Filtr

Informace o zájezdu:

Valdichiana Senese – vinařská oblast v Toskánsku, známá po celém světě krásou krajiny, historií a kulturou, ale také gastronomií a termálními lázněmi. Ubytování je zajištěno v hotelu 3*.

POLOPENZE A DEGUSTACE V CENĚ

Program zájezdu:

1. DEN: PRAHA – CHIANCIANO TERME
Odjezd z Prahy, příjezd do Chianciano Terme. Ubytování v hotelu 3* a večeře

2. DEN: MONTEPULCIANO
Po snídani návštěva městečka Montepulciano, prohlídka historického centra, které zdobí renesanční budovy. Odpoledne návštěva městečka Trequanda. Cestou zpět do hotelu fakultativně návštěva lázeňského bazénu Theia v Chianciano Terme (vstup + župan a žabky). Večer návrat do hotelu a večeře.

3. DEN: SARTEANO – PIENZA – MONTECATINI TERME
Po snídani odjezd na prohlídku historického centra městečka Pienza (památka UNESCO), poté přejezd do městečka Sarteano, návštěva Etruského muzea, hradu v Sarteanu a etruské hrobky.
Navečer odjezd do hotelu v Montecatini Terme a večeře.

4. DEN: MONTECARLO S VINICEMI, FLORENCIE
Snídaně v hotelu. Návštěva starobylého městečka Montecarlo, (mezi Montecatini a Lucca) Montecarlo je známé výrobou vína a je místem, kde se každoročně v září koná Festival vína. Poté nás čeká sklep a vinice. Účastníci odejdou na zajímavou procházku nádhernými vinicemi. Na závěr procházky se účastníci vrátí na farmu, navštíví starobylé sklepení s historickými sudy a následuje degustace 4 vín, doplněná nabídkou místních uzenin a sýrů a typického místního chleba s přídavkem extra panenského olivového oleje místní produkce.
Po degustaci odjezd do Florencie prohlídka renesančního města s průvodcem se zastávkou na Piazza della Signoria, kde se nachází impozantní Palazzo Vecchio, Uffizi, Ponte Vecchio atd.
Návrat do hotelu na večeři a nocleh.

5. DEN: MONSUMMANO TERME A VINCI
Snídaně v hotelu. Odjezd do Vinci, rodiště velkého Leonarda a oblasti výroby vynikajícího extra panenského olivového oleje. Návštěva muzea, kde se nacházejí prototypy a kresby vynálezů velkého génia. Volný čas na oběd. Poté návštěva lisovny oleje. Následuje prohlídka lisovny s výkladem o výrobním procesu, který olivy podstupují, aby se přeměnily na extra panenský olivový olej. Následuje degustace různých druhů oleje na bruschettě z toskánského chleba a poté odjezd k olivovému háji, kde uvidíte, jak probíhá sklizeň. Vše ochutnáte, abyste pochopili rozdíly mezi oleji, které koupíte v supermarketu, a to vše doprovázené lahodnými toskánskými pokrmy.
Návrat do hotelu, večeře a nocleh.

5. DEN: MONTECATINI, PISA A NAVEČER ODJEZD DO ČR
Po snídani možná prohlídka města, které se v červnu 2021 stalo památkou UNESCO. Symbolem města je ”TETTUCCIO“, nejvýznamnější termální zařízení. Návštěva Montecatini zahrnuje zastávku na radnici vyzdobené malířem a keramikem Galileem Chinim (slavný představitel Liberty a také scénograf některých děl Pucciniho) a pokračuje návštěvou továrny Tettuccio. Nenechte si ujít návštěvu starobylé kavárny kompletně s freskami Giulio Bargellini a Maria Biseo a zastávku v galerii Bibite, kde můžete obdivovat nádherné keramické výtvory Basilio Cascella.
V Montecatini také zavítáme do Citrusové zahrady.
Poté přejezd do města Pisa, kde si prohlédneme slavné Piazza dei Miracoli – Šikmá věž, Baptisterium, Dóm a pak již vyrazíme na cestu zpět do ČR.

Cena zahrnuje:

• Autobusovou dopravu z/do ČR, autobus je skupině k dispozici i během pobytu
• Ubytování 5 nocí s polopenzí v hotelu 3*
• Montepulciano s degustací vína
• Vstup do muzea v Sarteanu
• Prohlídku Florencie
• Prohlídku města da Vinci
• Vstup do citrusové zahrady Montecatini
• Prohlídku Pisy
• Česky hovořícího průvodce po celou dobu programu
• Pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje:

• Komplexní cestovní pojištění – 45 Kč/os/den nebo Pandemic – 70 Kč/os/den
• Vstup do lázní Theia (vč. županu) – cca. 30 EUR/os

Minimální počet účastníků:

20 osob.

Základní informace o destinaci:

Itálie se řadí mezi turisti cky nejatrakti vnější státy světa. K návštěvě Itálie lákají především antické, středověké a renesanční památky. K nejvyhledávanějším italským městům patří Řím, Florencie, Benátky, Pisa. Vyhledávanými místy jsou pláže podél 7 600 km dlouhého pobřeží a ledovcová horská jezera Lago di Garda, Lago Maggiore, Lago di Como. Atraktivní jsou filmové a hudební festi valy a karnevaly (San Remo, Benátky). Země patří k nejhustěji osídleným státům Evropy. My vám nabízíme letní pobyty u malebného jezera Lago di Garda. Naleznete na www.AGLtravel.cz. Novinkou je poznávací zájezd, ve kterém vás provedeme malebným Toskánskem s jeho výtečnou gastronomií a vínem a třešinkou na dortu bude návštěva Říma.

Poloha:

Itálie leží na Apeninském poloostrově, sousedí s Rakouskem, Francií, Švýcarskem a Slovinskem. Povrch je převážně hornatý, na severu dominují Alpy a Dolomity. Téměř po celé délce Itálie se rozpíná pohoří Apeniny, které dosahuje výšky téměř 3 000 m n. m. Itálie leží na seismicky akti vním pásu, čímž jsou dokladem dvě činné sopky, Etna, nejvyšší činná sopka Evropy (3 323 m n. m.), starovulkán Vesuv (1 281 m n. m.) a aktivní oblast Liparských ostrovů nebo oblíbený lázeňský ostrov Ischia.

Rozloha:

301 338 km2

Státní zřízení:

republika, člení se na 20 krajů (regionů) a 103 okresů (provincií).

Obyvatelstvo:

cca 59,4 mil. obyv., z toho 98 % italské národnosti .

Hlavní město:

Řím - cca 2,8 mil. obyv., další velká města: Milán, Neapol, Turín, Palermo, Florencie.

Jazyk:

italština, okrajově němčina, slovinština, francouzština.

Měna a kurzy:

od ledna 2002 EURO.

Podnebí:

podnebí se liší podle oblastí . Pobřeží má typicky středomořský charakter s horkými léty a mírnou zimou bohatou na srážky. Oblast Alp leží v mírném pásmu s rozdílem teplot mezi vrcholy hor a údolím. Zima bývá bohatá na sněhovou nadílku, léto je teplé.

Místní kuchyně:

jedna z nejchutnějších a nejzdravějších kuchyní středomořského typu. Základ tvoří těstoviny, rajčata, sýry, plody moře, česnek, olivy a olivový olej, sušená šunka, maso, skvělá káva.

Suvenýry:

módní značkové oblečení, obuv, kabelky, jídlo (olivový olej, vína, likéry), keramika, bižuterie, religiózní a poutní suvenýry.

Časové pásmo:

stejné jako ČR.

Výlety v okolí hotelu

Mapa polohy hotelu