Filtr

Informace o zájezdu:

Letecký poznávací zájezd – 5 dní/4 noci.

Program zájezdu:

1. DEN: odlet z Prahy v dopoledních hodinách. Přílet do Říma, transfer do hotelu, ubytování a večeře.
2. DEN: po snídani v hotelu odjezd do středověkého městečka Sinalunga, prohlídka města a poté následuje prohlídka typické místní farmy La Frattas s ochutnávkou místních produktů. Odpoledne návrat do Chianciano Terme a koupání v lázních. Lázeňská tradice v této oblasti trvá již více než 2 000 let. Místní zážitkové lázně s minerální termální vodou jsou velkým lákadlem této oblasti .
3. DEN: po snídani v hotelu návštěva archeologického naleziště Chiusi proslulého nejen v Itálii, ale i po celém světě díky jeho bohatým etruským nalezištím. Možnost individuální návštěvy “Città Sotterranea” podzemního město a tajemný Labyrint krále Porsenna. Dále cesta pokračuje do malebného městečka Pienza, které bylo v roce 1996 zapsáno na seznam kulturního dědictví UNESCO. V závěru dne návštěva městečka San Casciano dei Bagni, známého již od Starořímských dob díky jeho 42 termálním pramenům, které dodnes zásobují lázně Fonteverde.
4. DEN: po snídani v hotelu odjezd do městečka Sarteano. Návštěva etruského naleziště „Hrob pekelné Quadrigy“ svědectví dávných počátků a jeden z nejvíce vzrušujících zážitků. Po obědě (fakultativně) odjezd do Montepulciano, prohlídka historického centra městečka Montepulciano s renesanční atmosféru. Ochutnávka proslulého vína „Vino Nobile di Montepulciano DOCG“ v monumentálním vinném sklípku.
5. DEN: snídaně v hotelu, velmi časný odjezd do Říma. Půldenní prohlídka Říma a odjezd na letiště. Odlet v pozdních odpoledních hodinách do Prahy.

Cena zahrnuje:

leteckou dopravu Praha – Řím – Praha, veškeré transfery v místě pobytu, 4x ubytování hotelu s polopenzí, 1x vstup do termálních lázní (4 hodiny), 1x ochutnávka vína v historických sklepích, návštěva místní farmy + ochutnávka (víno, sýr, olej), 1x vstup do Etruského muzea a Quadriga Inferna Ienecropolis v Sarteanu.

Cena nezahrnuje:

nápoje, pobytová taxa, příplatek za jednolůžkový pokoj (2 000 Kč/os.), obědy, fakultativní vstupy – Labyrint Krále Porseny v Chiusi (5 €/os.).

Minimální počet účastníků:

12 osob.

Základní informace o destinaci:

Itálie se řadí mezi turisti cky nejatrakti vnější státy světa. K návštěvě Itálie lákají především antické, středověké a renesanční památky. K nejvyhledávanějším italským městům patří Řím, Florencie, Benátky, Pisa. Vyhledávanými místy jsou pláže podél 7 600 km dlouhého pobřeží a ledovcová horská jezera Lago di Garda, Lago Maggiore, Lago di Como. Atraktivní jsou filmové a hudební festi valy a karnevaly (San Remo, Benátky). Země patří k nejhustěji osídleným státům Evropy. My vám nabízíme letní pobyty u malebného jezera Lago di Garda. Naleznete na www.AGLtravel.cz. Novinkou je poznávací zájezd, ve kterém vás provedeme malebným Toskánskem s jeho výtečnou gastronomií a vínem a třešinkou na dortu bude návštěva Říma.

Poloha:

Itálie leží na Apeninském poloostrově, sousedí s Rakouskem, Francií, Švýcarskem a Slovinskem. Povrch je převážně hornatý, na severu dominují Alpy a Dolomity. Téměř po celé délce Itálie se rozpíná pohoří Apeniny, které dosahuje výšky téměř 3 000 m n. m. Itálie leží na seismicky akti vním pásu, čímž jsou dokladem dvě činné sopky, Etna, nejvyšší činná sopka Evropy (3 323 m n. m.), starovulkán Vesuv (1 281 m n. m.) a aktivní oblast Liparských ostrovů nebo oblíbený lázeňský ostrov Ischia.

Rozloha:

301 338 km2

Státní zřízení:

republika, člení se na 20 krajů (regionů) a 103 okresů (provincií).

Obyvatelstvo:

cca 59,4 mil. obyv., z toho 98 % italské národnosti .

Hlavní město:

Řím - cca 2,8 mil. obyv., další velká města: Milán, Neapol, Turín, Palermo, Florencie.

Jazyk:

italština, okrajově němčina, slovinština, francouzština.

Měna a kurzy:

od ledna 2002 EURO.

Podnebí:

podnebí se liší podle oblastí . Pobřeží má typicky středomořský charakter s horkými léty a mírnou zimou bohatou na srážky. Oblast Alp leží v mírném pásmu s rozdílem teplot mezi vrcholy hor a údolím. Zima bývá bohatá na sněhovou nadílku, léto je teplé.

Místní kuchyně:

jedna z nejchutnějších a nejzdravějších kuchyní středomořského typu. Základ tvoří těstoviny, rajčata, sýry, plody moře, česnek, olivy a olivový olej, sušená šunka, maso, skvělá káva.

Suvenýry:

módní značkové oblečení, obuv, kabelky, jídlo (olivový olej, vína, likéry), keramika, bižuterie, religiózní a poutní suvenýry.

Časové pásmo:

stejné jako ČR.

Základní informace o destinaci:

Řím je hlavním městem Itálie a jedním z nejstarších měst v Evropě vůbec. Historická část Říma je spolu s Vatikánem zapsanáod roku 1980 na Seznamu kulturního dědictví UNESCO. Řím se rozkládá na sedmi pahorcích vypínajících se po levém břehu řeky Tibery. Je doslova napěchovaný památkami a to od těch nejstarších, pocházejících z období starověkého Říma, přes románské, renesanční, barokní, až po ty nejmodernější budovy. Velkým zážitkem je návštěva maličkatého státu Vatikán, kde je soustředěna veškeré církevní moc křesťanské církve. Zde se nachází ty nejvelkolepější stavby renesančního a barokního umění, kterými je celé Svatopetrské náměstí spolu se Sixtinskou kaplí a Vatikánskou zahradou, Fontana di Trevi nebo Bazilika sv. Petra.

Výlety v okolí hotelu

Mapa polohy hotelu