HOTEL DANUBIUS SPA RESORT HELIA

od 2 000
doprava Vlastní
strava Snídaně
Bazén
Blízko centra
Fitness
Klimatizace
TV
Wellness
Wi-Fi

Základní ceny - platí na osobu (není-li uvedeno jinak)

Strava Období 28.03.19 - 01.11.19
Nastupní dny Libovolné
Minimální počet nocí 2
Osoba na pevném lůžku - pokoj standard Snídaně Na noc 2000 Kč
Osoba na pevném lůžku - pokoj superior Snídaně Na noc 2250 Kč
Dítě 0-12 let na přistýlce (3. lůžko) (0 - 11,99 let) Snídaně Na noc 1000 Kč
Osoba od 12 let na přistýlce (3. lůžko) - pokoj standard Snídaně Na noc 2000 Kč
Osoba od 12 let na přistýlce (3. lůžko) - pokoj superior Snídaně Na noc 2250 Kč

Poloha:

hotel se nachází přímo v centru Budapešti naproti Markétině ostrovu. Hotel se člení na tři křídla a je obklopen parkem. Zastávka autobusu městské hromadné dopravy a přístaviště výletních lodí a lodních taxi se nachází v bezprostřední blízkosti hotelu.

Ubytování:

hotel nabízí ubytování ve 254 dvoulůžkových pokojích standard, superior, superior plus s možností přistýlky a v 8 apartmánech. Pokoje mají koupelnu (sprcha nebo vana, toaleta, fén, župany), klimatizaci, sat. TV, sadu pro přípravu kávy a čaje, sejf a minibar (za poplatek) a balkón. Pouze pokoje typu standard nemají balkón. Apartmány mají oddělenou dvoulůžkovou ložnici od obývacího pokoje s rozkládací sedací soupravou (2 lůžka pro děti do 12 let).

Vybavení a služby hotelu:

24-hod. recepce, lobby bar, restaurace, kavárna, konferenční a mítinkové prostory, hotelová garáž nebo parkoviště (za poplatek), Wi-Fi připojení ve veřejných prostorách zdarma.

Sport a zábava:

wellness centrum – krytý plavecký bazén (cca 17 x 8 m), termální bazény (34°C až 38°C), jacuzzi, parní lázně, sauna, infrasauna, solárium, fitness centrum. Masáže, koupele a fitness programy jsou za poplatek. Větší skupiny mají nárok na aqua jogging, aerobic, spinning a jógu zdarma. Termální voda je čerpána přímo z pramenů na Markétině ostrově.

Stravování:

snídaně formou bohatého bufetu. Možnost dokoupení polopenze (večeře formou bohatého bufetu).

Cena zahrnuje:

2x až 7x ubytování se snídaní, neomezený vstup do wellness a fitness centra a bazénů, Wi-Fi připojení, parkoviště, pojištění proti úpadku CK.

Cena nezahrnuje:

dopravu, komplexní cestovní pojištění (36 Kč/den/os. od 15 let, 25 Kč/den/dítě 2-15 let), příplatek za polopenzi (760 Kč/den/os., 350 Kč/den/dítě 6-12 let), místní pobytovou taxu (cca 1€/den/os.).

Speciální nabídka:

Sleva 15% na pobyty na 3 noci a delší (na celou sezónu mimo období 27.12.-31.12.2018).
Sleva se uplatňuje pouze na plně platící osoby na 1. a 2. lůžku.

Základní informace o destinaci:

Budapešti se přezdívá Paříž na Dunaji díky jejím mnoha architektonickým památkám. Jedná se o hlavní město Maďarska (cca 2 mil. obyvatel), turisticky velmi vyhledávané město. Dunaj ho dělí na 2 části, Budín a Pešť. Typický je její harmonický velkoměstský vzhled s mnoha obchody, butiky, kavárničkami, venkovním posezením, širokou sítí sportovních i zábavních zařízení (proslulý Vidámpark). Nejvýznamnějšími památkami jsou: farský kostel, římská pevnost, Péteffyho palác, piaristický klášter, palác Károlyů, pešťský župní dům či kostel anglických panen. Více než třicet muzeí, impozantní mosty, typická budova parlamentu z 19. století. Město je proslulé svými lázněmi (123 léčivých pramenů). Nejznámější jsou Královské a Gellertovy lázně.
Obě části, které dnes Budapešť tvoří, byly spojeny roku 1872, kdy si Maďarsko vydobylo částečnou samostatnost na Rakousku a stalo se po rakousko-uherském vyrovnání soustátím Rakousko-Uhersko.
Značná část centra od hotelu Gellért, přes Hradní vrch Várhegy až po most Margit híd je zařazena mezi památky UNESCO.
Další ze zajímavostí v Budapeši je, že se pyšní jednou z nejstarších podzemních drah v Evropě. Budapešťské metro bylo postaveno již roku 1896 a po londýnském metru je druhé nejstarší v Evropě. Pozor, provoz odpovídá stáří metra, které je hlučnější, než jsme zvyklí z Prahy. Budapešť je velmi rozsáhlá a kopcovitá, doporučujeme tedy využívat městskou hromadnou dopravu.

Výlety v okolí hotelu

Mapa polohy hotelu