Filtr

Poloha:

Nově zrekonstruovaný a vkusně zařízený hotel se nachází jen 15 minut chůze od centra turistického letoviska Kolymbia, kde se nachází řada restaurací, taveren a barů. Hotel tvoří hlavní budova a několik vedlejších, jednopatrových budov. Celý areál leží v krásně udržované zahradě. Rušnější letovisko Faliraki je vzdáleno pouhých pár kilometrů. Letiště se nachází přibližně 25 kilometrů a hlavní město Rhodos přibližně 20 kilometrů. Tento hotel je vhodný především pro klienty, kteří si přejí strávit klidnou dovolenou mimo centrum rušného letoviska a zároveň je výborným výchozím bodem pro poznávání ostrova Rhodos.
Hotel se nachází 600 metrů od oblázkovo písečné pláže.

Ubytování:

Hotel nabízí ubytování v několika typech pokojů:

Dvoulůžkový pokoj standard je vybaven koupelnou se sociálním zařízením, satelitní TV, ledničkou, klimatizací, trezorem (za poplatek), vysoušečem vlasů a balkonem.

Suite s privátním bazénem je vybaven koupelnou se sociálním zařízením, satelitní TV, ledničkou, klimatizací, trezorem (zdarma), vysoušečem vlasů a terasou s privátním bazénem.

Vybavení a služby hotelu:

V hotelu je k dispozici vstupní hala s recepcí, úschovna zavazadel, hlavní restaurace, bar u bazénu, Wi-Fi připojení, konferenční místnost, bazén, dětský bazén, lehátka a slunečníky u bazénu, knihovna, herní zóna s kulečníkem, masáže, parkoviště.

Sport a zábava:

Herní zóna s kulečníkem. Nabídku sportů a zábavy, které jsou v rámci all inclusive, získáte po příjezdu do hotelu.

Stravování:

Formou All Inclusive:

Aktuální program ALL INCLUSIVE hotelu ANAVADIA 4*
• Snídaně: formou bufetu v hlavní restauraci ( 07:30 – 10:30 )
• Oběd: formou bufetu v hlavní restauraci ( 12:30 - 14:00 )
• Svačina: v baru u bazénu ( 16:00 – 17:30 )
• Večeře: formou bufetu v hlavní restauraci ( 18:30 – 21:00 )

Místní alkoholické a nealkoholické nápoje (pivo, víno, whisky, vodka, ouzo, gin, tequila, rum, brandy).

Po 23:00 jsou všechny nápoje za příplatek.

K večeři a do společenských prostor je požadováno vhodné formální oblečení, dlouhé kalhoty u mužů.

Složení programu all inclusive je orientační. Změna složení i časů all inclusive vyhrazena - dle vedení hotelu.

Cena zahrnuje:

letenku Praha - Rhodos - Praha na přímém letu v optimální třídě
Ubytování 7,11 nocí All inclusive
transfery letiště - hotel - letiště
anglická asistence
pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje:

komplexní cestovní pojištění, místní taxu
možnost výletů v češtině

Poloha:

Řecko se nachází v jihovýchodní Evropě a jeho pevninská část se rozkládá v severní části země na Balkánském a v jižní části na Peloponéském poloostrově. K Řecku patří na 3 tisíce ostrovů, z nichž je převážná část neobydlena. Řecko sousedí na severozápadě s Albánií, na severu s Makedonií a Bulharskem, s nímž má také nejdelší pevninskou hranici a na východě s Tureckem, s nímž má naopak nejdelší námořní hranici.

Rozloha:

131 948 km².

Státní zřízení:

demokratická parlamentní republika.

Obyvatelstvo:

cca 11,2 mil. obyv.

Hlavní město:

Athény (cca 4 mil. obyv.).

Jazyk:

novořečtina.

Měna a kurzy:

euro (dříve drachma).

Geografické ukazatele:

Přibližně 80% rozlohy Řecka zaujímají hory, které dosahují téměř až do 3000 m n. m. (nejvyšší hora Olymp - 2917 m n. m.). Hory byly vytvořeny zejména díky bohaté seismické činnosti a pohybem zemských desek, proto dodnes patří Řecko do aktivní seismické oblasti Středomoří. Území Řecka je až z 50% zalesněno hustými porosty od jehličnatých lesů mírného pásma hor Balkánského poloostrova až po subtropické porosty a hojně rozšířené olivovníkové háje zejména na ostrovech.

Podnebí:

vzhledem k velké ploše, na které se Řecko rozkládá, dělí se země na 2 podnebná pásma. Na severu země a zejména převládá mírné podnebí s chladnými zimami a dostatečným množstvím sněhu na horách (avšak i na Krétě v nejvyšších pohořích bývá až 3 m sněhu a sníh leží v nejvyšších partiích hor od prosince do dubna). Na zbývajícím území a především na ostrovech je podnebí teplé středomořské, na jižních ostrovech až subtropické, kde jsou zimy mírné a léta horká (až 40°C) téměř beze srážek.

Místní kuchyně:

Řecká kuchyně se řadí ke středomořských kuchyním, je velice pestrá a chutná a ač je známá jako i zdravá, je poměrně kaloricky výživná. Patří mezi nejstarší a nejoblíbenější kuchyně světa. V řecké kuchyni se mísí mnoho typů kuchyní i díky vlivům národů, které Řecko v minulosti obsadily a okupovaly. Je směsicí balkánské, italské (benátské), bulharské, turecké kuchyně i asijské. Nejznámějšími pokrmy řecké kuchyně jsou tsatsiky, gyros, musaka a řecký salát. Kouzlo a výborná chuť řecké kuchyně jsou ukryty ve velké rozmanitosti. Na své si zde přijdou vegetariáni, milovníci masa, ryb a mořských plodů. Nejchutnější jídla bývají jednoduchá a nenáročná na přípravu. Specifickou chuť místním pokrmům dodává vynikající olivový olej. Další neodmyslitelnou potravinou je zde sýr feta a také tučný řecký jogurt.
K řecké kuchyni také od nepaměti patří víno, ať ji červené nebo bílé a na Krétě světoznámá retsina (bílé víno s pryskyřicí). Po vydatném obědě nebo u Řeků zejména večeři se podává řecká káva se sklenicí vody, ouzo s vodou nebo rakije (jinde též tsipuro). Přes den si v horkém letním dni můžete dopřát občerstvení ve formě frapé (ledová řecká káva) nebo džusu s čerstvě vymačkaných citrusů.

Suvenýry:

výrobky ze dřeva olivovníků, koření, sýr feta, řecký jogurt, včelí med, výrobky z mořských hub, kožené výrobky ad.

Časové pásmo:

+ 2 hod. (oproti GMT).

Výlety v okolí hotelu

Mapa polohy hotelu