Filtr

Poloha:

apartmánový dům je postaven v zahradě, stranou od ruchu letoviska Acharavi, cca 100 m od písčito-oblázkové pláže a 500 m od centra letoviska. V okolí domu přímo u pláže je množství obchodů, restaurací, taveren a barů. Centrum letoviska Acharavi se vyznačuje bohatým nočním životem, avšak ten se odehrává dále od tohoto ubytování.

Ubytování:

dvoulůžková studia s možností 1 přistýlky (rozkládací lůžko pro děti do 12 let) se nachází v přízemí a 1. patře a mají kuchyňský kout (lednička, el. vařič, el. konvice, základní nádobí), koupelnu (sprcha, toaleta), klimatizaci (za poplatek), sítě proti komárům, Wi-Fi (zdarma) a balkón nebo terasu (studia v přízemí) s výhledem do zahrady. Dětská postýlka je na vyžádání (2 €/noc).

Sport a zábava:

široká nabídka vodních sportů na pláži.

Stravování:

bez stravy.

Vzdálenosti:

pláž: cca 100 m
centrum střediska Acharavi: cca 500 m
zastávka autobusu: cca 600 m
hl. město Korfu: cca 38 km

Cena zahrnuje:

leteckou dopravu Praha – Korfu – Praha, letištní taxy a poplatky, transfery, služby česky hovořícího delegáta, 10x nebo 11x ubytování bez stravy, komplexní cestovní pojištění (při objednávce do 31. března 2019), pojištění proti úpadku CK dle zákona č. 159/1999.

Cena nezahrnuje:

místní pobytovou taxu (povinná platba na místě cca 0,50 €/den/studio), příplatek za jednolůžkové studio (od 400 Kč/noc).

Poloha:

Řecko se nachází v jihovýchodní Evropě a jeho pevninská část se rozkládá v severní části země na Balkánském a v jižní části na Peloponéském poloostrově. K Řecku patří na 3 tisíce ostrovů, z nichž je převážná část neobydlena. Řecko sousedí na severozápadě s Albánií, na severu s Makedonií a Bulharskem, s nímž má také nejdelší pevninskou hranici a na východě s Tureckem, s nímž má naopak nejdelší námořní hranici.

Rozloha:

131 948 km².

Státní zřízení:

demokratická parlamentní republika.

Obyvatelstvo:

cca 11,2 mil. obyv.

Hlavní město:

Athény (cca 4 mil. obyv.).

Jazyk:

novořečtina.

Měna a kurzy:

euro (dříve drachma).

Geografické ukazatele:

Přibližně 80% rozlohy Řecka zaujímají hory, které dosahují téměř až do 3000 m n. m. (nejvyšší hora Olymp - 2917 m n. m.). Hory byly vytvořeny zejména díky bohaté seismické činnosti a pohybem zemských desek, proto dodnes patří Řecko do aktivní seismické oblasti Středomoří. Území Řecka je až z 50% zalesněno hustými porosty od jehličnatých lesů mírného pásma hor Balkánského poloostrova až po subtropické porosty a hojně rozšířené olivovníkové háje zejména na ostrovech.

Podnebí:

vzhledem k velké ploše, na které se Řecko rozkládá, dělí se země na 2 podnebná pásma. Na severu země a zejména převládá mírné podnebí s chladnými zimami a dostatečným množstvím sněhu na horách (avšak i na Krétě v nejvyšších pohořích bývá až 3 m sněhu a sníh leží v nejvyšších partiích hor od prosince do dubna). Na zbývajícím území a především na ostrovech je podnebí teplé středomořské, na jižních ostrovech až subtropické, kde jsou zimy mírné a léta horká (až 40°C) téměř beze srážek.

Místní kuchyně:

Řecká kuchyně se řadí ke středomořských kuchyním, je velice pestrá a chutná a ač je známá jako i zdravá, je poměrně kaloricky výživná. Patří mezi nejstarší a nejoblíbenější kuchyně světa. V řecké kuchyni se mísí mnoho typů kuchyní i díky vlivům národů, které Řecko v minulosti obsadily a okupovaly. Je směsicí balkánské, italské (benátské), bulharské, turecké kuchyně i asijské. Nejznámějšími pokrmy řecké kuchyně jsou tsatsiky, gyros, musaka a řecký salát. Kouzlo a výborná chuť řecké kuchyně jsou ukryty ve velké rozmanitosti. Na své si zde přijdou vegetariáni, milovníci masa, ryb a mořských plodů. Nejchutnější jídla bývají jednoduchá a nenáročná na přípravu. Specifickou chuť místním pokrmům dodává vynikající olivový olej. Další neodmyslitelnou potravinou je zde sýr feta a také tučný řecký jogurt.
K řecké kuchyni také od nepaměti patří víno, ať ji červené nebo bílé a na Krétě světoznámá retsina (bílé víno s pryskyřicí). Po vydatném obědě nebo u Řeků zejména večeři se podává řecká káva se sklenicí vody, ouzo s vodou nebo rakije (jinde též tsipuro). Přes den si v horkém letním dni můžete dopřát občerstvení ve formě frapé (ledová řecká káva) nebo džusu s čerstvě vymačkaných citrusů.

Suvenýry:

výrobky ze dřeva olivovníků, koření, sýr feta, řecký jogurt, včelí med, výrobky z mořských hub, kožené výrobky ad.

Časové pásmo:

+ 2 hod. (oproti GMT).

Základní informace o destinaci:

KORFU je řecký ostrov, jemuž se často přezdívá Smaragd Středomoří nebo Zelený diamant. Díky vydatným srážkám od pozdzimu do jara a příznivému klimatu se zde daří rozličné fauně i flóře (např. 40 druhů orchidejí), které přispívají ke kráse tohoto zeleného ostrova. Korfu je nejsevernější a největší řecký ostrov na rozhraní Jónského a Jaderského moře. Ostrov je zároveň stejnojmennou prefekturou v kraji Jónské ostrovy s hlavním městem i přístavem Kerkyra, kde se také nachází mezinárodní letiště. Má rozlohu 613 km2 a žije zde více než 100 tis. obyvatel.
Hlavním městem je již zmiňovaná Kerkyra s přibližně 40 tis. obyvateli. Korfu patří k vyhledávaným cílům letní dovolené. Velice si ho oblíbila již před 150 lety i rakouská císařovna Sissi, která si zde nechala vybudovat zámeček Achilleion. Pobřeží Korfu je dlouhé více než 200 km a zdejší pláže patří k nejkrásnějším v celém Středomoří. Většina z nich je dobře dostupná, pouze na západě ostrova je místy pobřeží strmější a pláže větrnější. Rušný život kypí zejména v hlavním městě ostrova - Kerkyře. Ve většině přímořských letovisek se nachází dostatek mini- i supermarketů, obchody se suvenýry převážně místní výroby, restaurace a bary. Korfu je oblíbenou destinací zejména britských turistů, kteří sem jezdí po stopách spisovatele G.Byrona, G. Durrella či manžela britské královny Alžběty II., prince Filipa, který se zde narodil.
V naší nabídce naleznete pobyty zejména v klidných letoviscích Agios Georgios - Pagi a Agios Stefanos a v letovisku Acharavi, které je rušnější, ale ubytovací kapacity AGL travel jsou v jeho klidné části. Výlet můžete podniknout i do hlavního města Korfu (jemuž Řekové říkají Kerkyra).

Výlety a pamětihodnosti:

KORFU (řecky Kerkyra)
Hlavní město řeckého ostrova Korfu. Nachází se na východním pobřeží ostrova, žije zde asi 40 tis. obyvatel. Město je často navštěvováno turisty. Velkým lákadlem je Staré město, které je od roku 2007 součástí světového dědictví UNESCO. Město Kerkyra zažilo hlavní rozmach v 15. století, kdy byly postavené mohutné hradby. V té době vznikly také Stará pevnost a krátce na to Nová pevnost. Obě lze navštívit. Doporučujeme se projít krásným centrem s řadou úzkých uliček a navštívit kostel svatého Spyridona, patrona ostrova Korfu.

AGIOS GEORGIOS – PAGI
Středisko ležící 35 km severozápadně od hlavního města. Je jedním z mála klidnějších letovisek na ostrově, přesto však nabízí mnoho volnočasových aktivit. Ve středisku naleznete obchody, restaurace, bary, půjčovnu aut, skútrů a kol, je zde i potápěčské centrum. V příjemném zálivu s pozvolným vstupem do moře se nachází jedna z nejhezčích pláží ostrova, která měří téměř 5 km a je oceněna „modrou vlajkou“ kvality a čistoty. Na této písečné pláži si lze pronajmout slunečníky a lehátka.

AGIOS STEFANOS
Velice příjemné a poklidné letovisko se nachází na severozápadě ostrova. Nabízí dostatečný výběr taveren a restaurací, obchůdků se suvenýry a obchody s potravinami. Co zde nenajdete, jsou hlučné diskotéky a rušný noční život. Středisko je ideální především pro rodiny s dětmi i páry všeho věku, hledající relaxaci a poklidnou atmosféru. Pláž s jemným pískem, dlouhá 1,5 km, je oceněna „modrou vlajkou“ kvality a čistoty, patří k jedné z nejkrásnějších na Korfu. Pozvolný vstup do vody je vhodný pro děti i úplné neplavce. Na pláži jsou půjčovny sportovních potřeb. Z vodních sportů můžete provozovat paragliding a windsufring.

ACHARAVI
Letovisko s příjemnou a klidnou atmosférou se nachází na severním pobřeží Korfu. Je obklopené olivovými háji a políčky místních farmářů. Vzdálenost od hlavního města je přibližně 35 km. Písčito-oblázková, 6 km dlouhá pláž se vine až do blízkého střediska Roda, se kterým je spojeno pobřežní promenádou. Mělké pobřeží s průzračně modrou vodou dělá toto místo rájem pro děti. Je tu možnost vodních sportů, a to jak na moři, tak v nedalekém aquaparku Hidropolis. Do vedlejšího městečka Sidari se slavným kanálem lásky „Canal d´Amour“ se pohodlně dostanete ostrovním autobusem. Pro každého koho láká nakupování, nabízí Acharavi velké množství obchůdků se suvenýry, zlatnictví a obchody s oděvy. V letovisku jsou půjčovny aut, skútrů a kol. Jakmile zapadne slunce, můžete objevovat zdejší noční život, o který se starají četné taverny a bary.

MESSONGHI
Letovisko se nachází na východním pobřeží, zhruba 20km jižně od hlavního města Kerkyry. Jako většina z letovisek na ostrově Korfu, se vyvinulo z malé rybářské vesničky. Dnes je známým místem prázdninové relaxace. Dovolená v tomto středisku je určena pro mladé, ale i pro rodiny s dětmi. Nachází se zde rovněž hodně obchodů, barů a restaurací. Hlavní pláž je písčito-oblázková a přechází pozvolna do moře. Leží mimo rušné silnice, takže poskytuje klid a pohodu. Z pláže je výhled na řecké pobřeží a břehy Albánie. Voda je tu většinou poklidná a křišťálově čistá, a tak ji ocení hlavně děti a příznivci vodních sportů. 

Základní informace o destinaci:

Letovisko ACHARAVI s klidnou atmosférou se nachází na severním pobřeží Korfu. Je obklopené olivovými háji a políčky místních farmářů. Vzdálenost od hlavního města Kerkyra je přibližně 35 km. Písčito-oblázková 6 km dlouhá pláž se vine až do blízkého střediska Roda, se kterým je spojeno pobřežní promenádou. Mělké pobřeží s průzračně modrou vodou dělá toto místo rájem pro děti.
Je tu možnost vodních sportů, a to jak na moři, tak v nedalekém aquaparku Hidropolis.
Do vedlejšího městečka Sidari se slavným kanálem lásky „Canal d´Amour“ se pohodlně dostanete ostrovním autobusem. Pro každého koho láká nakupování, nabízí Acharavi velké množství obchůdků se suvenýry, zlatnictví a obchody s oděvy. V letovisku jsou půjčovny aut, skútrů a kol. Jakmile zapadne slunce, můžete objevovat zdejší noční život, o který se starají četné taverny a bary.

Výlety v okolí hotelu

Příklady výletů pro sezónu 2019:

 

Klasický okruh ostrovem - nejdříve pojedeme do vesničky Gastouri přímo k zámečku Achillion, který si nechala postavit rakouská císařovna Alžběta (Sissi). Po prohlídce pokračujeme na historický poloostrov Kanoni, kde se původně nacházelo starověké město Kerkyra. V historickém centru hlavního města zapsaném do seznamu kulturního dědictví UNESCO se projdete uzkými uličkami s benátskými domy i více než 5 pater vysokými, navštívíte kostel sv. Spyridiona a uvidíte i novou a starou pevnost. Poté následuje po cestě do leviska Paleokastritsa návštěva světoznámého likérku z ovoce kumquat. V Paleokastritse si projdete mužský ortodoxní klášter ze 13. stol. a budete mít možnost dát si zde oběd nebo vykoupat se na krásných plážích. Odpoledne vyjedeme na vyhlídku Bella Vista a zastavíme se také ve vesničce Makrades na nákup zdejších produktů – olivového oleje, domácího vína, mýdla z olivového oleje, krémů, místního koření, apod.
Orientační cena: dospělý 34 EUR, dítě 17 EUR. V ceně není zahrnuta vstupenka do Achillia.

Aqualand (celodenní výlet do vodního zábavního parku) - jeden z nejmodernějších a největších vodních parků v Evropě s mnoha atrakcemi (obří skluzavky a tobogány, líná řeka, jacuzzi, dětské koutky, bazén s umělými vlnami). Občerstvit se můžete v místních barech, stáncích s občerstvením, cukrárně či restauraci. Samozřejmostí je bezplatná možnost využití lehátek, slunečníků, šaten a sprch. Za malý poplatek je možné si pronajmout bezpečnostní skříňky.
Orientační cena: dospělý 37 EUR, dítě 27 EUR.


Lodní výlet do Pargy a na ostrov Paxos (celodenní výlet s průvodcem) - plavba výletní lodí podél jižního pobřeží ostrova Korfu na ostrov Paxos. Na Paxosu je možnost prohlídky městečka Gaios nebo občerstvení v některé z místních taveren. V poledních hodinách přeplujeme do malebného městečka Parga, ležícího na pobřeží pevninského Řecka. V Parze je čas na prohlídku města, návštěvu zříceniny středověkého hradu, koupání, nákup suvenýrů atd. V odpoledních hodinách návrat lodí na Korfu.
Orientační cena: dospělý 34 EUR, dítě 17 EUR.

Lodní výlet na ostrovy Paxos a Antipaxos, jeskyně -  plavba výletní lodí podél jižního pobřeží ostrova Korfu na západ ostrova Paxos. Jsou zde impozantní skály a jeskyně. Doplujeme až k ostrůvku Antipaxos, který je mnohými často přirovnáván ke Karibiku. Zde se budeme koupat v průzračném azurovém moři. Potom proplujeme úžinou mezi Paxosem a ostrůvky Panagia a sv. Nikolaj do přístavu Gaios, kde budete mít dostatek času na prohlídku městečka a občerstvení v některé z místních taveren
Orientační cena: dospělý 34 EUR, dítě 17 EUR.

Albánie po zhruba hodinové plavbě podél malebného východního pobřeží Korfu loď připluje do přístavu Saranda. Den strávíte procházkou po městě nebo si dokoupíte výlet do významného archeologického místa Butrint, kde se zachovala řada památek z antického Řecka a Říma: divadlo, gymnázium, chrám s mozaikovou podlahou atd. V ceně tohoto výletu je i oběd v místní restauraci. Po obědě odpočinkový výlet autobusem do vnitrozemí Albánie k pramenům řeky Bystrice do malebné oblasti zvané „Modré oko“. Výlet si můžete dokoupit přímo na lodi. 
Orientační cena: dospělý 29 EUR, dítě 14,50 EUR + 10 EUR přístavní poplatek + 23 EUR výlet do Butrintu a k Modrému oku, oběd v ceně.

Modrá laguna výlet lodí podél jihovýchodního pobřeží ostrova Korfu k protějšímu pevninskému Řecku. Nejdřív poplujeme k jeskyním Mourtos, kde se za druhé světové války ukrývaly řecké ponorky. Dále pokračujeme k malebné zátoce, zde se natáčel film „Modrá laguna“. Tady zůstaneme asi hodinu. Naše plavba dál pokračuje mezi mnoha malými ostrůvky na pláž sv. Paraskevi, kde můžete šnorchlovat a koupat se. Na palubě lodi bude podáván oběd formou bufetu (grilované kuře, tzatziki, salát, pečivo, víno a nealkoholické nápoje pro děti). 
Orientační cena: dospělý 37 EUR, dítě 22 EUR, oběd v ceně.

Modrá laguna - PargaZ přístavu ve městě Kerkyra pojedeme okolo Staré pevnosti směrem na jih a podél pobřeží pevninského Řecka s přístavem Igoumenitsa. Naše první zastávka bude v krásné zátoce Modrá laguna, kde se točil stejnojmenný film. Můžete si zaplavat v průzračné azurové vodě nebo si dát na lodi kávu a slunit se. Po zastávce na koupání se bude podávat oběd (v ceně). Dál budeme pokračovat okolo jeskyně, kde se za 2. sv. války ukrývaly řecké ponorky. Poplujeme k městečku Parga, které oplývá přírodními krásami a je bohaté na historii. Volný čas k prozkoumání Pargy bude 2-2,5 hodiny. Po cestě zpátky zastavíme u Myšího ostrůvku, který je podle legendy zkamenělou lodí Odyssea. Na lodi je bar, kde je možno koupit kávu, nápoje, lehké občerstvení.
Orientační cena: dospělý 37 EUR, dítě 22 EUR, oběd v ceně.

Loď Kalypso a návštěva města Kerkyra - pouze z letovisek na severu  a jihu ostrova
Výlet autobusem do hl. města Korfu spojený s projížďkou lodí Kalypso s proskleným dnem, která na nás čeká v malém přístavu pod Novou pevností. Při projížďce budeme pozorovat podvodní život a za ostrovem Vidos budeme sledovat cvičení s mořskými lvouny. Projížďka trvá celkem 1 hodinu. Ve městě Korfu - Kerkyra (Unesco) budeme mít volný čas zhruba dvě hodiny. Večer návrat do letoviska.
Orientační cena: dospělý 28 EUR, dítě 15 EUR.

Modrá laguna, západ slunce - lodní výlet (Britannia), pouze z letovisek na jihu ostrova Po 25 minutách plavby doplujeme k historickým jeskyním Mourtos, kde se za 2. sv. války ukrývaly námořní lodě. Naše druhá zastávka bude na místě, kde se filmoval film Modrá laguna. Loď zastaví na hodinu a vy můžete plavat v azurovém moři nebo se pokusit vylovit lahev šampaňského. Dál bude plavba pokračovat mezi mnoha malými ostrůvky až k pláži sv.Paraskevi, kde můžeme plavat či šnorchlovat. Poté se podává večeře (grilované kuře, tzatziki, salát, chléb, víno a nealkoholické nápoje pro děti). Západ slunce budeme pozorovat z vesničky Sivota a po setmění poplujeme zpět na Korfu
Orientační cena: dospělý 37 EUR, dítě 22 EUR, večeře v ceně.

Lodní výlet na ostrov ErikousaVýlet začíná zhruba v 9 hodin v přístavu ve městě Kerkyra, kam se přesuneme autobusem. Lodí pojedeme asi dvě hodiny úžinou mezi Korfu a Albánií a dál kolem severního pobřeží ostrova Korfu. Přistaneme v nově vybudovaném přístavu Porto na ostrově Erikoussa, který je jedním ze tří hraničních ostrovů Řecka. Erikoussa je považovaná za ráj pro potápěče a rybáře a jezdí sem lidé z celého světa kvůli klidu, čistotě a průzračnému moři. Písečná pláž se nachází hned vedle přístavu a nabízí bar a lehátka. Kromě koupání můžeme celý ostrov obejít nebo podniknout aspoň krátkou procházku do jeho nitra. Během 5ti hodin, které strávíme na ostrově, se bude servírovat tradiční oběd pastitsio (makarony zapečené s mletým masem a bešamelem) a salát. 
Orientační cena: dospělý 37 EUR, dítě 22 EUR.

Výlet do města Korfu lodí z Kassiopi – polodenní výlet, pouze z letovisek na severu ostrova
Z Kassiopi poplujeme podél malebného východního pobřeží zhruba 1,5 hodiny do města Korfu. Okolo ostrova Vidos zajedeme do přístavu NAOK, blízko Staré Pevnosti. Ve městě budeme mít 3 hodiny volno. Na zpáteční cestě se zastavíme na fotografování u Myšího ostrůvku, jednoho ze symbolů ostrova Korfu. 
Orientační cena: dospělý 24 EUR, dítě 17 EUR.

Barbeque z Kassiopi - celodenní lodní výlet (pouze z letovisek na severu ostrova).
Z Kassiopi poplujeme nejdřív směrem na jih podél malebné zátoky Kouloura a Kalami, kde byla natočena bondovka „Jen pro tvé oči“ a kde často kotví jachty známých osobností. Blízko kostelíčka sv Arsenise můžeme přímo z lodi plavat v průzračném modrozeleném moři. Osvěženi poplujeme na sever k velké písečné pláži. Grilované kuře, které posádka připraví, se podává s rýží, řeckým salátem, sýrem feta a čerstvým chlebem. Víno a pomerančový džus jsou volně k dispozici celý den.
Orientační cena: dospělý 33 EUR, dítě 19 EUR.

Celodenní výlet jeepem Suzuki 4x4 open (Costas cars) z celého severu kromě Kassiopi
Při výletě projedeme tradičními vesnicemi, zastavíme na několika krásných vyhlídkách, navštívíme klášter na nejvyšší hoře a Canal d´Amour v Sidari.
Ze Sidari pojedeme přes Rodu, Acharavi a Lutses do kdysi opuštěné vesnice Old Perithia, kde uděláme krátkou zastávku. Dál pojedeme nahoru do Lafki a na nejvyšší horu Pantokratora a navštívíme klášter ze 14. stol. Tady budeme mít čas na kávu s krásným výhledem. Z Pantokratora pojedeme přes horské vesnice Strinillas, Sgourades a Sokraki. Dál budeme pokračovat přes hřeben Trumpeta vesnicemi Alimatades a Vistonas. Zastavíme na vyhlídce Chelidonas a sjedeme dolů do Agios Georgios, kde bude 2 hodinová zastávka na oběd, koupání. Přes tradiční vesnice Afionas a Avliotes zajedeme k další krásné vyhlídce Logas, kde uděláme další zastávku na kávu. Přes Perulades a Canal d´Amour v Sidari se vrátíme do našich letovisek.
Orientační cena: dospělý 50 EUR, dítě 50 EUR.


O uskutečnění výletů rozhoduje delegát na místě. Výlety nejsou garantovány.Mapa polohy hotelu