Filtr

Informace o zájezdu:

letecký poznávací zájezd na 7 dní/6 nocí
letecky do NICE s ubytováním v JUAN-LES-PINS

Program zájezdu:

1. DEN: po příletu do Nice v dopoledních hodinách transfer s průvodcem do centra Nice, kde následujepěší prohlídka Starého města a známého trhu Cours Saleya – Květinového trhu a trhu s provensálskými lahůdkami, množstvím překrásných barev a vůní. Dále fakultativně možnost návštěvy muzea Marca Chagalla. Po prohlídce města Nice pokračuje transfer do hotelu v letovisku Juan-les-Pins, města plného zábavy. Po ubytování v hotelu v Juan-les-Pins následuje individuální program. Navštívit můžete některou z místních restaurací, vydat se na průzkum obchůdků se suvenýry, obdivovat skryté skvosty, které již Maupassan a Monet oceňovali při svých pobytech na riviéře nebo jen tak pozorovat hvězdy na noční obloze na místní 2 km dlouhé pláži. Nocleh.
2. DEN: 
po snídani nebo v dopoledních hodinách přejezd místním vlakem na půldenní nebo celodenní program do města Antibes. Po příjezdu následuje procházka s průvodcem a seznámení se s památkami a historií města. Antibes je populární letní destinace turistů z celého světa, nabízí křišťálově čisté moře, svěží středomořský vzduch a nádherné historické stavby. Jako místo letního odpočinku si Antibes oblíbila řada celebrit a movitých lidí ze všech koutů světa, kteří svůj čas tráví na přepychových jachtách a několikapatrových luxusních výletních lodích. Antibes je svou historií spojeno s Řeky, Římany, ale později i s šlechtickým rodem Grimaldiů. Prohlídka přístavu na „nábřeží milionářů“. V zámku GRIMALDI se nachází Muzeum „MUSÉE PICASSO“. Pablo Picasso se na tento hrad uchýlil během války a obrazy, které v té době namaloval, věnoval městu. U vstupu do tohoto muzea bude zakončena prohlídka města. Vstup do muzea fakultativně. Fakultativně návštěva  Archeologického muzea, Botanické zahrady a dalších památek města. V Marinelandu lze zažít jedinečná představení delfínů, kosatek, lachtanů a tučňáků. V sousedním venkovním aquaparku je nepřeberné množství vodních atrakcí a pláží. Opodál v Adventure Golf, si lze zkusit odpálit míček rovnou mezi dinosaury. Zábavní park „Farma na Divokém Západě“ vás přenese zpět do doby kovbojů. Odjezd zpět do Juan-les-Pins individuálně. Nocleh v Juan-les-Pins.
3. DEN: po brzké snídani odjezd místním vlakem do Antibes, kde přesednete vysokorychlostního vlaku TGV a pojedete na celodenní výlet do Avignon, 5. největšího města Francie, jehož starobylé centrum je zapsané na seznamu světového dědictví UNESCO. Zde proběhne prohlídka památek s průvodcem, např. Avignonského mostu, gotického Papežského paláce. V tomto paláci pobýval jako chlapec král Karel IV. se svým otcem Janem Lucemburským. V paláci nás potěší socha Karla IV., která je kopií té, již dobře známe z Karlova mostu. Volný čas. Odjezd z Avignonu v pozdním odpoledni a příjezd do Juan-les-Pins v nočních hodinách, nocleh.
4. DEN: individuální program. Je možné se vydat vlakem nebo městským busem do blízkého městečka Cagnes-sur-Mer, nazývaném také městem Renoira (jeden z největších francouzských impresionistů). Po jeho přistěhování se v roce 1908, vznikla taková slavná díla jako třeba Pradleny v Cagnes, nebo Dům v Les Collett es. „Umění se učíme v muzeu,“ prohlásil Auguste Renoir. Je možné se do neobyčejného muzea Musée Renoir podívat. Bylo vytvořeno v jeho vile, velkolepé stavbě s krásnou zahradou, která hraje stejně důležitou roli jako muzejní výstava. Stojí za to navštívit toto místo i v případě, že nemáte zájem o umění. Nocleh v Juan-les-Pins.
5. DEN: po snídani se uskuteční fakultativní celodenní výlet "Krásy vnitrozemí Provence". Okruh (cca 90 km, v délce trvání 9 hod.) s průvodcem po trase: Grasse, Goudron & Tourrett es-sur-Loup, Saint-Paul-de-Vence. Uvidíte malebné středověké vesničky zasazené do kopcovité krajiny. Výlet je vhodný pro všechny, ale při návštěvě vesnic Gourdon a Saint-Paul-de-Vence je plánovaná procházka. Alternativou pro ty, kteří mají s chůzí problém je možnost zůstat na místě a odpočívat v kavárně. V Grasse, hlavním městě světa parfémů navští víte továrnu na výrobu parfémů. Gourdon, vesnice zvaná „Orlí hnízdo“, jeideálním místem pro rychlý oběd, s úchvatným výhledem na údolí Gordesdu Loup. Tourrett es-sur-Loupje středověká opevněná vesnice posazená na skalním výběžku uprostřed bujné vegetace (aloe, dýňové fí ky). Saint-Paul-de-Vence je středověká vesnice, jedna z nejkrásnějších vesnic ve Francii, byla a je domovem a inspirací mnoha umělců (Chagall, Picasso, Renoir, Matisse). Možnost posadit se na drink v jedné z místních kaváren nebo návštěva Nadace Maeght – pravé muzeum v přírodě s moderním a současným uměním (Chagall, Léger, Miró atd). Návrat do Juan-les-Pins, nocleh.
6. DEN: po snídani výlet místním vlakem do Cannes – prohlídka města s průvodcem, fakultativně výlet na ostrov Ile Saint Honorat – jeden ze dvou Lerinských ostrovů, známý pro své stále fungující středověké opatství řízené cisterciáckými mnichy a jejich vlastní výrobu vína a likérů, návrat v individuálním čase do Juan-les-Pins.
7. DEN: po snídani transfer na letiště v Nice, odlet do Prahy.

Cena zahrnuje:

letenku Praha – Nice – Praha včetně všech tax a poplatků (letenka v ceně 4 500 CZK), 6x ubytování v hotelu** se snídaní, transfery, služby česky hovořícího a místního průvodce, transfer z hotelu na letiště, místní vlakové jízdenky tam i zpět – Ant bes a Cannes (2. a 6. den), vlakovou jízdenku TGV Antibes-Avignon-Antibes s místenkou a jízdenku Avignon TGV gare-Avignon centre a zpět.

Cena nezahrnuje:

lístek na výletní loď na ostrov Saint Honorat, vstupné do muzeí, historických objektů a atrakcí, celodenní výlet po Provence – „Krásy vnitrozemí Provence“ (cena 1 900 Kč/os.), vlakovou jízdenku 4. den (individuální program), doprovodné služby mimo program, obědy, večeře, komplexní cestovní pojištění (36 Kč/den/os.), příplatek za jednolůžkový pokoj (5 700 Kč).

Minimální počet účastníků:

10 osob.

Základní informace o destinaci:

země starověkých Galů i císaře Napoleona. K návštěvě lákají především nádherné ukázky architektury a umění světového významu, zajímavá muzea, římské chrámy a renesanční zámky. Kolébka umění a rodiště bezpočtu věhlasných umělců, ať už jde o literaturu, divadlo, hudbu, malířství, film či pouliční umění (např. Monet, Cezanne, Renoir, Gaugin, Balzac, Zola, Baudelaire, Voltaire, Descartes, atd.) Země vína, sýrů, vyhlášené kuchyně a pétanque. K nejvyhledávanějším místům patří např. Paříž, Marseille, Mont-Saint-Michel, Rennes, Lyon, Dijonn, Carcassonne, Sopky Francouzského středohoří, Písečná duna Pyla, Bordeaux, Gorges du Verdon, Alsasko, Avignon, Montpellier, Strasbourg.
My vám nabízíme týdenní pobyt v jihovýchodní Francii – Provence, v nejatraktivnější oblasti s nádhernou různorodou krajinou a známými voňavými levandulovými poli.


Poloha:

metropolitní Francie (většina území) leží v západní Evropě, mezi moři a zálivy Atlantského oceánu – Biskajským zálivem, Lamanšským průlivem a Středozemním mořem. Sousedí s Německem, Švýcarskem, Itálií, Španělskem, Belgií, Lucemburskem, Monakem a Andorrou.
K Francii patří také malý ostrov Korsika. Tzv. Zámořská Francie zahrnuje území v Karibiku, Severní a Jižní Americe, v Indickém oceánu a Oceánii. Francouzi často přezdívají Metropolitní Francii kvůli jejímu geografickému tvaru L'Hexagone (šestiúhelník). Evropská část je na severu a západě rovinatá s mírným vlněním, na zbytku území převážně pahorkatá a hornatá. Ve francouzských Alpách se nachází nejvyšší bod západní Evropy Mont Blanc. Další hornaté kraje země zahrnují Pyreneje, Centrální masív, Jura, Vogézy, Armorský masív a Ardeny.

Rozloha:

551 500 km² (675 417 km² i se zámořskými územími)

Státní zřízení:

republika, člení se na 26 regionů (22 evropská část) a celkem 101 departmentů.

Obyvatelstvo:

cca 67 mil. obyv.

Hlavní město:

Paříž 2,2 mil. obyv. (v aglomeraci více než 11 mil.), další velká města: Marseille, Lyon, Toulouse, Nice, Nantes.

Jazyk:

úřední – francouzština. Dále se používá němčina, arabština. V zámořských území existují kreolské jazyky na bázi francouzštiny.

Měna a kurzy:

Metropolitní Francie – euro (od ledna 2002), CPF (Polynéský frank francouzských kolonií v Tichém oceánu, vázán na kurz eura).

Geografické ukazatele:

Mont Blanc (4 810 m n.m.)

Podnebí:

Francie má mírné a příjemné podnebí. Země se dělí na čtyři klimatické zóny: Oceánské podnebí (západ): průměrné srážky rozložené do velkého počtu dnů; roční výkyvy teplot jsou slabé. Kontinentální podnebí (střed a východ): zimy spíš drsné a léta teplá. Středomořské podnebí (jihovýchod): letní teploty a sucha; hlavní srážky v říjnu a v dubnu (mírné a vlhké podnebí); velké oslunění. Horské podnebí (nad 600 až 800 m n. m.): častější srážky; sníh tři až šest měsíců v roce.

Místní kuchyně:

francouzská kuchyně je z nejvyhledávanějších kuchyní světa. Základ tvoří sýry, víno, ryby a mořské plody (ústřice, slávky, hřebenatky, humry), různé druhy masa, i vnitřnosti (pro výrobu známých paštik) zelenina, bylinky, koření, bagety, croissanty, palačinky (crêpe), makronky.

Suvenýry:

jídlo (vína, koňak, sýry, čokoláda), parfémy, módní doplňky, keramika.

Časové pásmo:

stejné jako ČR, středoevropské.

Výlety v okolí hotelu

Mapa polohy hotelu