Filtr

Informace o zájezdu:

• 2 atraktivní výlety po levádách a horách v ceně
• fakultativně 2 výlety po levádách a hlavním městě s průvodcem a 2 výlety individuální místní dopravou
• česky hovořící průvodce
• turistická obuv nutná, turistické hole doporučujeme
• ve spolupráci: Český klub Nordic Walking

Program zájezdu:

1. DEN: přílet z Prahy do Funchalu, ubytování.

2. DEN: celodenní výlet za nejvyššími vrcholy ostrova (v ceně) – po snídani odjezd na druhý nejvyšší vrchol Madeiry – Pico do Arieiro (1818 m n. m.), kde vás hned čeká vyhlídka Ninho da Manta na údolí Faja da Nogueira, São Roque do Faial a velkou část centrálního pohoří. Poté sestoupíte asi do 1600 m n. m. pod vrchol Pico dos Tores, abyste posléze vystoupali na nejvyšší horu ostrova. Těsně před dosažením vrcholu Pico do Ruivo (1862 m n. m.) uvidíte staleté stromy, které se tu pravděpodobně již vyskytovaly v době, kdy na ostrově poprvé přistál jeho objevitel Zarco r. 1418. Z vrcholu následuje sestup na parkoviště v místě Achada (1384 m n. m.), kde na vás bude čekat opět minibus. Po cestě zpět do Funchalu zastavíme v městečku Santana, kde si prohlédnete původní madeirské domky a můžete si zde dopřát občerstvení nebo kávu. Návrat do Funchalu, fakultativně večeře, nocleh.
Délka: cca 9,5 km (5 hod.), obtížnost: středně těžká až těžká.

3. DEN: snídaně, volno, relaxace, koupání a individuální návštěva Funchalu nebo individuální výlet místními autobusy - Leváda Ribeiro Frio – po snídani individuální odjezd autobusem k pstruží farmě v Ribeiro Frio, u které vám zastaví meziměstský autobus. Zde se můžete v jedné z místních restaurací posilnit před sestupem nebo projít v zahradě, kde je vybudován k chovu pstruhů systém kamenných nádrží napájených křišťálově čistou vodou ze stejnojmenné říčky. Z farmy vede trasa lesem, který poskytuje dostatek stínu a osvěžení i díky zavlažovacímu kanálku (levada), podél kterého celá trasa vede. Budete procházet přírodní památkou – tzv. lesem "laurisilva". Tento unikát je zapsán do seznamu UNESCO, neboť je jedním z posledních lesů v oblasti Makronésie (Azory, Kanáry, Madeira, Kapverdy) zachovaný v takové rozloze. Nachází se zde společenství stromů a keřů s plochými listy, kapradin, mechů, lišejníků a mnoha dalších druhů flory. Po cestě do osady Portely projdete i kolem jezera Portela a na jedné z několika málo vyhlídek si vychutnáte nádherné výhledy údolím a u autobusové zastávky, kde cesta končí na pobřežní vesnici Porto da Cruz. Zde si můžete dopřát pozdní oběd v místní restauraci. Individuální návrat autobusem do Funchalu, fakultativně večeře, nocleh.
Délka: cca 10,5 km (5 hod.), obtížnost: středně těžká.

4. DEN: snídaně, volno, možnost relaxace, koupání nebo po snídani odjezd na celodenní fakultativní výlet po Funchalu (31 €/os.), hlavního města ostrova Madeira. Ve městě si prohlédnete sochu císařovny Sissi, zahrady regionální vlády, Park Santa Catarina, sochu Kryštofa Kolumba, dále uvidíte divadlo Baltazar Dias, sochu objevitele Zarca, Katedrálu Sé a navštívíte vinný sklípek Oliveiras, kde se dozvíte něco o historii vzniku Madeirského vína. Později vás cesta zavede malebnými uličkami k městské tržnici s různými druhy tropického ovoce, ryb, květin a suvenýrů. Výstup do čtvrti Monte (možno využít lanovku – 11 €/jeden směr), kde navštívíte Tropickou zahradu (12,50 €), přejdeme ke kostelu Monte, kde je pochovaný rakousko-uherský císař Karel I. Zájemci mohou využít původní místní dopravu zpět do Funchalu - jízdu na saních o délce 2 km (15 €/os.), v odpoledních hodinách návrat do hotelu nebo individuální volno v centru města. Fakultativně večeře, nocleh.

5. DEN: po snídani odjezd na celodenní výlet na Levádu Canical (v ceně) – cesta začíná mezi městy Canical a Machico v nadmořské výšce asi 200 m, odkud se stoupá podél zavlažovacího kanálku vedoucího na okraji lesa kolem vesnice Ribeira Seca. Vystoupá se až do výšky téměř 500 m n. m. nad útesy nad oceánem, odkud se naskýtá krásný výhled na členité pobřeží a města Machico a Canical a vesnici Porto da Cruz, kam vás zaveze přistavený minibus (z asi 150 m n. m.). Zde budete mít zastávku na koupání v oceánu nebo přírodních bazénech, či na oběd v jedné z mnoha přístavních restaurací. Návrat do hotelu, fakultativně večeře, nocleh.
Délka: cca 10 km (5,5 hod.), obtížnost: lehká až středně těžká.

6. DEN: snídaně, volno nebo individuální výlet místními autobusy – pěší túra na Ponta de São Lourenço – individuální odjezd autobusem do pobřežní vesnice v nejvýchodnějším cípu ostrova – Quinta do Lorde. Cesta vás zavede podél pobřeží na poloostrov s nejužším místem pouze 50 m a krásnými výhledy až na samý cíp poloostrova Ponta de São Lourenço. Po cestě se budete kochat nádhernými výhledy na členité pobřeží a přístavní města Machico, Santa Cruz i přistávající letadla na asi 8 km vzdušnou čarou vzdáleném mezinárodním letišti. Před zpáteční cestou si můžete zajít na oběd ve vesnici Quinta do Lorde, vykoupat se v místním veřejném bazénu nebo zajít na jednu z mála písčitých pláží na Madeiře – Prainha. Individuální návrat autobusem do Funchalu, fakultativně večeře, nocleh.
Délka: cca 8-12 km (3,5 -5 hod.), obtížnost: lehká.

7. DEN: snídaně, volno, možnost relaxace, koupání nebo po snídani odjezd na celodenní fakultativní výlet na túru Levády Risco – Rabaçal – 25 pramenů (31 €/os.). Výlet na jedny z nejkrásnějších a nejnavštěvovanějších levád na Madeiře. Levády se nachází na západě ostrova a jsou přístupné přes náhorní plošinu Paul da Serra, kde cesta začíná v nadmořské výšce asi 1300 m, přičemž nejnižší místo bude ve výšce asi 900 m n. m. Cesta vede zalesněným údolím a nabízí mnoho krásných výhledů a možností k fotografování. Uvidíte několik vodopádů, z nichž nejvyšší Vodopád Risco má v kaskádách výšku až 100 m. Dalším krásným místem na trase jsou Vodopády 25 Fontes (pramenů), kde spadá do jezírka voda z 25 malých vodopádů. Odsud se vyjde zpět na náhorní plošinu, kde bude přistavený minibus. Při návratu do Funchalu bude zastávka na druhém nejvyšším mysu světa – Cabo Girao. Fakultativně večeře, nocleh.
Délka: cca 10 km (5 hod.), obtížnost: středně těžká.

8. DEN: volno a plánovaný odlet do Prahy.

Cena zahrnuje:

letenku Praha – Funchal – Praha, letištní taxy a poplatky, transfery, 7x ubytování v hotelu** ve 2-lůžkovém pokoji se snídaní, česky hovořící delegát, 2 celodenní výlety v češtině, pojištění CK dle zákona č.159/1999.

Cena nezahrnuje:

místní turistickou taxu (povinná platba na místě 5 €/os.), obědy (během výletů – cca 14 €/oběd), příplatek za polopenzi (340 Kč/den/os.), fakultativní výlety (každý od 31 €/os.), individuální výlety, cestovní pojištění a pojištění storna (36 Kč/os./den).

Minimální počet účastníků:

14 osob.

Výlety v okolí hotelu

Příklady výletů:

Casino Dinner Show
Koná se v Madeirském kasinu, je to kombinace večeře s "tanečním Show". Večeře – skládá se z více chodů: uvítací drink při příchodu, předkrm, polévka, hlavní jídlo, dezert, káva. Během celé večeře se servíruje voda, červené nebo bílé víno a pivo.
Orientační cena: cca 45 €/os.

Madeirský Folklórní Večer
Koná se v klasické portugalské restauraci, kde máte možnost ochutnat jedno z typických Madeirských jídel, jako např. "Espetada" a zároveň se seznámit s Madeirským folklórním zpěvem a tancem.
Večeře – jako předkrm se podává "Bolo do Caco", což je tradiční kulatý plochý chlebík s česnekovým máslem uvnitř. Hlavní jídlo je "Espetada", hovězí maso, marinované v soli s bobkovým listem, které se připravuje na otevřeném ohni (původně na vavřínových větvích). K masu se podává "Milho Frito", lahodné, do zlata pražené kostky, z kukuřičné mouky (známé i jako polenta), hranolky a salát. Během večeře se podává voda, červené nebo bílé víno a káva.
Orientační cena: cca 30 €/os.

Výlet lodí a pozorovaní delfínů
Katamarán/Santa Maria - čas plavby: 10:30 – 13:30 hod. (sraz v 10:00 hod. sraz v přístavu) a 15:00 – 18:00 (v 14:30 v loděnici).
Výlet lodí CATAMARAN – plochá loď pluje na otevřené moře, kde budete mít možnost pozorovat delfíny a velryby, dále plavba pokračuje pod Cabo Girão - které je známé jako 2. nejvyšší útes do moře na světě a kde je možné si zaplavat v moři (možnost půjčit na palubě Catamaranu šnorchlovací masky). Plavání se šnorchlem s delfíny se uskuteční v případě vhodných klimatických podmínek.
Orientační cena: cca 30 €/os. (navíc zpáteční transfer hotel – přístav – 5,00 €/os.).

Výlet lodí na Porto Santo
Porto Santo je ostrov, který se nachází severně od východní části Madeiry, je pravým opakem Madeiry, protože se zde nacházejí přírodní pláže a skoro žádná vegetace. Výlet je velmi oblíbený pro ty, kteří mají zájem strávit den v klidném prostředí na krásné pláži. Samozřejmě se na ostrově nacházejí restaurace a bary.
Orientační cena: cca od 60 €/os.

Madeira Island Jeep Safaris
Výlet terénním autem 4x4 za krásnou přírodou Madeiry se stává velmi populární. Během výletu si můžete vychutnat nádherné panoramatické výhledy a spatřit nádhernou přírodu s mnoha druhy květin a stromů.
Půldenní výlet:
Z Funchalu směrem na Câmara de Lobos. Vyhlídka Fajã dos Padres. Odtud dále na sever, okolo Cabo Girão, druhého nejvyššího útesu na světě. Jízda bude pokračovat po prašných ce stách přes Jardim da Serra kde se zastavíme a můžete ochutnat místní tradiční nápoj “Poncha” (není zahrnutý v ceně). Panoramatické výhledy na Funchal a Câmara de Lobos. Poslední zastávka bude v Boca dos Namorados, odkud budete mít nádherný výhled na Údolí jeptišek.
Délka výletu: 3 hod and 30 minut.
Orientační cena: cca 32 €/os. (děti do 12 let mají 50% slevu).
Celodenní výlet na jihozápad-sever (včetně oběda)
Z Funchalu na Ribeiru Bravu, vyhlídka Candelaria (v horní části Tabua). Dále na Lombo do Mouro, s výhledem na Serra d'Água, v nadmořské výšce 1620 metrů. Přes Encumeada až do São Vicente. Po cestě do Porto Moniz budete mít výhled na moře a na rybářské vesnice. Další zastávka bude na vyhlídce "Véu da Noiva." V Porto Moniz oběd.
Po obědě se vydáme směrem na Ribeiru da Janelu, kde zastavíme a odkud budete mít možnost zhlédnout celé severní pobřeží. Dále vede cesta do Paul da Serra, kde se nachází největší náhorní plošina ostrova ve 1200 metrech. Odtud se budeme vracet přes Ponta do Sol do Funchalu.
Orientační cena: cca 55 €/os. (děti do 12 let mají 50% slevu), každé - pondělí až pátek.

Celodenní výlet na východ (včetně oběda)
Z Funchalu na Ribeiro Frio. Odtud po prašných cestách do Santany, kde si budete moci prohlédnout typické trojúhelníkové domečky. Po prohlídce Santany pojedeme do S. Roque a do Faialu, kde se naobědváme.
Po obědě se vydáme dolů přes Fonduras, do Machica, na místo kde byla objevena Madeira v roce 1419. Nedaleko odtud se zastavíme na vyhlídce Pico do Facho, odkud bude te mít překrásný výhled na Ponta de São Lourenço, Caniçal, Machico a letiště. Potom se vydáme zpět do Funchalu.
Orientační cena: cca 55 €/os. (děti do 12 let mají 50% slevu).

Loď Bonita da Madeira na ostrovy Desertas
Ostrovy "Desertas" jsou chráněnou přírodní rezervací pro velmi vzácné druhy ptáků, jako je Monachus Monachus. Podél pobřeží ostrovů, můžete obdivovat jejich dramatické stěny a jeskyně. Zakotvíme u jednoho ostrova, uděláme si na něj výlet a můžeme si zaplavat v krystalovém moři. Oběd se bude podávat na palubě lodi u Dezertních ostrovů.
Orientační cena: cca 80 €/os.

Výlet lodí Bonita da Madeira do Krásných zátok
Loď "Bonita da Madeira" vás dopraví na místa, kde můžete obdivovat krásné zátoky Madeiry. Nalodění ve Funchalu. Plavba k Machico zálivu, dále do Baia d `Abra, k nejvýchodnějšímu pobřeží Madeiry. V tomto místě můžete plavat, potápět se nebo relaxovat. Na palubě se bude servírovat chutné teplé jídlo.
Orientační cena: cca 40 €/os.

Mapa polohy hotelu