Filtr

Poloha:

hotel se skládá z několika budov, kdy hlavní budova s recepcí je spojena s budovou s restaurací tunelem pod silnicí. Hotelový komplex se nachází v západní části Funchalu, na útesu nad oceánem přímo u pobřežní promenády, 300 m od moderního obchodního centra Madeira Forum. Přírodní oblázková pláž Praia Formosa je vzdálena asi 550 m od hotelu a je přístupná tunelem pod hotelem. Historické centrum Funchalu je vzdáleno asi 4 km.

Ubytování:

hotel nabízí kvalitní prostorné ubytování v několika blocích ve dvoulůžkových pokojích, suitách (až pro 3 os.) a v apartmánech s oddělenou ložnicí (až pro 4 os.). Pokoje mají koupelnu (sprcha nebo vana, toaleta, fén), klimatizaci, sat. TV, minibar, sejf (za poplatek), telefon, Wi-Fi, balkón nebo terasu s výhledem do krajiny nebo s bočním či přímým výhledem na oceán. Apartmány a suity mají navíc plně vybavený kuchyňský kout (lednička, el. vařič, mikrovlnná trouba, varná konvice, základní nádobí ad.) a v obývacím pokoji sedací soupravu a jídelní kout. Na vyžádání je možné zajistit bezbariérových pokoje.

Vybavení a služby hotelu:

24-hod. recepce, restaurace, lobby bar, bar u bazénu, konferenční místnosti, meditační místnost, kadeřnický a kosmetický salón, společenská místnost s TV, výtahy, Wi-Fi ve společných prostorech, terasa na slunění.

Sport a zábava:

fitness a wellness centrum (masáže za poplatek, vířivka, sauna), krytý bazén (vhodný vstup a pomůcky pro tělesně postižené), venkovní vyhřívaný bazén na zahradě s lehátky a slunečníky zdarma.

Stravování:

snídaně formou bohatého bufetu. Možnost dokoupení polopenze – večeře bohatého bufetu.

Vzdálenosti:

pláž: cca 550 m
centrum Funchalu: cca 4 km

Cena zahrnuje:

leteckou dopravu Praha – Funchal – Praha, letištní taxy a poplatky, transfery, služby českého delegáta, 4x, 7x, 10x, 11x nebo 14x ubytování s uvedenou stravou, pojištění CK dle zákona č.159/1999.

Cena nezahrnuje:

místní turistickou taxu (povinná platba na místě 5 €/os.), příplatek za polopenzi (790 Kč/den/os., 390 Kč/den/dítě 2-12 let), příplatek za plnou penzi (1390 Kč/den/os., 690 Kč/den/dítě 2-12 let), komplexní cestovní pojištění (36 Kč/den/os. od 15 let, 25 Kč/den/dítě 2-15 let).

Výlety v okolí hotelu

Příklady výletů:

Casino Dinner Show
Koná se v Madeirském kasinu, je to kombinace večeře s "tanečním Show". Večeře – skládá se z více chodů: uvítací drink při příchodu, předkrm, polévka, hlavní jídlo, dezert, káva. Během celé večeře se servíruje voda, červené nebo bílé víno a pivo.
Orientační cena: cca 45 €/os.

Madeirský Folklórní Večer
Koná se v klasické portugalské restauraci, kde máte možnost ochutnat jedno z typických Madeirských jídel, jako např. "Espetada" a zároveň se seznámit s Madeirským folklórním zpěvem a tancem.
Večeře – jako předkrm se podává "Bolo do Caco", což je tradiční kulatý plochý chlebík s česnekovým máslem uvnitř. Hlavní jídlo je "Espetada", hovězí maso, marinované v soli s bobkovým listem, které se připravuje na otevřeném ohni (původně na vavřínových větvích). K masu se podává "Milho Frito", lahodné, do zlata pražené kostky, z kukuřičné mouky (známé i jako polenta), hranolky a salát. Během večeře se podává voda, červené nebo bílé víno a káva.
Orientační cena: cca 30 €/os.

Výlet lodí a pozorovaní delfínů
Katamarán/Santa Maria - čas plavby: 10:30 – 13:30 hod. (sraz v 10:00 hod. sraz v přístavu) a 15:00 – 18:00 (v 14:30 v loděnici).
Výlet lodí CATAMARAN – plochá loď pluje na otevřené moře, kde budete mít možnost pozorovat delfíny a velryby, dále plavba pokračuje pod Cabo Girão - které je známé jako 2. nejvyšší útes do moře na světě a kde je možné si zaplavat v moři (možnost půjčit na palubě Catamaranu šnorchlovací masky). Plavání se šnorchlem s delfíny se uskuteční v případě vhodných klimatických podmínek.
Orientační cena: cca 30 €/os. (navíc zpáteční transfer hotel – přístav – 5,00 €/os.).

Výlet lodí na Porto Santo
Porto Santo je ostrov, který se nachází severně od východní části Madeiry, je pravým opakem Madeiry, protože se zde nacházejí přírodní pláže a skoro žádná vegetace. Výlet je velmi oblíbený pro ty, kteří mají zájem strávit den v klidném prostředí na krásné pláži. Samozřejmě se na ostrově nacházejí restaurace a bary.
Orientační cena: cca od 60 €/os.

Madeira Island Jeep Safaris
Výlet terénním autem 4x4 za krásnou přírodou Madeiry se stává velmi populární. Během výletu si můžete vychutnat nádherné panoramatické výhledy a spatřit nádhernou přírodu s mnoha druhy květin a stromů.
Půldenní výlet:
Z Funchalu směrem na Câmara de Lobos. Vyhlídka Fajã dos Padres. Odtud dále na sever, okolo Cabo Girão, druhého nejvyššího útesu na světě. Jízda bude pokračovat po prašných ce stách přes Jardim da Serra kde se zastavíme a můžete ochutnat místní tradiční nápoj “Poncha” (není zahrnutý v ceně). Panoramatické výhledy na Funchal a Câmara de Lobos. Poslední zastávka bude v Boca dos Namorados, odkud budete mít nádherný výhled na Údolí jeptišek.
Délka výletu: 3 hod and 30 minut.
Orientační cena: cca 32 €/os. (děti do 12 let mají 50% slevu).
Celodenní výlet na jihozápad-sever (včetně oběda)
Z Funchalu na Ribeiru Bravu, vyhlídka Candelaria (v horní části Tabua). Dále na Lombo do Mouro, s výhledem na Serra d'Água, v nadmořské výšce 1620 metrů. Přes Encumeada až do São Vicente. Po cestě do Porto Moniz budete mít výhled na moře a na rybářské vesnice. Další zastávka bude na vyhlídce "Véu da Noiva." V Porto Moniz oběd.
Po obědě se vydáme směrem na Ribeiru da Janelu, kde zastavíme a odkud budete mít možnost zhlédnout celé severní pobřeží. Dále vede cesta do Paul da Serra, kde se nachází největší náhorní plošina ostrova ve 1200 metrech. Odtud se budeme vracet přes Ponta do Sol do Funchalu.
Orientační cena: cca 55 €/os. (děti do 12 let mají 50% slevu), každé - pondělí až pátek.

Celodenní výlet na východ (včetně oběda)
Z Funchalu na Ribeiro Frio. Odtud po prašných cestách do Santany, kde si budete moci prohlédnout typické trojúhelníkové domečky. Po prohlídce Santany pojedeme do S. Roque a do Faialu, kde se naobědváme.
Po obědě se vydáme dolů přes Fonduras, do Machica, na místo kde byla objevena Madeira v roce 1419. Nedaleko odtud se zastavíme na vyhlídce Pico do Facho, odkud bude te mít překrásný výhled na Ponta de São Lourenço, Caniçal, Machico a letiště. Potom se vydáme zpět do Funchalu.
Orientační cena: cca 55 €/os. (děti do 12 let mají 50% slevu).

Loď Bonita da Madeira na ostrovy Desertas
Ostrovy "Desertas" jsou chráněnou přírodní rezervací pro velmi vzácné druhy ptáků, jako je Monachus Monachus. Podél pobřeží ostrovů, můžete obdivovat jejich dramatické stěny a jeskyně. Zakotvíme u jednoho ostrova, uděláme si na něj výlet a můžeme si zaplavat v krystalovém moři. Oběd se bude podávat na palubě lodi u Dezertních ostrovů.
Orientační cena: cca 80 €/os.

Výlet lodí Bonita da Madeira do Krásných zátok
Loď "Bonita da Madeira" vás dopraví na místa, kde můžete obdivovat krásné zátoky Madeiry. Nalodění ve Funchalu. Plavba k Machico zálivu, dále do Baia d `Abra, k nejvýchodnějšímu pobřeží Madeiry. V tomto místě můžete plavat, potápět se nebo relaxovat. Na palubě se bude servírovat chutné teplé jídlo.
Orientační cena: cca 40 €/os.

Mapa polohy hotelu