HOTEL DANUBIUS SPA RESORT MARGITSZIGET

od 2 870
doprava Vlastní
strava Polopenze
Bazén
Blízko centra
Fitness
Klimatizace
TV
Wellness
Wi-Fi

Základní ceny - platí na osobu (není-li uvedeno jinak)

Strava Období 23.06.19 - 02.09.19 02.09.19 - 01.11.19
Nastupní dny Libovolné Libovolné
Minimální počet nocí 2 2
Osoba na pevném lůžku - pokoj premium Polopenze Na noc 2870 Kč 3090 Kč
Osoba na pevném lůžku - pokoj executive Polopenze Na noc 3600 Kč 3820 Kč
Osoba na pevném lůžku - pokoj de luxe Polopenze Na noc 2870 Kč 3090 Kč
Osoba od 12 let na přistýlce (3. lůžko) Polopenze Na noc 1630 Kč 1630 Kč
Dítě 6-12 let na přistýlce (3. lůžko) (6 - 11,99 let) Polopenze Na noc 290 Kč 290 Kč

Poloha:

hotel se nachází v centru Budapešti na Markétině ostrově, který je se svými 3 km délky a až 600 m šířky je jedním ze dvou největších ostrovů v Budapešti. Hotel se skládá ze secesní budovy hotelu Grand postaveného r. 1873 a z moderní budovy a obě budovy jsou obklopeny udržovaným parkem a romantickými ruinami historických staveb. V hotelu jsou termální lázně s přírodními horkými léčivými prameny bohatými na minerální látky. Teplota minerálních pramenů je kolem 34 - 40°C. Jedná se o jedno z nejlepších wellness a léčebných center Evropy.

Ubytování:

hotel nabízí ubytování ve 281 dvoulůžkových pokojích grand standard, premium a executive s možností přistýlky a v rodinných pokojích standard (až pro 2 dosp. os. a 2 děti). Pokoje mají koupelnu (sprcha nebo vana, toaleta, fén, župany), klimatizaci, sat. TV, sadu pro přípravu kávy a čaje, sejf a minibar (za poplatek), Wi-Fi (většina pokojů) a balkon. Pouze pokoje typu grand standard v secesní budově nemají balkón.

Vybavení a služby hotelu:

24-hod. recepce, lobby bar a hotelová restaurace se zahradní terasou, kavárna, společenská místnost, konferenční sál, čistírna a prádelna, kadeřnictví, kosmetický salón, půjčovna aut, ošetřovna, garáže, hlídané parkoviště, wellness a fitness centrum. Resort tvoří dvě hotelové budovy, moderní budova Health Spa & Resort Margitsziget a historická secesní budova Grand Hotel Margitsziget, které jsou propojeny podzemní chodbou.

Sport a zábava:

wellness centrum – služby v ceně ubytování (termální lázně, aqua jogging, aerobic, step, jóga, pilates, fitness centrum), služby za poplatek (sauna, solárium, masáže, léčebné procedury, hlídání dětí, tenis, veslování na Dunaji, nebo návštěva blízkého termálního koupaliště).

Stravování:

polopenze – snídaně a večeře formou bohatého bufetu.

Cena zahrnuje:

2x až 7x ubytování s polopenzí, neomezený vstup do wellness a fitness centra a bazénů, cvičení ( aqua-jogging, aerobic, jóga, pilates), župan, Wi-Fi připojení, parkoviště, pojištění proti úpadku CK.

Cena nezahrnuje:

dopravu, komplexní cestovní pojištění (36 Kč/den/os. od 15 let, 25 Kč/den/dítě 2-15 let), místní pobytovou taxu (cca 1€/den/os.).

Speciální nabídka:

Sleva 15% na pobyty na 7 nocí a delší (v průběhu celé sezóny).
Sleva se uplatňuje pouze na plně platící osoby na 1. a 2. lůžku.

Základní informace o destinaci:

Budapešti se přezdívá Paříž na Dunaji díky jejím mnoha architektonickým památkám. Jedná se o hlavní město Maďarska (cca 2 mil. obyvatel), turisticky velmi vyhledávané město. Dunaj ho dělí na 2 části, Budín a Pešť. Typický je její harmonický velkoměstský vzhled s mnoha obchody, butiky, kavárničkami, venkovním posezením, širokou sítí sportovních i zábavních zařízení (proslulý Vidámpark). Nejvýznamnějšími památkami jsou: farský kostel, římská pevnost, Péteffyho palác, piaristický klášter, palác Károlyů, pešťský župní dům či kostel anglických panen. Více než třicet muzeí, impozantní mosty, typická budova parlamentu z 19. století. Město je proslulé svými lázněmi (123 léčivých pramenů). Nejznámější jsou Královské a Gellertovy lázně.
Obě části, které dnes Budapešť tvoří, byly spojeny roku 1872, kdy si Maďarsko vydobylo částečnou samostatnost na Rakousku a stalo se po rakousko-uherském vyrovnání soustátím Rakousko-Uhersko.
Značná část centra od hotelu Gellért, přes Hradní vrch Várhegy až po most Margit híd je zařazena mezi památky UNESCO.
Další ze zajímavostí v Budapeši je, že se pyšní jednou z nejstarších podzemních drah v Evropě. Budapešťské metro bylo postaveno již roku 1896 a po londýnském metru je druhé nejstarší v Evropě. Pozor, provoz odpovídá stáří metra, které je hlučnější, než jsme zvyklí z Prahy. Budapešť je velmi rozsáhlá a kopcovitá, doporučujeme tedy využívat městskou hromadnou dopravu.

Výlety v okolí hotelu

Mapa polohy hotelu