Filtr

Poloha:

rozsáhlý hotelový komplex zasazený do udržované zahrady je postaven přímo u malé písčité pláže s lehátky a slunečníky zdarma, vstup do moře je také možný z betonového mola. Známá písčitá pláž Ghadira Bay se nachází asi 350 m od hotelu, stejně jako zastávka autobusu. Historické centrum města Mellieha je vzdáleno asi 3 km. Sousední Ostrovy Comino a Gozo jsou snadno dosažitelné z nedalekého přístavu. Mezinárodní letiště je přibližně 30 km od hotelu.

Ubytování:

hotel nabízí ubytování v 313 dvoulůžkových pokojích s možností až 2 přistýlek (až 3 dosp. os.). Pokoje mají koupelnu (sprcha, toaleta, fén), klimatizaci, sejf, sat. TV, rádio, telefon, pracovní stůl, Wi-Fi, minibar, sadu na čaj a kávu, balkón nebo terasu s výhledem na moře.

Vybavení a služby hotelu:

24-hod. recepce s lobby barem, bary u bazénů, restaurace, výtahy, noční klub, konferenční místnosti, obchod se suvenýry, prádelna a čistírna, půjčovna aut, prodej výletů, dětské hřiště.

Sport a zábava:

dva venkovní bazény s dětskou částí, krytý bazén, lehátka a slunečníky u bazénů zdarma, fitness centrum, bowling, biliár, stolní tenis, široká nabídka vodních sportů (potápění, šnorchlování, windsurfing, kitesurfing, šlapadla, kajaky, vodní lyže ad.).

Stravování:

polopenze – snídaně a večeře formou bohatého bufetu. Možnost dokoupení all inclusive.

Vzdálenosti:

pláž: 50 m
centrum Mellieha: 3 km

Cena zahrnuje:

leteckou dopravu Praha – Malta – Praha, letištní taxy a poplatky, transfery, služby českého zástupce, 7x ubytování s uvedenou stravou, kompexní cestovní pojištění (při objednávce do 31. března 2018), pojištění CK dle zákona č.159/1999.

Cena nezahrnuje:

místní pobytovou taxu (0,50€/den/dosp. os., platba na místě), polopenzi (500 Kč/den/os., 250 Kč/den/dítě 2-12 let), all inclusive (1380 Kč/den/os., 690 Kč/den/dítě 2-12 let).

Základní informace o destinaci:

Maltské souostroví se skládá ze tří hlavních ostrovů Malta, Gozo a Comino. Strategická poloha předurčila Maltě bohatou, 7 tisíc let dlouhou historii, kdy se stala cílem mnoha dobyvačných národů. Najdete zde megalitické chrámy, úchvatné zlaté paláce a katedrály – ty jsou důkazem slavné éry maltézských rytířů. Maltské ostrovy nabízí i přírodní zajímavosti jako jsou přístavy a zálivy, podmořské jeskyně, srázy a útesy vybíhající do výšky, křišťálově čisté moře a více míst na potápění, než kterýkoli jiný ostrov nebo resort. Maltské ostrovy jsou velmi malé a právě díky tomu jsou všechny památky a přírodní krásy snadno dosažitelné. Během svého pobytu můžete vidět opravdu mnoho v kombinaci s odpočinkem a koupáním v křišťálově čisté vodě.
Pozor jezdí se vlevo!

Poloha:

Maltské souostroví leží ve strategické poloze ve Středozemním moři 95 km jižně od Sicílie a 290 km východně od Tuniska. Malta je rozlohou nejmenší stát Evropské unie. Maltské souostroví se skládají ze tří hlavních ostrovů Malta, Gozo a Comino, které jsou obydlené a tří neobydlených ostrůvků Cominotto, Filfla a St. Paul's Island.

Rozloha:

316 km2 (Malta 246 km2, Gozo 67 km2, Comino 3 km2). Ostrov Malta má jen 27 km na délku a 15 km na šířku.

Státní zřízení:

parlamentní republika. Bývalá britská kolonie Malta získala nezávislost 21.9.1964 a 13.12.1974 se prohlásila nezávislou republikou. Zůstala však i nadále členem Britského společenství národů. Od 1. května 2004 je Malta členem Evropské unie.

Obyvatelstvo:

cca 450 tis. obyvatel.

Hlavní město:

Valletta - cca 9 tis. obyvatel.

Jazyk:

maltština (patří mezi semitské jazyky, během vývoje silně ovlivněna arabštinou). Dále je zastoupena angličtina (díky 160 letům britské nadvlády) a italština (italsky mluví 66 % obyvatel).

Měna a kurzy:

euro - kurz cca 26 CZK/EUR (prosinec 2018).

Podnebí:

klimatické prostředí je typické pro tuto oblast Středozemního moře: mírné, vlhké zimní období a horké léto s prakticky žádnými vodními srážkami.

Místní kuchyně:

na Maltu ve velké míře působila geografická blízkost Itálie. Ta je známá především vařením těstovin a také podáváním velmi oblíbené pizzy. Na Maltě si lze dopřát jak těstoviny, tak pizzu v řadě různých variací a chutí. Často podávaná je hustá zeleninová polévka, tzv. minestra. Dále Aljotta – polévka z ryb a česneku, Fenek – králík, Ravijul – maltská varianta ravioli, Ricotta – maltská sýrová specialita, Bigilla – velké fazole nebo Timpana – pečené makarony zabalené v těstě.

Suvenýry:

maltské tkané a hrnčířské výrobky, sklo, keramika, panenky, měděné a mosazné předměty. Malta je věhlasná díky svým zlatým a stříbrným filigránům a ručním krajkám.

Časové pásmo:

středoevropské (+ 1 hod. GMT).

Výlety v okolí hotelu

Mapa polohy hotelu