HOTEL DANUBIUS SPA RESORT HELIA

od 2 000
doprava Vlastní
strava Snídaně
Bazén
Blízko centra
Fitness
Klimatizace
TV
Wellness
Wi-Fi

Základní ceny - platí na osobu (není-li uvedeno jinak)

Strava Období 28.03.19 - 01.11.19
Nastupní dny Libovolné
Minimální počet nocí 2
Osoba na pevném lůžku - pokoj standard Snídaně Na noc 2000 Kč
Osoba na pevném lůžku - pokoj superior Snídaně Na noc 2250 Kč
Dítě 0-12 let na přistýlce (3. lůžko) (0 - 11,99 let) Snídaně Na noc 1000 Kč
Osoba od 12 let na přistýlce (3. lůžko) - pokoj standard Snídaně Na noc 2000 Kč
Osoba od 12 let na přistýlce (3. lůžko) - pokoj superior Snídaně Na noc 2250 Kč

Poloha:

hotel se nachází přímo v centru Budapešti naproti Markétině ostrovu. Hotel se člení na tři křídla a je obklopen parkem. Zastávka autobusu městské hromadné dopravy a přístaviště výletních lodí a lodních taxi se nachází v bezprostřední blízkosti hotelu.

Ubytování:

hotel nabízí ubytování ve 254 dvoulůžkových pokojích standard, superior, superior plus s možností přistýlky a v 8 apartmánech. Pokoje mají koupelnu (sprcha nebo vana, toaleta, fén, župany), klimatizaci, sat. TV, sadu pro přípravu kávy a čaje, sejf a minibar (za poplatek) a balkón. Pouze pokoje typu standard nemají balkón. Apartmány mají oddělenou dvoulůžkovou ložnici od obývacího pokoje s rozkládací sedací soupravou (2 lůžka pro děti do 12 let).

Vybavení a služby hotelu:

24-hod. recepce, lobby bar, restaurace, kavárna, konferenční a mítinkové prostory, hotelová garáž nebo parkoviště (za poplatek), Wi-Fi připojení ve veřejných prostorách zdarma.

Sport a zábava:

wellness centrum – krytý plavecký bazén (cca 17 x 8 m), termální bazény (34°C až 38°C), jacuzzi, parní lázně, sauna, infrasauna, solárium, fitness centrum. Masáže, koupele a fitness programy jsou za poplatek. Větší skupiny mají nárok na aqua jogging, aerobic, spinning a jógu zdarma. Termální voda je čerpána přímo z pramenů na Markétině ostrově.

Stravování:

snídaně formou bohatého bufetu. Možnost dokoupení polopenze (večeře formou bohatého bufetu).

Cena zahrnuje:

2x až 7x ubytování se snídaní, neomezený vstup do wellness a fitness centra a bazénů, Wi-Fi připojení, parkoviště, pojištění proti úpadku CK.

Cena nezahrnuje:

dopravu, komplexní cestovní pojištění (36 Kč/den/os. od 15 let, 25 Kč/den/dítě 2-15 let), příplatek za polopenzi (760 Kč/den/os., 350 Kč/den/dítě 6-12 let), místní pobytovou taxu (cca 1€/den/os.).

Speciální nabídka:

Sleva 15% na pobyty na 3 noci a delší (na celou sezónu mimo období 27.12.-31.12.2018).
Sleva se uplatňuje pouze na plně platící osoby na 1. a 2. lůžku.

Základní informace o destinaci:

Maďarsko patří k těm zemím, o které v posledních letech zájem opět roste. Turisté začínají vyhledávat destinace, které mimo koupání v moři nabízí řadu jiných aktivit. K nim patří Maďarsko s relaxačními pobyty v termálních lázních. Maďarsko turistům kromě toho nabízí výbornou gastronomii, skvělá vína, proslavené maďarské cukrárny, stejně jako aktivity, jako jsou jízda na vodních lyžích, plavby lodí, nostalgické vyjížďky kočárem, krásní koně a cikánská hudba. To vše a ještě více můžete zažít na dovolené v Maďarsku.

Poloha:

Maďarsko je středoevropský vnitrozemský stát bez přístupu k moři. Rozkládá se po obou březích středního toku řeky Dunaje. Řadí se mezi menší státy, je jen o málo větší než Česká republika. Na severu sousedí se Slovenskem a Ukrajinou, na západě s Rakouskem a Slovinskem, na východě s Rumunskem a na jihu s Chorvatskem a Srbskem.

Rozloha:

93 036 km2

Státní zřízení:

parlamentní republika. Administrativně se Maďarsko dělí na 19 žup (krajů).

Obyvatelstvo:

přibližně 9,5 mil. obyvatel. 98% populace tvoří Maďaři. Na území Maďarska žijí také národnostní menšiny - Slováci, Romové, Němci, Srbové a Chorvati.

Hlavní město:

Budapešť - přibližně 1,75 mil. obyvatel.

Jazyk:

maďarština, domluvíte se zde německy (převážně v oblastech blízkých rakouským hranicím a u Balatonu) a anglicky.

Měna a kurzy:

forint (HUF). Momentálně jsou v oběhu mince v hodnotě 5, 10, 50, 100 a 200 forintů a bankovky v hodnotě 500, 1000, 2000, 5000, 10 000 a 20 000 forintů. Jeden forint sestává ze sta fillérů. Kupní hodnota fillérů je natolik nízká, že nejnižší používanou mincí je 5 forintů a neexistují žádné fillerové mince. Kurzovní přepočet v listopadu 2017: 1 EUR = 311 HUF, 100 HUF = 8,2 CZK.

Podnebí:

maďarské podnebí je mírné kontinentální s chladnou zimou a horkým létem. Průměrná roční teplota se pohybuje kolem 10°C, v létě 27° až 35°C, v zimě přibližně 0° až -15°C. Západní části Maďarska se dostává více srážek než východní části, kde se vyskytují i velice suchá léta. Teploty u Balatonu nejsou extrémní jako v jižní Evropě. Deštivé dny se v červenci a v srpnu vyskytují jenom výjimečně.

Místní kuchyně:

pro maďarskou kuchyni jsou typické lahodné a výživné pokrmy připravované s mletou červenou paprikou, cibulí, rajčaty a paprikovými lusky. Mezi vyhlášená jídla patří např. szegedínský guláš, perkelt, paprikáš, kuře na paprice s noky, sedmihradské dušené zelí, rybí polévka (haláslé) a kuřecí polévka „Eintopf“ á la Újházy. Jako dezert se podávají nudle s tvarohem a slaninou, závin s třešňovou, tvarohovou a makovou náplní či lahodné sladkosti jako např. galušky Somlói, či proslavený Dobošův dort.

Suvenýry:

mletá červená paprika - podle kvality se rozlišuje sedm typů (neobvyklá, lahůdková neostrá, lahůdková, sladká šlechtěná, polosladká, růžová a ostrá). Nejoblíbenější je paprika lahůdková (csemege) a ostrá (csípős). Dále trvanlivé salámy (uherák) a klobásy/čabajky (gyulai klobász), vína - Tokajské (bílé) a Bikavér (červené), barack pálinka (meruňkovice), cseresnye pálinka (třešňovice) a körte pálinka (hruškovice), koňakové višně v čokoládě, ruční bílé i barevné výšivky, modrotisk, dřevořezby, porcelán z manufaktur Herend a Zsolnay, keramika (např. černá keramika), předměty z olovnatého křišťálu a kožené zboží.

Časové pásmo:

středoevropské (+ 1 hod. oproti GMT).

Základní informace o destinaci:

Budapešti se přezdívá Paříž na Dunaji díky jejím mnoha architektonickým památkám. Jedná se o hlavní město Maďarska (cca 2 mil. obyvatel), turisticky velmi vyhledávané město. Dunaj ho dělí na 2 části, Budín a Pešť. Typický je její harmonický velkoměstský vzhled s mnoha obchody, butiky, kavárničkami, venkovním posezením, širokou sítí sportovních i zábavních zařízení (proslulý Vidámpark). Nejvýznamnějšími památkami jsou: farský kostel, římská pevnost, Péteffyho palác, piaristický klášter, palác Károlyů, pešťský župní dům či kostel anglických panen. Více než třicet muzeí, impozantní mosty, typická budova parlamentu z 19. století. Město je proslulé svými lázněmi (123 léčivých pramenů). Nejznámější jsou Královské a Gellertovy lázně.
Obě části, které dnes Budapešť tvoří, byly spojeny roku 1872, kdy si Maďarsko vydobylo částečnou samostatnost na Rakousku a stalo se po rakousko-uherském vyrovnání soustátím Rakousko-Uhersko.
Značná část centra od hotelu Gellért, přes Hradní vrch Várhegy až po most Margit híd je zařazena mezi památky UNESCO.
Další ze zajímavostí v Budapeši je, že se pyšní jednou z nejstarších podzemních drah v Evropě. Budapešťské metro bylo postaveno již roku 1896 a po londýnském metru je druhé nejstarší v Evropě. Pozor, provoz odpovídá stáří metra, které je hlučnější, než jsme zvyklí z Prahy. Budapešť je velmi rozsáhlá a kopcovitá, doporučujeme tedy využívat městskou hromadnou dopravu.

Výlety v okolí hotelu

Mapa polohy hotelu