Filtr

Poloha:

apartmánový dům je postaven v zahradě stranou od ruchu letoviska, asi 80 m od oblázkové pláže s pozvolným vstupem do moře s písčitým dnem. V okolí domu přímo u pláže je množství obchodů, restaurací, taveren a barů. Centrum letoviska Acharavi, které je vzdálené cca 500 m, se vyznačuje bohatým nočním životem.

Ubytování:

prostorná studia (až pro 3 os.) a apartmány (až pro 5 os.) se nachází v přízemí a 1. patře. Studia mají kuchyňský kout (lednička, el. vařič, el. konvice, základní nádobí), koupelnu (sprcha, toaleta), klimatizaci (jen v 1. patře, za poplatek). Každé studio a apartmán mají odstoupený balkón nebo terasu (studia v přízemí), což zajišťuje dostatek soukromí s výhledem do zahrady a z 1. patra částečně na moře. Apartmány (na vyžádání) mají 2 samostatné ložnice a prostornou kuchyni.

Sport a zábava:

široká nabídka vodních sportů na pláži.

Stravování:

bez stravy.

Vzdálenosti:

pláž: cca 80 m
centrum letoviska Acharavi: cca 500 m
zastávka autobusu: cca 600 m
hl. město Korfu: cca 38 km

Cena zahrnuje:

leteckou dopravu Praha – Korfu – Praha, letištní taxy a poplatky, transfery, služby česky hovořícího delegáta, 7x, 10x nebo 11x ubytování bez stravy, komplexní cestovní pojištění (při objednávce do 31. března 2019), pojištění proti úpadku CK dle zákona č. 159/1999.

Cena nezahrnuje:

místní pobytovou taxu (povinná platba na místě cca 0,50 €/studio/den), příplatek za jednolůžkové studio (od 400,- Kč/noc).

Poloha:

Řecko se nachází v jihovýchodní Evropě a jeho pevninská část se rozkládá v severní části země na Balkánském a v jižní části na Peloponéském poloostrově. K Řecku patří na 3 tisíce ostrovů, z nichž je převážná část neobydlena. Řecko sousedí na severozápadě s Albánií, na severu s Makedonií a Bulharskem, s nímž má také nejdelší pevninskou hranici a na východě s Tureckem, s nímž má naopak nejdelší námořní hranici.

Rozloha:

131 948 km².

Státní zřízení:

demokratická parlamentní republika.

Obyvatelstvo:

cca 11,2 mil. obyv.

Hlavní město:

Athény (cca 4 mil. obyv.).

Jazyk:

novořečtina.

Měna a kurzy:

euro (dříve drachma).

Geografické ukazatele:

Přibližně 80% rozlohy Řecka zaujímají hory, které dosahují téměř až do 3000 m n. m. (nejvyšší hora Olymp - 2917 m n. m.). Hory byly vytvořeny zejména díky bohaté seismické činnosti a pohybem zemských desek, proto dodnes patří Řecko do aktivní seismické oblasti Středomoří. Území Řecka je až z 50% zalesněno hustými porosty od jehličnatých lesů mírného pásma hor Balkánského poloostrova až po subtropické porosty a hojně rozšířené olivovníkové háje zejména na ostrovech.

Podnebí:

vzhledem k velké ploše, na které se Řecko rozkládá, dělí se země na 2 podnebná pásma. Na severu země a zejména převládá mírné podnebí s chladnými zimami a dostatečným množstvím sněhu na horách (avšak i na Krétě v nejvyšších pohořích bývá až 3 m sněhu a sníh leží v nejvyšších partiích hor od prosince do dubna). Na zbývajícím území a především na ostrovech je podnebí teplé středomořské, na jižních ostrovech až subtropické, kde jsou zimy mírné a léta horká (až 40°C) téměř beze srážek.

Místní kuchyně:

Řecká kuchyně se řadí ke středomořských kuchyním, je velice pestrá a chutná a ač je známá jako i zdravá, je poměrně kaloricky výživná. Patří mezi nejstarší a nejoblíbenější kuchyně světa. V řecké kuchyni se mísí mnoho typů kuchyní i díky vlivům národů, které Řecko v minulosti obsadily a okupovaly. Je směsicí balkánské, italské (benátské), bulharské, turecké kuchyně i asijské. Nejznámějšími pokrmy řecké kuchyně jsou tsatsiky, gyros, musaka a řecký salát. Kouzlo a výborná chuť řecké kuchyně jsou ukryty ve velké rozmanitosti. Na své si zde přijdou vegetariáni, milovníci masa, ryb a mořských plodů. Nejchutnější jídla bývají jednoduchá a nenáročná na přípravu. Specifickou chuť místním pokrmům dodává vynikající olivový olej. Další neodmyslitelnou potravinou je zde sýr feta a také tučný řecký jogurt.
K řecké kuchyni také od nepaměti patří víno, ať ji červené nebo bílé a na Krétě světoznámá retsina (bílé víno s pryskyřicí). Po vydatném obědě nebo u Řeků zejména večeři se podává řecká káva se sklenicí vody, ouzo s vodou nebo rakije (jinde též tsipuro). Přes den si v horkém letním dni můžete dopřát občerstvení ve formě frapé (ledová řecká káva) nebo džusu s čerstvě vymačkaných citrusů.

Suvenýry:

výrobky ze dřeva olivovníků, koření, sýr feta, řecký jogurt, včelí med, výrobky z mořských hub, kožené výrobky ad.

Časové pásmo:

+ 2 hod. (oproti GMT).

Výlety v okolí hotelu

Příklady výletů:

1. Klasický okruh ostrovem – celodenní výlet s českým průvodcem

Z letoviska pojedeme přímo do zámečku Achillion, který si nechala postavit rakouská císařovna Alžběta (Sissi). Po prohlídce přejedeme na historický poloostrov Kanoni, kde se původně nacházelo starověké město Kerkyra. Tady si užijeme pohledu na přistávající letadla. Po cestě z města do Paleokastritsi navštívíme likérku Kum-Quat. V Paleokastritce, která patří k nejkrásnějším místům na Korfu, je delší přestávka na oběd, koupání, nebo projížďku loďkou do jeskyň. V odpoledních hodinách vyjedeme na vyhlídkové místo zvané Bella Vista a zastavíme u vesničky Makrades na nákup příordních výrobků – olivového oleje, domácího vína, mýdla z olivového oleje, místního koření, krémů a pod. Z Makrades se vrátíme zpět do letoviska.

Orientační čas: 8 hod až 18 hod.
Cena: dospělý 38,0 €, dítě 19,0 €, v ceně není zahrnuta vstupenka do Achillia


2. Achillio a město Kerkyra – odpolední výlet s českým průvodcem

S českým průvodcem navštívíme palác Achillion a ukážeme si to nejzajímavější ve městě Kerkyra, které je zařazeno do seznamu světového dědictví Unesco. Projdeme se společně po náměstí Liston a náměstí Radnice, navštívíme kostel Svatého Spyridiona a další. Po společné procházce s průvodcem bude volno a návrat od letoviska.

Orientační čas: 15 hod až 22 hod.
Cena: dospělý 28,0 €, dítě 14,0 €, v ceně není zahrnuta vstupenka do Achillia


3. Město Kerkyra s projížďkou pirátskou lodí – odpolední výlet

Po příjezdu do hlavního města se nalodíte na Pirátskou loď, se kterou se 1,5h budete plavit podél pobřeží překrásného Starého města. Uvidíte všechny úžasné a slavné budovy města Kerkyra - Starou a Novou pevnost, Faliraki, Garitsa, palác Mon Repo, klášter Vlacherena i světoznámý Myší ostrov. Když budete mít štěstí, tak těsně nad vaší hlavou uvidíte letadla, přistávající na korfském letišti. Děti ocení, že si na palubě lodi můžou půjčit pirátské klobouky a meče. Po návratu do přístavu budete mít dostatek času, abyste se mohli projít romantickými uličkami starého města, pořídit nezbytné nákupy nebo vychutnat ledovou kávu frappé v některé z mnoha kaváren.

Orientační čas: 15 hod až 22 hod.
Cena: dospělý 33,0 €, dítě 16,5 €, v ceně je zahrnuta vstupenka na loď


4. Aqualand – celodenní výlet do vodního zábavního parku

Aqualand je jeden z nejmodernějších a největších vodních parků v Evropě s mnoha atrakcemi – obří skluzavky a tobogány, líná řeka, jacuzzi, bazény, dětské koutky, bazén s umělými vlnami. Po zážitcích ze skluzavek se můžete občerstvit v barech, stáncích s občerstvením, cukrárně či restauraci. Samozřejmostí je bezplatná možnost využití lehátek, slunečníků, šaten a sprch. Za malý poplatek je možné pronajmutí bezpečnostních skříněk.

Orientační čas: 9 hod až 18 hod.
Cena: dospělý 39,0 €, dítě 29,0 €


5. Výlet na Pantokratoras a do Kassiopi – polodenní výlet

Autobusem vyjedeme prakticky až vrchol hory Pantokrator, kde stojí stejnojmenný klášter, původně postavený v roce 1347. Z Pantokratora se otevírá nádherný výhled na protější Albánii i na město Korfu, pokud se vydáme stezkou pod anténami. Volný čas na prohlídku kostela. Dále pojedeme na severovýchodní cíp do letovisku Kassiopi, kde bude volný čas na koupání, procházku a na oběd. Po cestě zpět zastavíme na 10 minut u pískovcových skal Sidari a na pláži Arillas.

Orientační čas: 8 hod až 14 hod.
Cena: dospělý 26,0 €, dítě 15,0 €


6. Lodní výlet do Pargy a na ostrov Paxos – celodenní výlet (Sarris Cruises)

Plavba výletní lodí podél jižního pobřeží ostrova Korfu do malebného městečka Parga, ležícího na pobřeží pevninského Řecka. V Parze je čas na prohlídku města, návštěvu zříceniny středověkého hradu, koupání, nákup suvenýrů atd. V poledních hodinách přeplujeme na ostrov Paxos. Na Paxosu je možnost prohlídky městečka Gaios nebo občerstvení v některé z místních taveren. V odpoledních hodinách návrat lodí na Korfu.

Orientační čas: 7:30 hod až 20 hod.
Cena: dospělý 37,0 €, dítě 18,5 €


7. Lodní výlet na Paxos a Antipaxos, jeskyně – celodenní výlet (Joy Cruises)

Plavba výletní lodí podél jižního pobřeží ostrova Korfu na západní pobřeží ostrova Paxos, kde jsou impozantní skály a jeskyně. Doplujeme až k ostrůvku Antipaxos, který je kvůli barvě moře a písku mnohdy přirovnáván ke Karibiku. Tady se budeme koupat v průzračném azurovém moři. Potom proplujeme úžinou mezi Paxosem a ostrůvky Panagia a sv. Nikolaj do přístavu Gaios, kde budeme mít dostatek času na prohlídku městečka a občerstvení v některé z místních taveren.

Orientační čas: 7:30 hod až 20 hod.
Cena: dospělý 37,0 €, dítě 18,5 €


8. Modrá laguna – celodenní výlet (Corfu Cruises)

Výlet lodí podél jihovýchodního pobřeží ostrova Korfu, a přístavu Lefkimi na jihu ostrova, k protějšímu pevninskému Řecku. Nejdřív poplujeme k jeskyním Mourtos, kde se za druhé světové války ukrývaly řecké ponorky. Další zastávka, tentokrát i s možností koupání, bude v malebné zátoce, kde byl natočený film „Modrá laguna“. Naše plavba dál pokračuje mezi mnoha malými ostrůvky do přímořské vesnice Sivota, kde budete mít dvě hodiny volno na prozkoumání letoviska, koupání, nakupování či občerstvení.

Orientační čas: 7:30 hod až 20 hod.
Cena: dospělý 37,0 €, dítě 18,5 €


9. Albánie, Butrint a Modré oko – celodenní výlet (Joy Cruises)
ZATÍM NENÍ JISTÉ, ZDA SE OTEVŘOU HRANICE S ALBÁNIÍ
Plavba rychlou lodí do albánského přístavu Saranda. Prohlídka archeologického místa Butrint s řadou památek z antického Řecka a Říma. Prohlédneme si divadlo, gymnázium, lázně atd. a procházkou vyjdeme na vrcholek kopce s benátskou pevností, odkud se otvírá krásný výhled do okolí. Vrátíme se na oběd do města Saranda. Po obědě odpočinkový výlet autobusem do vnitrozemí Albánie k pramenům řeky Bystrice do malebné oblasti zvané „Modré oko“.

Orientační čas: 7:30 hod až 20 hod.
Cena: dospělý 31,0 € + 10,0 € přístavní poplatek + 23,0 € výlet Butrint a „Modré oko“, oběd v ceně
dítě (6-12let) 16,5 € + 10,0 € přístavní poplatek + 11,5 € výlet Butrint a „Modré oko“, oběd v ceně

10. Výlet do města Korfu lodí z Kassiopi – polodenní výlet, pouze z letovisek na severu ostrova

Z Kassiopi poplujeme podél malebného východního pobřeží zhruba 1,5 hodiny do města Korfu. Okolo ostrova Vidos zajedeme do přístavu NAOK, blízko Staré Pevnosti. Ve městě budeme mít 3 hodiny volno. Na zpáteční cestě se zastavíme na fotografování u Myšího ostrůvku, jednoho ze symbolů ostrova Korfu.

Orientační čas: ranní 8:30 hod až 16:30 hod. / večerní 15:30 hod až 21:30 hod.
Cena: dospělý 24,0 €, dítě 17,0 €


11. Loď Kalypso a návštěva města Kerkyra – polodenní výlet, pouze z letovisek na severu a jihu ostrova

Výlet autobusem do města Korfu spojený s projížďkou lodí Kalypso s proskleným dnem, která na nás čeká v malém přístavu pod Novou pevností. Při projížďce budeme pozorovat podvodní život a za ostrovem Vidos budeme sledovat potápěče při krmení ryb. Plavbou kolem Nové a Staré pevnosti se vracíme do starého přístavu. Projížďka trvá celkem 1 hodinu. Ve městě Kerkyra (Unesco) budeme mít volný čas zhruba dvě hodiny. Večer návrat do letoviska.

Orientační čas: 15:30 hod až 22 hod.
Cena: dospělý 28,0 €, dítě 15,0 €


12. Polodenní výlet na plachetnici 45 ft pro 8-12 osob – polodenní výlet (Costas cars)

Náš výlet začneme 90ti minutovou výukou ovládání plachetnice. Mezitím dojedeme k zátoce, kde budeme mít 90 minut čas na šnorchlování a ty, kteří šnorchlovat neumí, to naučíme (zapůjčení šnorchlů v ceně). Po krátkém odpočinku a občerstvení (sendvič a nápoj), pojedeme zpět do přístavu a po cestě necháme nové námořníky, aby si vyzkoušeli, co se naučili o plachtění.

Orientační čas: 14 hod až 19 hod. (a transfer)
Cena: 60,0 € dospělý i dítě


13. Celodenní výlet Jeepem Suzuki 4x4 open – celodenní výlet z celého severu ostrova kromě Kassiopi

Při výletě projedeme tradičními vesnicemi, zastavíme na několika krásných vyhlídkách, navštívíme klášter na nejvyšší hoře a Canal d´Amour v Sidari. Ze Sidari pojedeme přes Rodu, Acharavi a Lutses do kdysi opuštěné vesnice Old Perithia, kde uděláme krátkou zastávku. Dál pojedeme nahoru do Lafki a na nejvyšší horu Pantokratora a navštívíme klášter ze 14. stol. Tady budeme mít čas na kávu s krásným výhledem. Z Pantokratora pojedeme přes horské vesnice Strinillas, Sgourades a Sokraki. Dál budeme pokračovat přes hřeben Trumpeta vesnicemi Alimatades a Vistonas. Zastavíme na vyhlídce Chelidonas a sjedeme dolů do Agios Georgios, kde bude 2 hodinová zastávka na oběd, koupání. Přes tradiční vesnice Afionas a Avliotes zajedeme k další krásné vyhlídce Logas, kde uděláme další zastávku na kávu. Přes Perulades a Canal d´Amour v Sidari se vrátíme do našich letovisek.

Orientační čas: 8:15 hod až 20 hod.
Cena: 50,0 € dospělý i dítě

Mapa polohy hotelu