Filtr

Poloha:

hotel se nachází v horské vesnici Lungötz a svým hostům nabízí pěkný výhled na horský masiv Tennengebirge. Obchody, restaurace a banka se nachází ve 4 km vzdáleném Annabergu. Skiareál Dachstein West je od hotelu vzdálen 4 km, skibus do areálu staví přímo u hotelu (asi 10 minut jízdy).

Ubytování:

dvoulůžkové pokoje s možností 1 až 2 přistýlek (až pro dosp. 4 os.) mají koupelnu (sprcha, toaleta, fén), TV, telefon, sejf, balkon nebo terasu. Dětská postýlka je zdarma na vyžádání.

Vybavení a služby hotelu:

recepce, bar, restaurace, výtah (do 3. patra) wellness (4. patro bez výtahu), parkoviště u hotelu, úschovna lyží a kol, sušárna lyžařských bot. Wi-Fi je v celém hotelu zdarma.

Sport a zábava:

wellness - sauna, infra sauna, parní lázně a odpočinková místnost zdarma, solárium a jacuzzi za poplatek. 500 m od hotelu se nachází sáňkařská dráha.

Stravování:

polopenze - snídaně formou bufetu, večeře servírovaná (menu o 3 chodech - 2 hlavní jídla).

Vzdálenosti:

centrum vesnice Lungötz: 300 m
skiareál Dachstein West (Annaberg): 4 km
skibus: přímo u hotelu
Praha: cca 400 km
Brno: cca 450 km

Cena zahrnuje:

3x až 7x ubytování s polopenzí, využití hotelového wellness, parkoviště, Wi-Fi připojení, slevová karta Tennengau PLUS (k vyzvednutí v hotelu), pojištění CK dle zákona č. 159/1999.

Cena nezahrnuje:

dopravu, místní taxy - 1,65 EUR/os./den (od 15 let), štědrovečerní a silvestrovská večeře (20, resp. 40 EUR/os., povinný příplatek splatný na místě), komplexní cestovní pojištění.

Kalkulováno k 01.10.2017.
Pořadatelem tohoto zájezdu je CK AGL TRAVEL (AGROLEX, s.r.o., IČ 27099407).

Základní informace o destinaci:

oficiální název Rakouská republika. Skládá se z devíti spolkových zemí. Je významnou turistickou destinací, lákající na malebné krajiny, rozsáhlé vysokohorské terény a vysokou úroveň služeb. Mezi nejoblíbenější cíle patří hlavní město Vídeň, které je významným kulturním střediskem, a města Salzburg a Štýrský Hradec. Lákavé pro turisty jsou také početné zámky, hrady, kláštery a kostely. V neposlední řadě nabízí Rakousko návštěvníkům světově známá alpská horská střediska, jakými jsou Innsbruck, Kitzbühel, oblast Solné komory nebo Zell am See.

Poloha:

stát ležící v jižní částí střední Evropy, velice hornatá země díky své poloze na východním okraji Alp. Toto pohoří vévodí západní a jižní části Rakouska, zatímco východní spolkové země leží v Podunajské nížině.

Rozloha:

83 871 km2

Státní zřízení:

federální parlamentní republika.

Obyvatelstvo:

cca 8,8 mil. obyv.

Hlavní město:

Vídeň – cca 2 mil. obyv. Další velká města: Štýrský Hradec, Linec, Salcburk a Innsbruck.

Jazyk:

úřední němčina, dále regionálně slovinština, maďarština, italština.

Měna a kurzy:

euro (EUR).

Geografické ukazatele:

Grossglockner – Taurské Alpy (3 798 m n. m.).

Podnebí:

je označováno za smíšení oceánského a kontinentálního klimatu, resp. panonské klima. Díky zvláštnostem těchto podnebí, východní část má mrazivé zimy a horká léta s celoročně nízkými srážkami. Západ země má zimy většinou mírnější a léta spíše teplá. Leží zde také oblasti bohaté na srážky. Z geografických podmínek vychází další klimatická zóna, a to alpínské klima, které způsobuje v horách silnější zimu než na hlouběji položeném východě. Další zajímavostí jsou občasné severní a jižní větry, které jsou na jedné straně polárně ledové a na straně druhé s sebou někdy přinášejí saharský písek.

Místní kuchyně:

bývá často redukována pouze na vídeňskou kuchyni, ačkoli obsahuje i tradiční kuchařské umění bývalého Rakouska-Uherska. Vedle samotných krajových specialit je tato kuchyně ovlivněna především svými sousedy, tedy Čechy a Maďary, kdy recepty byly přebírány do vlastní kuchyně, např. guláš, který je původem z Maďarska. Typické rakouské jídlo je vídeňský řízek neboli Wiener Schnitzel. Mezi snad nejvíce typické sladké pokrmy patří Sachrův dort, Malakov, Mozartovy koule, pralinky různých druhů, jablečný štrůdl, oplatky Manner. V alpských regionech jsou jídla tradičně založená na špeku a horském sýru, např. Speckknödl (špekové knedlíky), Brettl-Jause (neboli svačina na prkénku). Dále oblíbené jsou Fleischkrapfen (masem plněné taštičky), Spätzle nebo také Kasnocken (jsou těstoviny podávané se sýrem nebo více druhy sýra rozpuštěného na nich).

Suvenýry:

jído-Heublumenrebell (Bochník horského sýra obalený vrstvou divokých alpských bylinek), Dřínový likér, Hořcová pálenka, Tyrolský špek. Sklo, keramika, výrobky s modrotiskem, zboží vyšívané pavími pery, kroje.

Časové pásmo:

středoevropský čas (stejně jako v ČR).

Výlety v okolí hotelu

Mapa polohy hotelu