HOTEL CAPO BAY

od 23 390
doprava Letecky | Praha, Letiště Václava Havla
strava Snídaně
Vzdálenost od pláže: 20 m
Vzdálenost od pláže 20m
Bazén
Blízko centra
Fitness
Klimatizace
Přímo na pláži
TV
Vzdálenost od pláže: 20 m
Wellness
Wi-Fi

Filtr

Poloha:

hotel se nachází přímo u krásné písčité pláže Fig Tree Bay. Městská písčitá asi 1 km dlouhá pláž Vrisi se širokou nabídkou vodních sportů je vzdálena asi 300 m od hotelu, stejně jako hlavní tepna centra letoviska. Mezinárodní letiště v Larnace je vzdáleno asi 65 km (asi 60 min.).

Ubytování:

hotel nabízí ubytování v celkem 225 pokojích standard, deluxe a rodinných pokojích a junior, duplex a executive suitách. Pokoje mají buď manželskou postel nebo 2 samostatná lůžka s možností 1-2 přistýlek, LCD sat. TV, klimatizaci, Wi-Fi, sejf, malou ledničku, prostornou koupelnu (vana s vířivkou nebo sprchový masážní kout, toaleta, fén), kávovar a sadu na kávu a čaj, balkón s výhledem do centra letoviska, boční nebo přímý výhled na moře. Suity mají navíc sedací soupravu. Suity duplex (až pro 5 os.) jsou dvoupodlažní se samostatnou ložnicí v prvním patře a obývacím pokojem v přízemí s východem na terasu s venkovní vířivkou a přímým vstupem do zahrady.

Vybavení a služby hotelu:

24-hod. recepce, 4 restaurace (bufetová, středomořská, italská, asijská), bary, prádelna a čistírna, směnárna, salón krásy, wellness, výtahy, dětský klub, autopůjčovna, parkoviště.

Sport a zábava:

venkovní bazény s lehátky a slunečníky (zdarma), dětský bazén, tenisový kurt (noční osvětlení – za poplatek), animační programy pro děti, wellness (za poplatek - krytý 15 m bazén, sauna, parní lázně, turecké lázně, vířivky, masáže a služby salónu krásy) a fitness centrum, široká nabídka vodních sportů na pláži (šlapadla, vodní lyžování, skútry, parasailing, jízda na banánu aj.).

Stravování:

snídaně formou bohatého bufetu. Možnost dokoupení polopenze nebo plné penze formou bohatého bufetu.

Vzdálenosti:

pláž Fig Tree Bay: cca 20-50 m
pláž Vrisi: cca 300 m
centrum Protaras: cca 300 m
Larnaka: cca 65 km

Cena zahrnuje:

leteckou dopravu Praha – Larnaka – Praha, letištní taxy a poplatky, transfery, služby českého delegáta, 7x nebo 14x ubytování se snídaní, pojištění CK dle zákona č.159/1999.

Cena nezahrnuje:

příplatek za neobsazené lůžko, příplatek za polopenzi (850 Kč/os./den, 450 Kč/dítě do 12 let), příplatek za plnou penzi (1450 Kč/os./den, 750 Kč/dítě do 12 let), komplexní cestovní pojištění (36 Kč/den/os. od 15 let, 25 Kč/den/dítě 2-15 let).

Základní informace o destinaci:

Letovisko Protaras se nachází na východě ostrova asi 60 km od letiště v Larnace. Jedná se, ve srovnání s letoviskem Ayia Napa, o klidnější letovisko vhodné pro rodiny s dětmi, starší osoby, přesto ani zde nechybí čilý noční život. Nachází se zde jedna z nejkrásnějších pláží ostrova, kterou je Fig Tree Bay. Nenechte se však mýlit a fíky na tomto místě nehledejte. Naopak si užívejte jemný písek nebo pozvolný vstup do moře, stejně jako u většiny dalších pláží na Kypru. Pro ty co hledají rozlehlejší pláž s možností využití široké nabídky vodních sportů, můžeme doporučit pláž Vrisy (zvanou též prostě Protaras Beach), která je s 1,5 km nejdelší pláží letoviska. Pro ty z vás, kteří hledáte klidnější pláže, můžeme doporučit menší pláže Nissia a Green Bay, Pernera, Potami Bay ad. V Protarasu je široká škála restaurací, barů a diskoték a také místní atrakce – světelná fontána Magic Dancing Waters, která každý večer předvádí svou světelnou show.

Výlety v okolí hotelu

Příklady výletů pro sezónu 2019:

Výlet do pohoří Troodos – Klášter Kykkos
Celodenní výlet do pohoří Troodos, kde se setkáte s krásnou přírodou a bujnou vegetací, dopřejete si tak zchlazení v horkých dnech. Projedete několik typických horských vesnic, přičemž v jedné z nich, Lanii, která je světově proslulá výrobou dezertního červeného vína Commandaria. Zde se dozvíte mnohé o pěstování a výrobě vína na Kypru. Po obědě (fakultativně) následuje zastávka v klášteře Kykkos, nejlépe dochovaného kyperského kláštera ležícího v nadmořské výšce 1318 m. Poslední zastávka po cestě bude u hrobky prvního prezidenta Kyperské republiky, arcibiskupa Makaria III.
Orientační cena: cca 50 € (25 €/děti do 12 let).

Výlet od východu na západ – Pafos - Kourion
Celodenní výlet podél jižního do města Pafos, které je pro své dobře dochované antické stavební památky zařazeno na seznam světového kulturního dědictví UNESCO. Cestou přes města Larnaka a Limasol bude první zastávka v původně antickém městě Kourion s amfiteátrem, krásnými mozaikami v římské vile Eustolia, ranně křesťanským domem, agorou a dalšími památkami. Poté přejedete do Pafosu, kde navštívíte archeologické naleziště s mnoha památkami, např. uvidíte sloup Apoštola Pavla u kostela svaté Kyriaki. Dále se projdete přístavem, kde uvidíte Pafoskou pevnost a budete mít čas i na oběd (fakultativně). Výlet zakončíte na pláži Petra tou Romiou, kde se podle řecké legendy z pěny zrodila bohyně Afrodita.
Orientační cena: cca 55 € (30 €/děti do 12 let).

Výlet na severní Kypr – hlavní město Nikósie - Kyrenia
Celodenní výlet s návštěvou hlavního města Kypru, Nikósie, posledního rozděleného hlavního města Evropy. Městem prochází tzv. Zelená linie, která rozděluje město na tureckou a řeckou kyperskou enklávu a je střežena vojáky. V Nikósii se projdete starým městem obehnaným hradbami, budete moci obdivovat např. katedrálu Sv. Jana ze 17. st. Po průjezdu přes hraniční přechod pojedete do přístavu Kyrenia (turecky Girne) na severním pobřeží v turecké části Kypru. Zde si projdete staré město s benátským hradem Kyrenia ze 16 st., kde je muzeum vraku řecké obchodní lodi ze 4. st. př. n. l. i s jeho nákladem. Ve starém městě u přístavu budete mít dostatek času na oběd (fakultativně). Odpoledne bude následovat přejezd přes druhé nejvyšší pohoří ostrova Bellapais a poslední zastávka v původně gotickém opatství Bellapais, které nabízí procházku krásnou zahradou s výhledy do okolí. Cestovní doklad je na výlet nutný!
Orientační cena: cca 70 € (35 €/děti do 12 let).

Mapa polohy hotelu