Filtr

Poloha:

apartmánový dům se nachází v nadmořské výšce cca 820 m na okraji horského střediska Radstadt. Centrum střediska s restauracemi, obchody a veřejným venkovním bazénem je vzdáleno asi 1,5 km, nejbližší obchod pak asi 1 km. Menší lyžařský areál patřící do lyžařské oblasti Salzburger Sportwelt (Radstadt-Altenmarkt) je 3,5 km daleko, větší lyžařský areál této oblasti – Flachau – leží asi 10 km od domu, stejně jako Schladming (Reiteralm). Nástup na upravované běžkařské stopy je asi 500 m od apartmánů (dle sněhových podmínek).

Ubytování:

apartmánový dům nabízí ubytování v apartmánech pro 4 až 6 osob (85 m2). Apartmány mají předsíň se šatnou, kuchyňský a jídelní kout (sporák se sklokeramickou deskou, trouba, mikrovlnná trouba, myčka nádobí, lednička, kávovar, varná konvice, toustovač, základní nádobí), koupelnu (sprcha nebo vana, toaleta, fén), sat. LCD TV. Apartmány mají jednu oddělenou ložnici s dvoulůžkem a rozkládací pohovkou (pro 2 os.), obývací pokoj se sedací soupravou (další 2 lůžka) s kuchyňským koutem. Některé apartmány mají kuchyň oddělenou od obývacího pokoje a mají v koupelně infrasaunu.

Vybavení a služby hotelu:

úschovna lyží a kol, Wi-Fi, parkoviště.

Sport a zábava:

letní aktivity: cyklotrasy v okolí apartmánů, veřejný venkovní bazén
zimní aktivity: lyžařský areál Radstadt-Altenmarkt, Flachau, běžkařské upravované tratě

Stravování:

bez stravy, možnost bez stravy, možnost denní objednávky čerstvého pečiva (na vyžádání, za poplatek).

Vzdálenosti:

skiareál Salzburger Sportwelt (Radstadt-Altenmarkt): cca 3,5 km
centrum střediska Radstadt: cca 1,5 km
běžkařské upravované stopy: cca 500 m

Cena zahrnuje:

3x až 7x ubytování bez stravy, parkování, pojištění proti úpadku CK.

Cena nezahrnuje:

dopravu, pobytovou taxu (cca 1,30 €/den/os. od 15 let), komplexní cestovní pojištění, závěrečný úklid (45 €/apartmán - povinná platba na místě).

Minimální obsazenost:

4 osoby.

Základní informace o destinaci:

oficiální název Rakouská republika. Skládá se z devíti spolkových zemí. Je významnou turistickou destinací, lákající na malebné krajiny, rozsáhlé vysokohorské terény a vysokou úroveň služeb. Mezi nejoblíbenější cíle patří hlavní město Vídeň, které je významným kulturním střediskem, a města Salzburg a Štýrský Hradec. Lákavé pro turisty jsou také početné zámky, hrady, kláštery a kostely. V neposlední řadě nabízí Rakousko návštěvníkům světově známá alpská horská střediska, jakými jsou Innsbruck, Kitzbühel, oblast Solné komory nebo Zell am See.

Poloha:

stát ležící v jižní částí střední Evropy, velice hornatá země díky své poloze na východním okraji Alp. Toto pohoří vévodí západní a jižní části Rakouska, zatímco východní spolkové země leží v Podunajské nížině.

Rozloha:

83 871 km2

Státní zřízení:

federální parlamentní republika.

Obyvatelstvo:

cca 8,8 mil. obyv.

Hlavní město:

Vídeň – cca 2 mil. obyv. Další velká města: Štýrský Hradec, Linec, Salcburk a Innsbruck.

Jazyk:

úřední němčina, dále regionálně slovinština, maďarština, italština.

Měna a kurzy:

euro (EUR).

Geografické ukazatele:

Grossglockner – Taurské Alpy (3 798 m n. m.).

Podnebí:

je označováno za smíšení oceánského a kontinentálního klimatu, resp. panonské klima. Díky zvláštnostem těchto podnebí, východní část má mrazivé zimy a horká léta s celoročně nízkými srážkami. Západ země má zimy většinou mírnější a léta spíše teplá. Leží zde také oblasti bohaté na srážky. Z geografických podmínek vychází další klimatická zóna, a to alpínské klima, které způsobuje v horách silnější zimu než na hlouběji položeném východě. Další zajímavostí jsou občasné severní a jižní větry, které jsou na jedné straně polárně ledové a na straně druhé s sebou někdy přinášejí saharský písek.

Místní kuchyně:

bývá často redukována pouze na vídeňskou kuchyni, ačkoli obsahuje i tradiční kuchařské umění bývalého Rakouska-Uherska. Vedle samotných krajových specialit je tato kuchyně ovlivněna především svými sousedy, tedy Čechy a Maďary, kdy recepty byly přebírány do vlastní kuchyně, např. guláš, který je původem z Maďarska. Typické rakouské jídlo je vídeňský řízek neboli Wiener Schnitzel. Mezi snad nejvíce typické sladké pokrmy patří Sachrův dort, Malakov, Mozartovy koule, pralinky různých druhů, jablečný štrůdl, oplatky Manner. V alpských regionech jsou jídla tradičně založená na špeku a horském sýru, např. Speckknödl (špekové knedlíky), Brettl-Jause (neboli svačina na prkénku). Dále oblíbené jsou Fleischkrapfen (masem plněné taštičky), Spätzle nebo také Kasnocken (jsou těstoviny podávané se sýrem nebo více druhy sýra rozpuštěného na nich).

Suvenýry:

jído-Heublumenrebell (Bochník horského sýra obalený vrstvou divokých alpských bylinek), Dřínový likér, Hořcová pálenka, Tyrolský špek. Sklo, keramika, výrobky s modrotiskem, zboží vyšívané pavími pery, kroje.

Časové pásmo:

středoevropský čas (stejně jako v ČR).

Výlety v okolí hotelu

Mapa polohy hotelu