HOTEL FUJAIRAH ROTANA RESORT & SPA

od 23 490
doprava Letecky | Praha, Letiště Václava Havla
strava Snídaně
Vzdálenost od pláže: 0 m
Vzdálenost od pláže 0m
Bazén
Fitness
Klimatizace
Přímo na pláži
TV
Vzdálenost od pláže: 0 m
Wellness
Wi-Fi

Filtr

Poloha:

luxusní hotelový resort se nachází na pobřeží Ománského zálivu v severozápadním cípu Indického oceánu v Emirátu Fudžajra. Hotelové budovy jsou umístěny do udržované zahrady se 2 velkými bazény. Privátní písčitá pláž je součástí resortu. Mezinárodní letiště Šardža je vzdáleno asi 130 km, Dubaj asi 145 km a jsou dobře dostupná po dálnici (cca 1,5 hod. jízdy).

Ubytování:

hotel nabízí ubytování ve 250 pokojích standard, deluxe, premium a suitách s výhledem do zahrady nebo na oceán. Dvoulůžkové pokoje (38 m2) mají dvoulůžko velikosti king size nebo 2 oddělená lůžka velikosti queen size, křesla se stolkem, LCD sat. TV, Wi-Fi, sejf, malou ledničku, klimatizaci, pracovní stůl, prostornou koupelnu (sprchový kout, toaleta, fén), kávovar a sadu na kávu a čaj. Pokoje deluxe a premium jsou umístěny v budovách blíže k moři. Suity (54 až 68 m2) mají oddělenou ložnici od obývacího pokoje od obývací části, kde je rozkládací sedací souprava (až další 2 lůžka pro děti nebo 1 dosp. os.).

Vybavení a služby hotelu:

24-hod. recepce, směnárna, konferenční místnosti, výtahy, restaurace s místní a mezinárodní kuchyní, lobby bar, bar u bazénu a na pláži, prádelna, čistírna.

Sport a zábava:

2 venkovní vyhřívané venkovní bazény, dětský bazén, fitness a wellness centrum (oddělení pro muže a ženy – sauna, parní lázně, masáže a wellness procedury), 2 tenisové kurty s osvětlením, plážový volejbal a fotbal, stolní tenis, biliár. Dětský klub (2 velké vnitřní místnosti) s animačními programy. Vodní sporty – potápění, šnorchlování, mořské kajaky, parasailing, jízda na banánu, rybaření ad.

Stravování:

snídaně formou bohatého bufetu. Možnost dokoupení polopenze, plné penze nebo all inclusive (obědy a večeře formou bohatého bufetu).

Vzdálenosti:

pláž: 0 m
Šardža: 130 km
Dubaj: 145 km

Cena zahrnuje:

leteckou dopravu Praha – Dubaj (Šardžá) – Praha (do ceny letenky 10 tis. Kč/os.), letištní taxy a poplatky, transfery (u pobytů od 5 nocí), služby českého zástupce (na telefonu), 7x ubytování s uvedenou stravou (jiný počet nocí na vyžádání v ck - odlety denně), pojištění CK dle zákona č.159/1999.

Cena nezahrnuje:

komplexní cestovní pojištění (70 Kč/den/os. od 15 let, 45 Kč/den/dítě 0-15 let), místní pobytovou taxu (20 AED = cca 5,50 USD/den/pokoj, platba na místě), polopenzi (830,- Kč/den/os. od 12 let), plnou penzi (1 460 Kč/den/os. od 12 let), all inclusive (1 860 Kč/den/os. od 12 let).
Uvedené ceny zájezdů jsou orientační, mohou se v průběhu nabídky snižovat i zvyšovat v závislosti na aktuálních cenách letenek a ubytování! Pro aktuální ceny kontaktujte CK.

Základní informace o destinaci:

Nachází se v jihovýchodní části Arabského poloostrova u Indického oceánu. S rozlohou 1450 km2 a cca 130 tis. obyv. je považován za jeden z nejzajímavějších emirátů SAE.

Hlavní město Fudžajra (cca 80 tis. obyv.) je významným přístavem a jsou zde často k vidění řady tankerů na moři. Příjmy z turismu jsou důležité, protože Fujairah je jediným emirátem bez vlastních zdrojů ropy. Turistickými zajímavostmi jsou zde portugalská pevnost Bitnah, přírodní rezervace u Khor Kalba (nejstarší mangrove na arabském území) a také býčí zápasy, které se zde tradičně pořádají jako v jediném emirátu.

Pláže na území tohoto emirátu jsou jedny z nejkrásnějších a dosud ne zcela objevených turisty. Poskytuje dokonalou kombinaci přírody a krásného pobřeží s nedotčenými plážemi, které jsou vhodné jak pro koupání, tak i k potápění a šnorchlování, neboť Ománský záliv je plný tropických ryb, korálů, mořských želv i žraloků). Celou scenérii podtrhuje horský masív Al Hajar vypínající se do výšky až 1900 m n. m., což vše společně s příjemným klimatem po celý rok je předpokladem k prožití úžasné a klidné dovolené.

Výlety v okolí hotelu

Výlety pro sezónu 2019:

Okružní výlet po Dubaji

Během výletu po Dubaji s odborným výkladem průvodce se seznámíte jak se starou tradiční částí města, tak i s tou moderní. Okružní jízda začíná na tradičních arabských trzích se zlatem, kořením a textilem. Součástí je projíždka po Sheikh Zayed Road (ulice lemovaná mrakodrapy), návšteva tržiště Suk Madinat (Arabské Benátky), zastávka u jednoho ze symbolů Dubaje, luxusního hotelu Burj Al Arab (nazývaného též Plachetnice) a projíždka po unikátním projektu - umělém Palmovém ostrově. Výlet je zakončen představením tančící fontány u nejvyšší budovy světa Burj Khalifa vedle proslulého obchodního domu Dubai Mall.

Orientační cena: USD (středa, sobota)Okružní výlet po Abú Zabí

Abú Zabí je hlavním městem SAE. Pro svou výstavbu mrakodrapů, úhlednost a záplavu zeleně bývá často nazýváno „Emirátským Chicagem či Los Angeles“. Je také prvním městem Emirátů, ve kterém byla objevena ropa. Prohlídka Abú Zabí zahrnuje kromě města samotného i působivé nábřeží nazývané Corniche, polostrov Breakwater s historickou vesničkou Heritage Vilage, dominantu města – luxusní hotel Emirates Palace (7*) a největší mešitu SAE Sheikh Zayed Mosque. Cestou z Abú Zabí se podíváte na ostrov Yas Island, kde se nacházi dráha Formule 1 a zábavný park Ferrari World.

Orientační cena: USD (pondělí)Pouštní jeep safari

Máte-li rádi dobrodružství s příměsí adrenalinu, nenechte si ujít safari v poušti. V odpoledních hodinách budete vyzvednuti z hotelu a necháte se unášet terenními vozy za hranice města do pouště, kde budete sjíždět písečné duny. Během krátkých zastávek budete mít možnost fotografovat nekonečnou poušť rozprostírající se kolem Vás. Po setmění následuje příjemně strávený večer v beduinském kempu. Zde můžete ochutnat vodní dýmku, nechat si namalovat ornament henou na kůži, vyzkoušet si tradiční oděv, svézt se na velboudovi nebo se připojit tancem k vystoupení bříšní tanečnice. Večeři formou švédských stolů si můžete vychutnat při sezení na arabských polštářích kolem tradičních nízkých stolků.

Orientační cena: USD (každý den)Symboly Dubaje - Burj Al Arab, Burj Khalifa

Nabízíme Vám odpoledne prožité v interiérech věhlasně známých symbolů Dubaje. Výlet zahrnuje návštěvu proslulého luxusního hotelu Burj Al Arab včetně občerstvení v podobě bohatého odpoledního čaje, který je servírován 7 chody s různými delikatesami. Po návštěvě tohoto hotelu budete přepraveni do nové prestižní části Dubai Down Town. Zde vás přivítá nejvyšší budova světa – Burj Khalifa, vysoká 828 metrů , kde se vám z observatoře ve 124. patře naskytne nezapomenutelný výhled na Dubaj i blízké okolí.

Orientační cena: USD (každý den, na ověření)Kontrasty Abú Zabí

Výlet zahrnuje návštěvu dvou nejatraktivnějších míst hlavního města Abú Zabí - velkolepé a překrásné mešity Sheikha Zayeda a zábavného parku Ferrari World. Ferrari World je největší krytý tématický park na světě s rozlohou 200 tis. m2, jehož hlavním lákadlem je nejrychlejší horská dráha na světě Ferrari Rosa o zrychlení 240km/h za 5 vteřin. Jedna se o celodenní výlet bez oběda s možností občerstvení v areálu Ferrari World.

Orientační cena: USD (každý den)Musandam

Den strávený daleko od civilizace na moři s možností objevování podmořského světa, v kontrastním prostředí suchých, skalnatých hor poloostrova Musandam. Při cestě do přístavu Dibba budete projíždět pohořím Hajjar a po nalodění na tradiční arabskou loď Dhow, budete obeplouvat pobřeží Musandamského poloostrova se zastávkou v jedné ze zátok s možností si zaplavat, šnorchlovat, či se jen opalovat a odpočívat na lodi. Po cestě nazpět zajíždí loď do otevřených vod Ománského zálivu, kde si můžete vyzkoušet své dovednosti a zůčastnit se tradičního lovení ryb jen za pomocí vlasce a háčku.

Orientační cena: USD (každý den)

Mapa polohy hotelu