Sporthotel Dachstein West

od 1 490

Základní ceny - platí na osobu (není-li uvedeno jinak)

Strava Období 19.12.21 - 22.12.21 16.03.22 - 29.03.22 22.12.21 - 26.12.21 03.01.22 - 29.01.22 26.12.21 - 03.01.22 29.01.22 - 27.02.22 27.02.22 - 16.03.22
Nastupní dny Libovolné Libovolné Libovolné Libovolné Libovolné
Minimální počet nocí 2 2 2 2 2
Dospělý v pokoji standard Polopenze Na noc 1490 Kč 1890 Kč 3490 Kč 2390 Kč 2190 Kč
Dospělý v rodinném pokoji Polopenze Na noc 1490 Kč 1890 Kč 3490 Kč 2390 Kč 2190 Kč
příplatek do jednolůžkového pokoje Na noc 290 Kč 290 Kč 290 Kč 290 Kč 290 Kč

Ubytování:

dvoulůžkové pokoje s možností 1 přistýlky (až pro 3 dosp. os.), na vyžádání jsou možné i rodinné pokoje s oddělenou ložnicí a obývacím pokojem (až pro 5 os.) a pokoje superior. Všechny pokoje mají koupelnu (sprcha, toaleta, fén), TV, rádio, Wi-Fi (zdarma), některé pokoje mají terasu s výhledem do okolí. V pokojích superior je navíc malá lednička, sejf a balkón s výhledem na údolí Lammertal. Dětská postýlka je zdarma na vyžádání.

Vybavení a služby hotelu:

recepce, jídelna, hotelový bar, kavárna s TV, dětská herna, výtah, úschovna lyží a kol, veřejné parkoviště (cca 100 m od hotelu).

Sport a zábava:

v hotelu: wellness centrum (otevřeno 15-18 hod.) - sauna, parní lázně, infračervená kabina, odpočívárna zdarma, solárium a masáže za poplatek, herna (šipky, stolní fotbal, biliár), půjčovna turistického vybavení a kol
letní aktivity: cyklotrasa Dachstein Runde, turistické trasy v nedalekém okolí, adrenalinové sporty (rafting, canyoning, via ferraty)
zimní aktivity: lyžařský areál Dachstein West (asi 250 m)

Stravování:

polopenze - snídaně formou bufetu (7:30-10:00), večeře výběr z menu o 3 chodech a salátový bufet (18:30 - 21:00).

Vzdálenosti:

skiareál Dachstein West (Annaberg): 250 m
centrum střediska Annaberg: 0 m
Praha: cca 400 km
Brno: cca 450 km

Cena zahrnuje:

ubytování s polopenzí (bufetová snídaně, tří chodová večeře se salátovým bufetem), používání sauny a parní lázně (3x týdně), v létě 1x týdně barbecue night, Tennengau PLUS card, wifi, parkování.

Cena nezahrnuje:

místní taxa 2 EUR/os/den
povinná Štědrovečerní večeře - 9 EUR/os
povinná Silvestrovská večeře - 17,5 EUR/os

Speciální nabídka:

děti do 2 let zdarma
Možnost bezlepkového jídla - 10 EUR/noc
Domácí mazlíčci nejsou povoleni!!

Základní informace o destinaci:

oficiální název Rakouská republika. Skládá se z devíti spolkových zemí. Je významnou turistickou destinací, lákající na malebné krajiny, rozsáhlé vysokohorské terény a vysokou úroveň služeb. Mezi nejoblíbenější cíle patří hlavní město Vídeň, které je významným kulturním střediskem, a města Salzburg a Štýrský Hradec. Lákavé pro turisty jsou také početné zámky, hrady, kláštery a kostely. V neposlední řadě nabízí Rakousko návštěvníkům světově známá alpská horská střediska, jakými jsou Innsbruck, Kitzbühel, oblast Solné komory nebo Zell am See.

Poloha:

stát ležící v jižní částí střední Evropy, velice hornatá země díky své poloze na východním okraji Alp. Toto pohoří vévodí západní a jižní části Rakouska, zatímco východní spolkové země leží v Podunajské nížině.

Rozloha:

83 871 km2

Státní zřízení:

federální parlamentní republika.

Obyvatelstvo:

cca 8,8 mil. obyv.

Hlavní město:

Vídeň – cca 2 mil. obyv. Další velká města: Štýrský Hradec, Linec, Salcburk a Innsbruck.

Jazyk:

úřední němčina, dále regionálně slovinština, maďarština, italština.

Měna a kurzy:

euro (EUR).

Geografické ukazatele:

Grossglockner – Taurské Alpy (3 798 m n. m.).

Podnebí:

je označováno za smíšení oceánského a kontinentálního klimatu, resp. panonské klima. Díky zvláštnostem těchto podnebí, východní část má mrazivé zimy a horká léta s celoročně nízkými srážkami. Západ země má zimy většinou mírnější a léta spíše teplá. Leží zde také oblasti bohaté na srážky. Z geografických podmínek vychází další klimatická zóna, a to alpínské klima, které způsobuje v horách silnější zimu než na hlouběji položeném východě. Další zajímavostí jsou občasné severní a jižní větry, které jsou na jedné straně polárně ledové a na straně druhé s sebou někdy přinášejí saharský písek.

Místní kuchyně:

bývá často redukována pouze na vídeňskou kuchyni, ačkoli obsahuje i tradiční kuchařské umění bývalého Rakouska-Uherska. Vedle samotných krajových specialit je tato kuchyně ovlivněna především svými sousedy, tedy Čechy a Maďary, kdy recepty byly přebírány do vlastní kuchyně, např. guláš, který je původem z Maďarska. Typické rakouské jídlo je vídeňský řízek neboli Wiener Schnitzel. Mezi snad nejvíce typické sladké pokrmy patří Sachrův dort, Malakov, Mozartovy koule, pralinky různých druhů, jablečný štrůdl, oplatky Manner. V alpských regionech jsou jídla tradičně založená na špeku a horském sýru, např. Speckknödl (špekové knedlíky), Brettl-Jause (neboli svačina na prkénku). Dále oblíbené jsou Fleischkrapfen (masem plněné taštičky), Spätzle nebo také Kasnocken (jsou těstoviny podávané se sýrem nebo více druhy sýra rozpuštěného na nich).

Suvenýry:

jído-Heublumenrebell (Bochník horského sýra obalený vrstvou divokých alpských bylinek), Dřínový likér, Hořcová pálenka, Tyrolský špek. Sklo, keramika, výrobky s modrotiskem, zboží vyšívané pavími pery, kroje.

Časové pásmo:

středoevropský čas (stejně jako v ČR).

Výlety v okolí hotelu

Mapa polohy hotelu