Filtr

Poloha:

Hotel se nachází přímo na písečné pláži. Centrum letoviska Faliraki s možnostmi nakupování a nepřeberným množstvím barů a restaurací je vzdáleno cca 500 m.

Ubytování:

Dvoulůžkové pokoje garden view: Komfortně zařízeny. Vana, sprcha, WC, klimatizace, fén, dlažba, satelitní TV, trezor, minibar, telefon, konvice pro přípravu kávy a čaje, balkon nebo terasa. Strana do zahrady.
Dvoulůžkové pokoje side sea view: Disponují stejným vybavením jako dvoulůžkové pokoje garden view, ovšem balkon nebo terasa s bočním výhledem na moře.
Junior suite: Nacházejí se v 1. patře, se společným bazénem. Vana, sprcha, WC, klimatizace, fén, dlažba, satelitní TV, trezor, minibar, telefon, konvice pro přípravu kávy a čaje, balkon nebo terasa s výhledem na moře.
Junior suite se soukromým bazénem. Vana, sprcha, WC, klimatizace, fén, dlažba, satelitní TV, trezor, minibar, telefon, konvice pro přípravu kávy a čaje, balkon nebo terasa. Výhled do zahrady.

Vybavení a služby hotelu:

Nový luxusní hotel disponuje celkem 154 pokoji na 3 podlažích. Dále přijímací hala s recepcí, 7 výtahů, restaurace s nekuřáckou zónou, a-la-carte restaurace (jen pro obědy), WiFi připojení v lobby, společenská místnost, společenská místnost s TV, bary, internetový koutek, obchod se suvenýry, obchody, café, kadeřnictví a krytý bazén. Ve venkovním areálu naleznete 3 bazény, opalovací terasu s lehátky, slunečníky a ručníky zdarma. Nechybí ani bar. Lehátka a slunečníky na pláži za poplatek.
Internet:WiFi připojení ve veřejných prostorech zdarma, na pokojích a poplatek, internetový koutek za poplatek.

Sport a zábava:

Wellness: za poplatek: parní lázeň, masáže, sauna a vířivka.
Zábava: Zábavní program. Živá hudba. Bohatá nabídka města Faliraki.
Sport:Stolní tenis, fitness, plážový volejbal. Za poplatek: 2 tenisové kurty s tvrdým povrchem, masáže, sauna, parní lázeň, vířivka, biliár.
Děti: Samostatný dětský bazén, dětské hřiště a miniklub (od 4 do 12 let).
Pláž: Písčito-oblázková pláž leží přímo u hotelu. Lehátka a slunečníky jsou za poplatek.

Stravování:

Polopenze. Snídaně a večeře formou bufetových stolů.

Při objednání all inclusive navíc obědy formou bufetových stolů. Místní alkoholické a nealkoholické nápoje od 10:00 hod. do 24:00 hod. Snacky od 11:00 hod. do 12:00 hod. a od 15:00 hod. do 18:00 hod. Káva, čaj, zmrzlina a koláče od 12:00 hod. do 21:00 hod. V minibaru při příjezdu voda a nealkoholické nápoje.

Cena zahrnuje:

letenku Praha - Rhodos - Praha na přímém letu v optimální třídě
Ubytování 7,10,14 nocí s polopenzí
transfery letiště - hotel - letiště
anglická asistence
pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje:

komplexní cestovní pojištění, místní taxu
možnost výletů v češtině

Poloha:

Řecko se nachází v jihovýchodní Evropě a jeho pevninská část se rozkládá v severní části země na Balkánském a v jižní části na Peloponéském poloostrově. K Řecku patří na 3 tisíce ostrovů, z nichž je převážná část neobydlena. Řecko sousedí na severozápadě s Albánií, na severu s Makedonií a Bulharskem, s nímž má také nejdelší pevninskou hranici a na východě s Tureckem, s nímž má naopak nejdelší námořní hranici.

Rozloha:

131 948 km².

Státní zřízení:

demokratická parlamentní republika.

Obyvatelstvo:

cca 11,2 mil. obyv.

Hlavní město:

Athény (cca 4 mil. obyv.).

Jazyk:

novořečtina.

Měna a kurzy:

euro (dříve drachma).

Geografické ukazatele:

Přibližně 80% rozlohy Řecka zaujímají hory, které dosahují téměř až do 3000 m n. m. (nejvyšší hora Olymp - 2917 m n. m.). Hory byly vytvořeny zejména díky bohaté seismické činnosti a pohybem zemských desek, proto dodnes patří Řecko do aktivní seismické oblasti Středomoří. Území Řecka je až z 50% zalesněno hustými porosty od jehličnatých lesů mírného pásma hor Balkánského poloostrova až po subtropické porosty a hojně rozšířené olivovníkové háje zejména na ostrovech.

Podnebí:

vzhledem k velké ploše, na které se Řecko rozkládá, dělí se země na 2 podnebná pásma. Na severu země a zejména převládá mírné podnebí s chladnými zimami a dostatečným množstvím sněhu na horách (avšak i na Krétě v nejvyšších pohořích bývá až 3 m sněhu a sníh leží v nejvyšších partiích hor od prosince do dubna). Na zbývajícím území a především na ostrovech je podnebí teplé středomořské, na jižních ostrovech až subtropické, kde jsou zimy mírné a léta horká (až 40°C) téměř beze srážek.

Místní kuchyně:

Řecká kuchyně se řadí ke středomořských kuchyním, je velice pestrá a chutná a ač je známá jako i zdravá, je poměrně kaloricky výživná. Patří mezi nejstarší a nejoblíbenější kuchyně světa. V řecké kuchyni se mísí mnoho typů kuchyní i díky vlivům národů, které Řecko v minulosti obsadily a okupovaly. Je směsicí balkánské, italské (benátské), bulharské, turecké kuchyně i asijské. Nejznámějšími pokrmy řecké kuchyně jsou tsatsiky, gyros, musaka a řecký salát. Kouzlo a výborná chuť řecké kuchyně jsou ukryty ve velké rozmanitosti. Na své si zde přijdou vegetariáni, milovníci masa, ryb a mořských plodů. Nejchutnější jídla bývají jednoduchá a nenáročná na přípravu. Specifickou chuť místním pokrmům dodává vynikající olivový olej. Další neodmyslitelnou potravinou je zde sýr feta a také tučný řecký jogurt.
K řecké kuchyni také od nepaměti patří víno, ať ji červené nebo bílé a na Krétě světoznámá retsina (bílé víno s pryskyřicí). Po vydatném obědě nebo u Řeků zejména večeři se podává řecká káva se sklenicí vody, ouzo s vodou nebo rakije (jinde též tsipuro). Přes den si v horkém letním dni můžete dopřát občerstvení ve formě frapé (ledová řecká káva) nebo džusu s čerstvě vymačkaných citrusů.

Suvenýry:

výrobky ze dřeva olivovníků, koření, sýr feta, řecký jogurt, včelí med, výrobky z mořských hub, kožené výrobky ad.

Časové pásmo:

+ 2 hod. (oproti GMT).

Výlety v okolí hotelu

Mapa polohy hotelu