Filtr

Informace o zájezdu:

Zájezd za přírodními zážitky a specialitami tyrolské kuchyně.

Program zájezdu:

1. den: středa – Praha (Plzeň) – Zell am Ziller - Mayrhofen
Plánovaný odjezd z Prahy v 08:00 – 08:30 s případnou zastávkou v Plzni.
Kolem 15. hodiny příjezd do Zell am Ziller, kde se nachází nejvýznamnější pivovar Tyrolska. Prohlídka pivovaru Zillertal Bier se odehrává v Kunst Haus (v Uměleckém domě s muzeem a 3D výroba piva) s ochutnávkou.
Nejjemnější aromatický chmel, nejlepší zrno z rakouských polí, vlastní pivní kvasnice z Zillertalu a obzvláště měkká, svěží horská voda - objevte poklady, díky nimž jsou naše pivní speciality tak jedinečné. Proměnu našich přírodních pokladů zdokonalujeme již více než 500 let. Z archaických nástrojů se stala high-tech, z výrobního instinktu se stala věda. Jako regionální pivovar se naše pivní speciality prodávají hlavně v Tyrolsku.
To nejlepší na konec: ochutnávka našich pivních specialit v restauraci - v ceně ochutnávka 3 druhů piv a preclík! Je zde možné zakoupit místní pivo na velmi příznivé ceny.

Po prohlídce dojezd do pensionu/hotelu v Mayrhofen (cca. 30 minut cesty).
Ubytujeme se a večeře.

2. den: čtvrtek – farma Schau Bauernhof, ledovec Hintertux (ledovcové jeskyně)
Po snídani se pojedeme podívat na farmu Schau Bauernhof – prohlídka výroby sýrů následovaná ochutnávkou jogurtů. Během prohlídky uvidíme spoustu zvířat – krávy, ovce, kozy. V zařízení se lze podívat na krátký film, který ukazuje, proč je domácí mléko tak cenné. Další film je možné shlédnout v pavilónu včel, ten pojednává o důležitosti chovu včel.

Odpoledne se vydáme lanovkou na ledovec Hintertux, odkud jsou nádherné vyhlídky do okolí. Dech beroucí zážitky pak všem návštěvníkům nabízí komplex ledových jeskyní Nature’s Ice Palace: na prohlídkové trase vedoucí do nitra ledovce uvidíte pěkně zblízka ledové stalaktity, zamrzlé vodopády, nebo třpytivé ledové rampouchy připomínající křišťál. Vrcholem prohlídky je závěrečná plavba na člunu po ledovcové řece. NENÍ V CENĚ!!

Po prohlídce tohoto doslova vrcholného zážitku se vrátíme lanovkou zpět a potom autobusem do Mayrhofenu.
Při návratu do Mayrhofenu se zastavíme na ochutnávku schnapsu Spitaler.
Naše rodinná firma se nachází na takzvaném „Schwendberger Sonnenhang Platz“. Vlastníme stáje, prázdninový dům a okouzlující „Brennhüttl“ – dům v tyrolském stylu se spalovací komorou a degustační místností. My, Markus a Angelika, vyrábíme v naší palírně od roku 2005 vysoce kvalitní pálenky. Naše brandy jsou vyrobeny pouze z plně zralého ovoce a nejlepších syrových produktů, tradičně dvakrát destilované v měděné konvici a skladovány, dokud nejsou správně zralé.
Následuje večeře a volný večer.


Varianta v případě špatného počasí: návštěva města Innsbruck a muzea Swarovski ve Wattens.
Pokud počasí na ledovci nebude ideální, máme připraven záložní plán v podobě návštěvy Innsbrucku a muzea Swarovski.
O definici krásy se pokusili v tyrolském městě Wattens. Světový výrobce bižuterie a skla společnost Swarovski zde v podzemních prostorách otevřela své muzeum. Swarovski Kristallwelte je úžasný a ojedinělý výtvor, který se snaží zachytit lidskou schopnost vytvářet krásné, občas poněkud marnivé, ale nesmírně úchvatné předměty našich všedních životů.
Příjemnou procházkou přes park se dostaneme do podzemního muzea Swarovski, kterému dominuje obr chrlící vodu s křišťálovýma očima. Dále náš zrak upoutá jedenáct metrů vysoká a čtyřicet dva metrů dlouhá křišťálová zeď, která se táhne třemi podlažími naplněnými lákadly pro naše už tak ohromené smysly. Poté již můžeme vstoupit do nepopsatelného světa Swarovski (čtrnáct komnat zázraků) a nechat se unášet zdejší okouzlující atmosférou. Vše, co zde najdeme, jsou šperky. A čeká na Vás i ten největší křišťál na světě, který má 330 tisíc karátů a průměr asi 40 cm.

Po návštěvě světa křišťálu odjezd do hlavního města Tyrolska Innsbrucku, obklopeného úchvatným panoramatem Alp. Prohlédneme si barokní dóm sv. Jakuba s hrobkou Maxmiliána či Starou sněmovnu.

3. den pátek –trhy v Mayrhofenu, přehrada Schlegegeis Stausee
Po snídani volné dopoledne, můžete si prohlédnout místní trhy v Mayrhofenu.
Kolem 13. hodiny podnikneme výlet k přehradě Schlegegeis Stausee, odtud pěší turistiku údolím směrem k italské hranici. Trasa je přístupná i pro rodiny s dětmi a budete se kochat nádhernou přírodou. Půjdeme asi tři hodiny mírnou horskou cestou, lemovanou ledovcem a vodopády.

Návrat do hotelu a volný večer. Večeře samostatně.

4. den sobota – zlaté doly Goldschaubergwerk , fakultativně přehrada Zillegrund
Zúčastněte se jednoho z velkých dobrodružství minulých staletí!
V působivé multimediální prezentaci v tunelu pocítíte, jak žije vnitrozemí hory, a dozvíte se o 350 letech kultury v tomto téměř zapomenutém odvětví průmyslu. Získejte představu o pracovních podmínkách v podzemí, ne zrovna ustáleném životním stylu horníků a jejich sociálním prostředí. Dozvíte se o politických konfliktech mezi Salcburkem a Tyrolskem, o ekonomickém pozadí a silném vlivu církve .
Exkurze začíná na Hochzeller Käsealm na Hainzenberg. Návštěva historicky významných míst a tunelového systému trvá asi dvě hodiny.
Odpoledne volno nebo fakultativní turistika k přehradě Zillergrund.
Výjezd údolím ZILLERGRUND po mýtné silnici na hráz přehrady (1850 m). Odtud pěší vyhlídková cesta podél přehrady - tunel, vodopády - až k salaši HOHENAU ALM (1868 m), která je označována jako „Malý Tibet“ Zillertalu (cca 3 hodiny).  Místní kuchyně je jednoduchá, ale výborná. V celé oblasti je zakázáno stavět hotely a pensiony.
Celých 25 kilometrů dlouhý kopec Zillergrund okouzlí dechberoucím pohledem na přehradu v nadmořské výšce 1900 metrů – to je vskutku jedinečný přírodní a technický úkaz. Výška přehradní hráze je 186 m a délka je 502 m. Nahoře je hráz široká 6 m. Při normální výšce hladiny má nádrž plochu 67 km2. Je to druhá nejvyšší přehrada v Rakousku.
Volný večer. Večeře samostatně.

5. den neděle - cesta domů - zastávka Chiemsee
Po snídani cesta domů. Podle času zastávka u jezera Chiemsee s plavbou na ostrov Herreninsel a prohlídka zámku Ludvíka Bavorského.
V podhůří Bavorských Alp se rozkládá jezero Chiemsee, kterému dali přezdívku Bavorské moře. Zajímavé není jen samotné jezero, ale i jeho ostrovy, které skrývají nebývalé stavby. Král Ludvík II. Bavorský zvaný „šílený“ zde nechal vystavět zámek, který měl konkurovat i komplexu paláců ve Versailles.
Na jezeře se nachází celkem 4 ostrovy a každý má svůj účel. Největším ostrovem je Herreninsel s rozlohou 238 hektarů. Na „mužském ostrově“ stojí i oblíbený zámek Herrenchiemsee. Pánský je proto, že zde byl zřízen mužský benediktínský klášter. Druhým největším ostrovem je jeho opak. „Dámský ostrov“ Fraueninsel má rozlohu jen 15,5 hektarů a byl na něm zřízen ženský klášter. Menším ostrovem je Krautinsel (3,5 hektaru) a opravdu velmi skromný Schalch (22 m²).

Zámek Herrenchiemsee nechal postavit „šílený“ král Ludvík v 70. letech 19. století. Byl stavěn podle francouzského vzoru zámku ve Versailles. Bavorský konkurent má dokonce větší zrcadlový sál, který dosahuje délky 75 metrů. Výstavba zámku trvala tři roky, avšak nebyla dokončena. Chybí například celá boční křídla. Architektem byl Georg Dollman. Král Ludvík si zámek ale moc neužil. Sám na něm pobyl jen 9 dní. Okázalost zámku nejlépe poznáte až při samotné návštěvě interiérů. Nejpozoruhodnější je kopie ložnice ze zámku Versailles, ve které však nikdy nikdo nespal.

Cena zahrnuje:

- Autobusová doprava Praha – Mayrhofen a zpět, autobus je skupině k dispozici i během pobytu
- Ubytování 4 noci se snídaní v penzionu/hotelu 3*
- Vstup a prohlídka pivovaru Zillertal Bier vč. ochutnávky 3 druhů piv a preclíku
- Vstup a prohlídka farmy Schau Bauernof
- Vstup a prohlídka zlatého dolu Goldbergbau
- Lanovka na ledovec Hintertux/v případě špatného počasí vstup do muzea Swarovski a hrobky Maxmiliána
- jízda lodí po Chiemsee na Herren Insel a zpět
- Česky hovořící průvodce po celou dobu programu
- Pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje:

- Komplexní cestovní pojištění
- Pobytová taxa cca. 2 EUR na osobu a noc
- Obědy a večeře
- Vstupné do ledovcových jeskyní
- Vstupné do zámku Ludvíka Bavorského

Minimální počet účastníků:

20 osob.

Základní informace o destinaci:

oficiální název Rakouská republika. Skládá se z devíti spolkových zemí. Je významnou turistickou destinací, lákající na malebné krajiny, rozsáhlé vysokohorské terény a vysokou úroveň služeb. Mezi nejoblíbenější cíle patří hlavní město Vídeň, které je významným kulturním střediskem, a města Salzburg a Štýrský Hradec. Lákavé pro turisty jsou také početné zámky, hrady, kláštery a kostely. V neposlední řadě nabízí Rakousko návštěvníkům světově známá alpská horská střediska, jakými jsou Innsbruck, Kitzbühel, oblast Solné komory nebo Zell am See.

Poloha:

stát ležící v jižní částí střední Evropy, velice hornatá země díky své poloze na východním okraji Alp. Toto pohoří vévodí západní a jižní části Rakouska, zatímco východní spolkové země leží v Podunajské nížině.

Rozloha:

83 871 km2

Státní zřízení:

federální parlamentní republika.

Obyvatelstvo:

cca 8,8 mil. obyv.

Hlavní město:

Vídeň – cca 2 mil. obyv. Další velká města: Štýrský Hradec, Linec, Salcburk a Innsbruck.

Jazyk:

úřední němčina, dále regionálně slovinština, maďarština, italština.

Měna a kurzy:

euro (EUR).

Geografické ukazatele:

Grossglockner – Taurské Alpy (3 798 m n. m.).

Podnebí:

je označováno za smíšení oceánského a kontinentálního klimatu, resp. panonské klima. Díky zvláštnostem těchto podnebí, východní část má mrazivé zimy a horká léta s celoročně nízkými srážkami. Západ země má zimy většinou mírnější a léta spíše teplá. Leží zde také oblasti bohaté na srážky. Z geografických podmínek vychází další klimatická zóna, a to alpínské klima, které způsobuje v horách silnější zimu než na hlouběji položeném východě. Další zajímavostí jsou občasné severní a jižní větry, které jsou na jedné straně polárně ledové a na straně druhé s sebou někdy přinášejí saharský písek.

Místní kuchyně:

bývá často redukována pouze na vídeňskou kuchyni, ačkoli obsahuje i tradiční kuchařské umění bývalého Rakouska-Uherska. Vedle samotných krajových specialit je tato kuchyně ovlivněna především svými sousedy, tedy Čechy a Maďary, kdy recepty byly přebírány do vlastní kuchyně, např. guláš, který je původem z Maďarska. Typické rakouské jídlo je vídeňský řízek neboli Wiener Schnitzel. Mezi snad nejvíce typické sladké pokrmy patří Sachrův dort, Malakov, Mozartovy koule, pralinky různých druhů, jablečný štrůdl, oplatky Manner. V alpských regionech jsou jídla tradičně založená na špeku a horském sýru, např. Speckknödl (špekové knedlíky), Brettl-Jause (neboli svačina na prkénku). Dále oblíbené jsou Fleischkrapfen (masem plněné taštičky), Spätzle nebo také Kasnocken (jsou těstoviny podávané se sýrem nebo více druhy sýra rozpuštěného na nich).

Suvenýry:

jído-Heublumenrebell (Bochník horského sýra obalený vrstvou divokých alpských bylinek), Dřínový likér, Hořcová pálenka, Tyrolský špek. Sklo, keramika, výrobky s modrotiskem, zboží vyšívané pavími pery, kroje.

Časové pásmo:

středoevropský čas (stejně jako v ČR).

Výlety v okolí hotelu

Mapa polohy hotelu