Filtr

Poloha:

Hotelový komplex se nachází přímo u dlouhé písečné pláže cca 100 metrů od centra Faliraki a cca 2 km od aquaparku. V těsné blízkosti komplexu najdete obchody, supermarkety a autobusovou zastávku.

Ubytování:

Klimatizované jednolůžkové a dvoulůžkové pokoje, některé s možností přistýlky, jsou vybaveny koupelnou a soc. zařízením, fénem, SAT/TV, Wi-Fi, miniledničkou, sejfem, balkonem/terasou (kromě pokojů typu Promo), bočním výhledem na moře (kromě pokojů typu Promo), klimatizace v období 1.6.–30.9. bez poplatku. Dětská postýlka na vyžádání zdarma, možnost umístění postýlky je vždy závislá od velikosti konkrétního pokoje. V jednolůžkových pokojích dětská postýlka nelze umístit vůbec.

Vybavení a služby hotelu:

Vstupní hala s recepcí, restaurace, bary (lobby bar, snack bar – taverna, bar u bazénu), bazén se slunečníky a lehátky (zdarma), dětský bazén, dětské hřiště, tenisové kurty s večerním osvětlením, fitness, konferenční místnost, minimarket, animační programy.

Sport a zábava:

Písčitá pláž je hned před areálem hotelu. Slunečníky a lehátka za poplatek. Pro milovníky potápění stojí za návštěvu pláž Anthony Queen, která je vzdálena pouhé 2 km od hotelu.

Stravování:

Snídaně a večeře formou bufetu. Možnost dokoupení all inclusive.
Program all inclusive:
O přesném rozsahu stravy, časů a služeb all inclusive jsou klienti informováni po příjezdu do hotelu.
Snídaně formou bufetu (07:00–10:00 hod), pozdní kontinetální snídaně (10:15–12:00 hod), oběd formou bufetu (12:30–15:00 hod), večeře formou bufetu (18:30–21:00 hod)
Teplý a studený snack (11:30–17:30 hod)
Káva, čaj, zákusky, zmrzlina (12:00–21:00 hod)
Nealkoholické a alkoholické nápoje místní výroby (10:00–24:00 hod)

Vzdálenosti:

Pláž: před areálem
Centrum Faliraki: cca 100 m
Letiště: cca 16 km
Město Rhodos: cca 14 km
Vodní park: cca 2 km

Cena zahrnuje:

letenku Praha - Rhodos - Praha na přímém letu v optimální třídě
Ubytování 7,10, 14 nocí s polopenzí
transfery letiště - hotel - letiště
anglická asistence
pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje:

komplexní cestovní pojištění, místní taxu
možnost výletů v češtině

Poloha:

Řecko se nachází v jihovýchodní Evropě a jeho pevninská část se rozkládá v severní části země na Balkánském a v jižní části na Peloponéském poloostrově. K Řecku patří na 3 tisíce ostrovů, z nichž je převážná část neobydlena. Řecko sousedí na severozápadě s Albánií, na severu s Makedonií a Bulharskem, s nímž má také nejdelší pevninskou hranici a na východě s Tureckem, s nímž má naopak nejdelší námořní hranici.

Rozloha:

131 948 km².

Státní zřízení:

demokratická parlamentní republika.

Obyvatelstvo:

cca 11,2 mil. obyv.

Hlavní město:

Athény (cca 4 mil. obyv.).

Jazyk:

novořečtina.

Měna a kurzy:

euro (dříve drachma).

Geografické ukazatele:

Přibližně 80% rozlohy Řecka zaujímají hory, které dosahují téměř až do 3000 m n. m. (nejvyšší hora Olymp - 2917 m n. m.). Hory byly vytvořeny zejména díky bohaté seismické činnosti a pohybem zemských desek, proto dodnes patří Řecko do aktivní seismické oblasti Středomoří. Území Řecka je až z 50% zalesněno hustými porosty od jehličnatých lesů mírného pásma hor Balkánského poloostrova až po subtropické porosty a hojně rozšířené olivovníkové háje zejména na ostrovech.

Podnebí:

vzhledem k velké ploše, na které se Řecko rozkládá, dělí se země na 2 podnebná pásma. Na severu země a zejména převládá mírné podnebí s chladnými zimami a dostatečným množstvím sněhu na horách (avšak i na Krétě v nejvyšších pohořích bývá až 3 m sněhu a sníh leží v nejvyšších partiích hor od prosince do dubna). Na zbývajícím území a především na ostrovech je podnebí teplé středomořské, na jižních ostrovech až subtropické, kde jsou zimy mírné a léta horká (až 40°C) téměř beze srážek.

Místní kuchyně:

Řecká kuchyně se řadí ke středomořských kuchyním, je velice pestrá a chutná a ač je známá jako i zdravá, je poměrně kaloricky výživná. Patří mezi nejstarší a nejoblíbenější kuchyně světa. V řecké kuchyni se mísí mnoho typů kuchyní i díky vlivům národů, které Řecko v minulosti obsadily a okupovaly. Je směsicí balkánské, italské (benátské), bulharské, turecké kuchyně i asijské. Nejznámějšími pokrmy řecké kuchyně jsou tsatsiky, gyros, musaka a řecký salát. Kouzlo a výborná chuť řecké kuchyně jsou ukryty ve velké rozmanitosti. Na své si zde přijdou vegetariáni, milovníci masa, ryb a mořských plodů. Nejchutnější jídla bývají jednoduchá a nenáročná na přípravu. Specifickou chuť místním pokrmům dodává vynikající olivový olej. Další neodmyslitelnou potravinou je zde sýr feta a také tučný řecký jogurt.
K řecké kuchyni také od nepaměti patří víno, ať ji červené nebo bílé a na Krétě světoznámá retsina (bílé víno s pryskyřicí). Po vydatném obědě nebo u Řeků zejména večeři se podává řecká káva se sklenicí vody, ouzo s vodou nebo rakije (jinde též tsipuro). Přes den si v horkém letním dni můžete dopřát občerstvení ve formě frapé (ledová řecká káva) nebo džusu s čerstvě vymačkaných citrusů.

Suvenýry:

výrobky ze dřeva olivovníků, koření, sýr feta, řecký jogurt, včelí med, výrobky z mořských hub, kožené výrobky ad.

Časové pásmo:

+ 2 hod. (oproti GMT).

Výlety v okolí hotelu

Mapa polohy hotelu