Filtr

Poloha:

Hotel se nachází v oblíbeném letovisku Faliraki, přímo u písečné pláže s pozvolným vstupem do moře (lehátka a slunečníky za poplatek). Město Rhodos je vzdáleno cca 12 km, nejbližší taverničky, bary a obchůdky jsou v centru letoviska Faliraki vzdáleném cca 2 km. Vzdálenost od letiště je cca 20 km.

Ubytování:

Moderné zařízené klimatizované pokoje (klimatizace 1. 6.-30. 9.) mají koupelnu s vanou nebo sprchou a WC, vysoušeč vlasů, SAT-TV, telefon, miniledničku a balkon
nebo terasu. Pokoje jsou buď s výhledem do ulice nebo na moře.

Vybavení a služby hotelu:

Příjemný hotel svým hostům nabízí vstupní halu s recepcí a směnárnou, dvě restaurace, tři bary, snack bar u bazénu, internetový koutek, minimarket. V zahradě je hezký bazén s oddělenou částí pro děti (lehátka a slunečníky zdarma). Po předchozí rezervaci lze jedenkrát za pobyt povečeřet v restauraci a la carte.

Internet: V lobby hotelu a na pokojích v hlavní budově je možné využít Wi-Fi připojení zdarma. Kabelové připojení a internetový koutek za poplatek.

Sport a zábava:

Hotel pro své hosty pořádá denní i večerní animační programy. Zdarma plážový volejbal, šipky, fi tness, stolní tenis, minigolf, sauna a tenis. Za poplatek kulečník, elektronické hry a masáže. Pro děti je zde dětské hřiště a miniklub. Na pláži lze využít širokou nabídku vodních sportů za poplatek
Wellness: sauna. Za poplatek: masáže
Děti: miniklub (od 4 do 12 let), samostatný dětský bazén a dětské hřiště

Stravování:

ALL INCLUSIVE:
Snídaně (7.00-10.00), oběd (12.30-14.30) a večeře (18.30- 21.30) formou bufetu. Během oběda a večeře točené pivo a víno místní výroby. Káva, čaj a zákusky (10.00-22.00).
Zmrzlina (10.00-23.00). Studený a teplý snack během dne (10.00-17.00). Půlnoční snack (23.00-02.00). Neomezené množství vybraných místních alkoholických a nealkoholických nápojů (10.00-02.00).

Vzdálenosti:

Krásná dlouhá písečnooblázková pláž s pozvolným vstupem do moře se nachází přímo u hotelu.

Cena zahrnuje:

letenku Praha - Rhodos - Praha na přímém letu v optimální třídě
Ubytování 7,10, 14 nocí All inclusive
transfery letiště - hotel - letiště
anglická asistence
pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje:

komplexní cestovní pojištění, místní taxu
možnost výletů v češtině

Poloha:

Řecko se nachází v jihovýchodní Evropě a jeho pevninská část se rozkládá v severní části země na Balkánském a v jižní části na Peloponéském poloostrově. K Řecku patří na 3 tisíce ostrovů, z nichž je převážná část neobydlena. Řecko sousedí na severozápadě s Albánií, na severu s Makedonií a Bulharskem, s nímž má také nejdelší pevninskou hranici a na východě s Tureckem, s nímž má naopak nejdelší námořní hranici.

Rozloha:

131 948 km².

Státní zřízení:

demokratická parlamentní republika.

Obyvatelstvo:

cca 11,2 mil. obyv.

Hlavní město:

Athény (cca 4 mil. obyv.).

Jazyk:

novořečtina.

Měna a kurzy:

euro (dříve drachma).

Geografické ukazatele:

Přibližně 80% rozlohy Řecka zaujímají hory, které dosahují téměř až do 3000 m n. m. (nejvyšší hora Olymp - 2917 m n. m.). Hory byly vytvořeny zejména díky bohaté seismické činnosti a pohybem zemských desek, proto dodnes patří Řecko do aktivní seismické oblasti Středomoří. Území Řecka je až z 50% zalesněno hustými porosty od jehličnatých lesů mírného pásma hor Balkánského poloostrova až po subtropické porosty a hojně rozšířené olivovníkové háje zejména na ostrovech.

Podnebí:

vzhledem k velké ploše, na které se Řecko rozkládá, dělí se země na 2 podnebná pásma. Na severu země a zejména převládá mírné podnebí s chladnými zimami a dostatečným množstvím sněhu na horách (avšak i na Krétě v nejvyšších pohořích bývá až 3 m sněhu a sníh leží v nejvyšších partiích hor od prosince do dubna). Na zbývajícím území a především na ostrovech je podnebí teplé středomořské, na jižních ostrovech až subtropické, kde jsou zimy mírné a léta horká (až 40°C) téměř beze srážek.

Místní kuchyně:

Řecká kuchyně se řadí ke středomořských kuchyním, je velice pestrá a chutná a ač je známá jako i zdravá, je poměrně kaloricky výživná. Patří mezi nejstarší a nejoblíbenější kuchyně světa. V řecké kuchyni se mísí mnoho typů kuchyní i díky vlivům národů, které Řecko v minulosti obsadily a okupovaly. Je směsicí balkánské, italské (benátské), bulharské, turecké kuchyně i asijské. Nejznámějšími pokrmy řecké kuchyně jsou tsatsiky, gyros, musaka a řecký salát. Kouzlo a výborná chuť řecké kuchyně jsou ukryty ve velké rozmanitosti. Na své si zde přijdou vegetariáni, milovníci masa, ryb a mořských plodů. Nejchutnější jídla bývají jednoduchá a nenáročná na přípravu. Specifickou chuť místním pokrmům dodává vynikající olivový olej. Další neodmyslitelnou potravinou je zde sýr feta a také tučný řecký jogurt.
K řecké kuchyni také od nepaměti patří víno, ať ji červené nebo bílé a na Krétě světoznámá retsina (bílé víno s pryskyřicí). Po vydatném obědě nebo u Řeků zejména večeři se podává řecká káva se sklenicí vody, ouzo s vodou nebo rakije (jinde též tsipuro). Přes den si v horkém letním dni můžete dopřát občerstvení ve formě frapé (ledová řecká káva) nebo džusu s čerstvě vymačkaných citrusů.

Suvenýry:

výrobky ze dřeva olivovníků, koření, sýr feta, řecký jogurt, včelí med, výrobky z mořských hub, kožené výrobky ad.

Časové pásmo:

+ 2 hod. (oproti GMT).

Výlety v okolí hotelu

Mapa polohy hotelu