Filtr

Informace o zájezdu:

Letecký poznávací zájezd – 5 dní/4 noci.

Program zájezdu:

1. DEN: odlet z Prahy v dopoledních hodinách. Přílet do Říma, transfer do hotelu, ubytování a večeře.
2. DEN: po snídani v hotelu odjezd do středověkého městečka Sinalunga, prohlídka města a poté následuje prohlídka typické místní farmy La Frattas s ochutnávkou místních produktů. Odpoledne návrat do Chianciano Terme a koupání v lázních. Lázeňská tradice v této oblasti trvá již více než 2 000 let. Místní zážitkové lázně s minerální termální vodou jsou velkým lákadlem této oblasti .
3. DEN: po snídani v hotelu návštěva archeologického naleziště Chiusi proslulého nejen v Itálii, ale i po celém světě díky jeho bohatým etruským nalezištím. Možnost individuální návštěvy “Città Sotterranea” podzemního město a tajemný Labyrint krále Porsenna. Dále cesta pokračuje do malebného městečka Pienza, které bylo v roce 1996 zapsáno na seznam kulturního dědictví UNESCO. V závěru dne návštěva městečka San Casciano dei Bagni, známého již od Starořímských dob díky jeho 42 termálním pramenům, které dodnes zásobují lázně Fonteverde.
4. DEN: po snídani v hotelu odjezd do městečka Sarteano. Návštěva etruského naleziště „Hrob pekelné Quadrigy“ svědectví dávných počátků a jeden z nejvíce vzrušujících zážitků. Po obědě (fakultativně) odjezd do Montepulciano, prohlídka historického centra městečka Montepulciano s renesanční atmosféru. Ochutnávka proslulého vína „Vino Nobile di Montepulciano DOCG“ v monumentálním vinném sklípku.
5. DEN: snídaně v hotelu, velmi časný odjezd do Říma. Půldenní prohlídka Říma a odjezd na letiště. Odlet v pozdních odpoledních hodinách do Prahy.

Cena zahrnuje:

leteckou dopravu Praha – Řím – Praha, veškeré transfery v místě pobytu, 4x ubytování hotelu s polopenzí, 1x vstup do termálních lázní (4 hodiny), 1x ochutnávka vína v historických sklepích, návštěva místní farmy + ochutnávka (víno, sýr, olej), 1x vstup do Etruského muzea a Quadriga Inferna Ienecropolis v Sarteanu.

Cena nezahrnuje:

nápoje, pobytová taxa, příplatek za jednolůžkový pokoj (2 000 Kč/os.), obědy, fakultativní vstupy – Labyrint Krále Porseny v Chiusi (5 €/os.).

Minimální počet účastníků:

12 osob.

Základní informace o destinaci:

Itálie se řadí mezi turisti cky nejatrakti vnější státy světa. K návštěvě Itálie lákají především antické, středověké a renesanční památky. K nejvyhledávanějším italským městům patří Řím, Florencie, Benátky, Pisa. Vyhledávanými místy jsou pláže podél 7 600 km dlouhého pobřeží a ledovcová horská jezera Lago di Garda, Lago Maggiore, Lago di Como. Atraktivní jsou filmové a hudební festi valy a karnevaly (San Remo, Benátky). Země patří k nejhustěji osídleným státům Evropy. My vám nabízíme letní pobyty u malebného jezera Lago di Garda. Naleznete na www.AGLtravel.cz. Novinkou je poznávací zájezd, ve kterém vás provedeme malebným Toskánskem s jeho výtečnou gastronomií a vínem a třešinkou na dortu bude návštěva Říma.

Poloha:

Itálie leží na Apeninském poloostrově, sousedí s Rakouskem, Francií, Švýcarskem a Slovinskem. Povrch je převážně hornatý, na severu dominují Alpy a Dolomity. Téměř po celé délce Itálie se rozpíná pohoří Apeniny, které dosahuje výšky téměř 3 000 m n. m. Itálie leží na seismicky akti vním pásu, čímž jsou dokladem dvě činné sopky, Etna, nejvyšší činná sopka Evropy (3 323 m n. m.), starovulkán Vesuv (1 281 m n. m.) a aktivní oblast Liparských ostrovů nebo oblíbený lázeňský ostrov Ischia.

Rozloha:

301 338 km2

Státní zřízení:

republika, člení se na 20 krajů (regionů) a 103 okresů (provincií).

Obyvatelstvo:

cca 59,4 mil. obyv., z toho 98 % italské národnosti .

Hlavní město:

Řím - cca 2,8 mil. obyv., další velká města: Milán, Neapol, Turín, Palermo, Florencie.

Jazyk:

italština, okrajově němčina, slovinština, francouzština.

Měna a kurzy:

od ledna 2002 EURO.

Podnebí:

podnebí se liší podle oblastí . Pobřeží má typicky středomořský charakter s horkými léty a mírnou zimou bohatou na srážky. Oblast Alp leží v mírném pásmu s rozdílem teplot mezi vrcholy hor a údolím. Zima bývá bohatá na sněhovou nadílku, léto je teplé.

Místní kuchyně:

jedna z nejchutnějších a nejzdravějších kuchyní středomořského typu. Základ tvoří těstoviny, rajčata, sýry, plody moře, česnek, olivy a olivový olej, sušená šunka, maso, skvělá káva.

Suvenýry:

módní značkové oblečení, obuv, kabelky, jídlo (olivový olej, vína, likéry), keramika, bižuterie, religiózní a poutní suvenýry.

Časové pásmo:

stejné jako ČR.

Výlety v okolí hotelu

Mapa polohy hotelu