Filtr

Poloha:

hotel se nachází v centru Budapešti na Markétině ostrově, který je se svými 3 km délky a až 600 m šířky je jedním ze dvou největších ostrovů v Budapešti. Hotel se skládá ze secesní budovy hotelu Grand postaveného r. 1873 a z moderní budovy a obě budovy jsou obklopeny udržovaným parkem a romantickými ruinami historických staveb. V hotelu jsou termální lázně s přírodními horkými léčivými prameny bohatými na minerální látky. Teplota minerálních pramenů je kolem 34 - 40°C. Jedná se o jedno z nejlepších wellness a léčebných center Evropy.

Ubytování:

hotel nabízí ubytování ve 281 dvoulůžkových pokojích grand standard, premium a executive s možností přistýlky a v rodinných pokojích standard (až pro 2 dosp. os. a 2 děti). Pokoje mají koupelnu (sprcha nebo vana, toaleta, fén, župany), klimatizaci, sat. TV, sadu pro přípravu kávy a čaje, sejf a minibar (za poplatek), Wi-Fi (většina pokojů) a balkon. Pouze pokoje typu grand standard v secesní budově nemají balkón.

Vybavení a služby hotelu:

24-hod. recepce, lobby bar a hotelová restaurace se zahradní terasou, kavárna, společenská místnost, konferenční sál, čistírna a prádelna, kadeřnictví, kosmetický salón, půjčovna aut, ošetřovna, garáže, hlídané parkoviště, wellness a fitness centrum. Resort tvoří dvě hotelové budovy, moderní budova Health Spa & Resort Margitsziget a historická secesní budova Grand Hotel Margitsziget, které jsou propojeny podzemní chodbou.

Sport a zábava:

wellness centrum – služby v ceně ubytování (termální lázně, aqua jogging, aerobic, step, jóga, pilates, fitness centrum), služby za poplatek (sauna, solárium, masáže, léčebné procedury, hlídání dětí, tenis, veslování na Dunaji, nebo návštěva blízkého termálního koupaliště).

Stravování:

polopenze – snídaně a večeře formou bohatého bufetu.

Cena zahrnuje:

2x až 7x ubytování s polopenzí, neomezený vstup do wellness a fitness centra a bazénů, cvičení ( aqua-jogging, aerobic, jóga, pilates), župan, Wi-Fi připojení, parkoviště, pojištění proti úpadku CK.

Cena nezahrnuje:

dopravu, komplexní cestovní pojištění (36 Kč/den/os. od 15 let, 25 Kč/den/dítě 2-15 let), místní pobytovou taxu (cca 1€/den/os.).

Speciální nabídka:

Sleva 15% na pobyty na 7 nocí a delší (v průběhu celé sezóny).
Sleva se uplatňuje pouze na plně platící osoby na 1. a 2. lůžku.

Základní informace o destinaci:

Maďarsko patří k těm zemím, o které v posledních letech zájem opět roste. Turisté začínají vyhledávat destinace, které mimo koupání v moři nabízí řadu jiných aktivit. K nim patří Maďarsko s relaxačními pobyty v termálních lázních. Maďarsko turistům kromě toho nabízí výbornou gastronomii, skvělá vína, proslavené maďarské cukrárny, stejně jako aktivity, jako jsou jízda na vodních lyžích, plavby lodí, nostalgické vyjížďky kočárem, krásní koně a cikánská hudba. To vše a ještě více můžete zažít na dovolené v Maďarsku.

Poloha:

Maďarsko je středoevropský vnitrozemský stát bez přístupu k moři. Rozkládá se po obou březích středního toku řeky Dunaje. Řadí se mezi menší státy, je jen o málo větší než Česká republika. Na severu sousedí se Slovenskem a Ukrajinou, na západě s Rakouskem a Slovinskem, na východě s Rumunskem a na jihu s Chorvatskem a Srbskem.

Rozloha:

93 036 km2

Státní zřízení:

parlamentní republika. Administrativně se Maďarsko dělí na 19 žup (krajů).

Obyvatelstvo:

přibližně 9,5 mil. obyvatel. 98% populace tvoří Maďaři. Na území Maďarska žijí také národnostní menšiny - Slováci, Romové, Němci, Srbové a Chorvati.

Hlavní město:

Budapešť - přibližně 1,75 mil. obyvatel.

Jazyk:

maďarština, domluvíte se zde německy (převážně v oblastech blízkých rakouským hranicím a u Balatonu) a anglicky.

Měna a kurzy:

forint (HUF). Momentálně jsou v oběhu mince v hodnotě 5, 10, 50, 100 a 200 forintů a bankovky v hodnotě 500, 1000, 2000, 5000, 10 000 a 20 000 forintů. Jeden forint sestává ze sta fillérů. Kupní hodnota fillérů je natolik nízká, že nejnižší používanou mincí je 5 forintů a neexistují žádné fillerové mince. Kurzovní přepočet v listopadu 2017: 1 EUR = 311 HUF, 100 HUF = 8,2 CZK.

Podnebí:

maďarské podnebí je mírné kontinentální s chladnou zimou a horkým létem. Průměrná roční teplota se pohybuje kolem 10°C, v létě 27° až 35°C, v zimě přibližně 0° až -15°C. Západní části Maďarska se dostává více srážek než východní části, kde se vyskytují i velice suchá léta. Teploty u Balatonu nejsou extrémní jako v jižní Evropě. Deštivé dny se v červenci a v srpnu vyskytují jenom výjimečně.

Místní kuchyně:

pro maďarskou kuchyni jsou typické lahodné a výživné pokrmy připravované s mletou červenou paprikou, cibulí, rajčaty a paprikovými lusky. Mezi vyhlášená jídla patří např. szegedínský guláš, perkelt, paprikáš, kuře na paprice s noky, sedmihradské dušené zelí, rybí polévka (haláslé) a kuřecí polévka „Eintopf“ á la Újházy. Jako dezert se podávají nudle s tvarohem a slaninou, závin s třešňovou, tvarohovou a makovou náplní či lahodné sladkosti jako např. galušky Somlói, či proslavený Dobošův dort.

Suvenýry:

mletá červená paprika - podle kvality se rozlišuje sedm typů (neobvyklá, lahůdková neostrá, lahůdková, sladká šlechtěná, polosladká, růžová a ostrá). Nejoblíbenější je paprika lahůdková (csemege) a ostrá (csípős). Dále trvanlivé salámy (uherák) a klobásy/čabajky (gyulai klobász), vína - Tokajské (bílé) a Bikavér (červené), barack pálinka (meruňkovice), cseresnye pálinka (třešňovice) a körte pálinka (hruškovice), koňakové višně v čokoládě, ruční bílé i barevné výšivky, modrotisk, dřevořezby, porcelán z manufaktur Herend a Zsolnay, keramika (např. černá keramika), předměty z olovnatého křišťálu a kožené zboží.

Časové pásmo:

středoevropské (+ 1 hod. oproti GMT).

Výlety v okolí hotelu

Mapa polohy hotelu