Filtr

Poloha:

hotel se nachází v lázeňské lokalitě Bükfürdö asi 5 km od centra města Bük na severozápadě Maďarska v blízkosti rakouských hranic (asi 12 km). Hotelový komplex skládající se z několika budov je obklopen udržovanou zahradou. Asi 700 m od hotelu se rozkládá golfové hřiště klubu Greenfiel Golf Bükfürdö.

Ubytování:

hotel nabízí ubytování ve 200 dvoulůžkových pokojích standard a v kompletně zrekonstruovaných pokojích superior a executive s možností přistýlky. Pokoje mají koupelnu (vana nebo sprcha, toaleta, fén, župany), klimatizaci, sat. TV, sadu pro přípravu kávy a čaje (pokoje superior a executive), sejf, Wi-Fi a balkón. Některé pokoje je možné propojit.

Vybavení a služby hotelu:

24-hod. recepce, restaurace, kavárna, bar, 3 mítinkové prostory, úschovna zavazadel, novinový stánek, obchod se suvenýry, kosmetický a kadeřnický salón, wellness centrum, parkoviště, Wi-Fi ve všech prostorách hotelu zdarma.

Sport a zábava:

fitness centrum, wellness centrum (krytý termální bazén, krytý plavecký bazén, jacuzzi, sauna, parní lázně, solárium, částečně krytý bazén s masážními sprchami, dětský venkovní zábavní bazén), aqua jogging, 4 tenisové kurty, squash, stolní tenis, minigolf, nordic walking, petanque, dětská herna, dětské venkovní hřiště. 2 kryté tenisové kurty, půjčovna kol, golfové hřiště, solná jeskyně, masáže a léčebné procedury – vše za poplatek.

Stravování:

all inclusive – snídaně formou bohatého bufetu (7:00-10:00), pozdní kontinentální snídaně (10:00-12:00), oběd formou zdravého lehkého bufetu (12:00-14:00 – polévky, saláty, těstoviny, ovoce a zelenina, grilované maso, pečivo), odpolední svačina (čaj, káva, ovoce, zelenina, pečivo, zmrzlina) a snack bar (pizza, omelety, hot-dog aj.), večeře formou bohatého bufetu, nealkoholické nápoje (11:00-22:00 – minerální vody, ovocné a zeleninové džusy). K jídlu je podáváno stolní víno a čepované pivo, minerální voda v minibaru denně doplňovaná, neomezený vstup do wellness centra.

Cena zahrnuje:

ubytování All inclusive, neomezené užívání SPA (termální bazény, vířivka, sauna), skupinová cvičení, tenis, squash, minigolf, posilovna, župan, parkování

Cena nezahrnuje:

místní taxu 1,7 EUR na osobu a den - platí se na místě, poplatek za domácí zvíře - 18 EUR/den.

Základní informace o destinaci:

Maďarsko patří k těm zemím, o které v posledních letech zájem opět roste. Turisté začínají vyhledávat destinace, které mimo koupání v moři nabízí řadu jiných aktivit. K nim patří Maďarsko s relaxačními pobyty v termálních lázních. Maďarsko turistům kromě toho nabízí výbornou gastronomii, skvělá vína, proslavené maďarské cukrárny, stejně jako aktivity, jako jsou jízda na vodních lyžích, plavby lodí, nostalgické vyjížďky kočárem, krásní koně a cikánská hudba. To vše a ještě více můžete zažít na dovolené v Maďarsku.

Poloha:

Maďarsko je středoevropský vnitrozemský stát bez přístupu k moři. Rozkládá se po obou březích středního toku řeky Dunaje. Řadí se mezi menší státy, je jen o málo větší než Česká republika. Na severu sousedí se Slovenskem a Ukrajinou, na západě s Rakouskem a Slovinskem, na východě s Rumunskem a na jihu s Chorvatskem a Srbskem.

Rozloha:

93 036 km2

Státní zřízení:

parlamentní republika. Administrativně se Maďarsko dělí na 19 žup (krajů).

Obyvatelstvo:

přibližně 9,5 mil. obyvatel. 98% populace tvoří Maďaři. Na území Maďarska žijí také národnostní menšiny - Slováci, Romové, Němci, Srbové a Chorvati.

Hlavní město:

Budapešť - přibližně 1,75 mil. obyvatel.

Jazyk:

maďarština, domluvíte se zde německy (převážně v oblastech blízkých rakouským hranicím a u Balatonu) a anglicky.

Měna a kurzy:

forint (HUF). Momentálně jsou v oběhu mince v hodnotě 5, 10, 50, 100 a 200 forintů a bankovky v hodnotě 500, 1000, 2000, 5000, 10 000 a 20 000 forintů. Jeden forint sestává ze sta fillérů. Kupní hodnota fillérů je natolik nízká, že nejnižší používanou mincí je 5 forintů a neexistují žádné fillerové mince. Kurzovní přepočet v listopadu 2017: 1 EUR = 311 HUF, 100 HUF = 8,2 CZK.

Podnebí:

maďarské podnebí je mírné kontinentální s chladnou zimou a horkým létem. Průměrná roční teplota se pohybuje kolem 10°C, v létě 27° až 35°C, v zimě přibližně 0° až -15°C. Západní části Maďarska se dostává více srážek než východní části, kde se vyskytují i velice suchá léta. Teploty u Balatonu nejsou extrémní jako v jižní Evropě. Deštivé dny se v červenci a v srpnu vyskytují jenom výjimečně.

Místní kuchyně:

pro maďarskou kuchyni jsou typické lahodné a výživné pokrmy připravované s mletou červenou paprikou, cibulí, rajčaty a paprikovými lusky. Mezi vyhlášená jídla patří např. szegedínský guláš, perkelt, paprikáš, kuře na paprice s noky, sedmihradské dušené zelí, rybí polévka (haláslé) a kuřecí polévka „Eintopf“ á la Újházy. Jako dezert se podávají nudle s tvarohem a slaninou, závin s třešňovou, tvarohovou a makovou náplní či lahodné sladkosti jako např. galušky Somlói, či proslavený Dobošův dort.

Suvenýry:

mletá červená paprika - podle kvality se rozlišuje sedm typů (neobvyklá, lahůdková neostrá, lahůdková, sladká šlechtěná, polosladká, růžová a ostrá). Nejoblíbenější je paprika lahůdková (csemege) a ostrá (csípős). Dále trvanlivé salámy (uherák) a klobásy/čabajky (gyulai klobász), vína - Tokajské (bílé) a Bikavér (červené), barack pálinka (meruňkovice), cseresnye pálinka (třešňovice) a körte pálinka (hruškovice), koňakové višně v čokoládě, ruční bílé i barevné výšivky, modrotisk, dřevořezby, porcelán z manufaktur Herend a Zsolnay, keramika (např. černá keramika), předměty z olovnatého křišťálu a kožené zboží.

Časové pásmo:

středoevropské (+ 1 hod. oproti GMT).

Výlety v okolí hotelu

Mapa polohy hotelu