštiny známé také pod názvem langue d'oc, která je velmi blízká katalánštině. Existuje několik regionálních variant provensálštiny. Provensálštinou se v Provence běžně hovořilo až do začátku 20. století, kdy francouzská vláda započala intenzivní a v konečném důsledku úspěšné snahy o nahrazení regionálních jazyků francouzštinou. Dnes se provensálština vyučuje na provensálských školách včetně univerzit, k běžné komunikaci ji ale používá pravděpodobně méně než 500 – převážně starších – lidí.
Historické a přírodní zajímavosti
V Provence se nachází řada historických památek i přírodních zajímavostí. Ze zdejších pamětihodností jsou čtyři uvedeny na Seznamu světového dědictví UNESCO:
  • Arles
  • Amfiteátr a vítězný oblouk v Orange
  • Staré město v Avignonu
  • Římský akvadukt Pont du Gard
Přírodní zajímavosti:
  • Camargue
  • Pohoří Luberon
  • Mont Ventoux
  • Grand canyon du Verdon

Výlety a pamětihodnosti:

5 nejkrásnějších vesnic v Provence:

1. Lourmarin
leží na jih od horského masivu Lubéron. Po cestě do Lourmarinu hledejte velký vinný sud, jenž je skvělým poznávacím znamením.
Renesanční hrad s nádhernou zahradou. Doporučujeme vejít dovnitř, protože krásné vyhlídky na celou vesničku a její okolí stojí za to. Milovníci vína neopomenout návštěvu vinotéky, která se ukrývá v opevnění hradu.
Ulice se vinou do kruhu, aby se zabránilo silným poryvům větru v úzkých uličkách. A jedna zajímavost! V Lourmarinu se natáčel jeden díl českého kuchařského pořadu "Kluci v akci".

2. Gordes
nejfotografovanější obec v Provence a to především díky skvělé poloze na hraně náhorní plošiny. Vesničku proslavil úspěšný film "Dobrý ročník". Díky kamenným stavbám, terakotovým střechám a úzkým uličkám se Gordes stala v momentě ikonou Provence.

3. Cucuron
leží jen několik kilometrů od vesnice Lourmarin. Přestože vzdálenost je to malá, počet turistů zde ani v sezoně není závratný. Díky tomu si Cucuron stále uchovává hodně ze své autentičnosti.
Obec se proslavila natáčením hned několik filmů. Ze starší tvorby je možné uvést film "Husar na střeše" nebo "Jean od Floretty" v hlavní roli s Gerardem Depardieu. Ve vesnici se také odehrávaly některé scény z filmu Dobrý ročník, v němž si zahrál Russel Crowe a Marillon Cotillardová. Pokud budete hledat místo z tohoto filmu, vydejte se na severní okraj vesnice k vodní nádrži z 16. století a hned pochopíte ...

4. Roussillon
nejbarevnější vesnice. Leží mezi ložisky okrové hlinky na vyvýšené skále. Domky v obci hrají všemi odstíny okrové barvy a vytváří tak nezapomenutelné scenérie. V případě dobrého počasí uvidíte v pozadí bílý vrchol hory Ventoux, kterou velmi často zdolávají cyklisté při slavném závodu Tour de France.

5. Les Baux–de-Provence
leží na úpatí malého pohoří Les Alpilles nedaleko města Arles. Z jižní strany působí monumentálně ruiny hradu, který byl kdysi největší v širokém okolí a pánové z Baux vládli, kam až oko dohlédlo. Do vesnice vedou pouze dvě cesty. Hlavní přístupová komunikace spojuje vesnici s parkovištěm. Druhá stoupá po schodech z údolí prudce vzhůru a je určena pouze pro pěší. V Les Baux-de-Provence se nelze ztratit. Dvě vodorovné ulice končí buď vstupem do zříceniny hradu nebo na náměstí před kostel svatého Vincenta. V sezoně vesnici navštíví víc než milion návštěvníků, což pro 23 stálých obyvatel může být opravdu náročné.

Výlety v okolí hotelu

Mapa polohy hotelu