Filtr

Poloha:

luxusní hotelový komplex se skládá z hlavní 12-patrové budovy a okolních vil v Emirátu Ras Al Khaimah na uměle vytvořeném poloostrově přímo u soukromé 650 m dlouhé písčité pláže s bílým pískem. Golfové hřiště Al Hamra Golf Club leží pouze 7 km od hotelu, stejně jako luxusní nákupní střediska. Mezinárodní letiště Sharjah je vzdáleno asi 60 km, Dubaj asi 70 km.

Ubytování:

hotel nabízí ubytování v několika kategoriích dvoulůžkových pokojů (některé s možností 1 až 2 přistýlek pro děti) – deluxe a standard a v suitách. Všechny pokoje mají rozlohu 45 m2, balkón s nábytkem a s výhledem k bazénu nebo do zahrady nebo na moře (pokoje ve vyšších patrech), některé pak terasu s přímým vstupem na pláž. Pokoje mají dvoulůžko velikosti king nebo 2 oddělená lůžka velikosti queen size, křesla se stolkem, rozkládací pohovku, LCD sat. TV, Wi-Fi, sejf, malou ledničku, klimatizaci, pracovní stůl, prostornou koupelnu (vana nebo sprchový kout či obojí, toaleta, bidet, fén). Většina pokojů je vybavena kávovarem a sadou na kávu. Suity mají 1 oddělenou ložnici (68 m2) od obývací části a balkón s výhledem na moře. K dispozici jsou také suity se 3 ložnicemi (180 m2), které se nachází v přízemí a mají přístup přímo na pláž a ubytují až 12 osob.

Vybavení a služby hotelu:

24-hod. recepce, bankomat, směnárna, business koutek, konferenční místnosti, 14 barů a restaurací s místní i mezinárodní kuchyní (arabská, turecká, libanonská, středomořská, italská, britská, asijská), obchod se suvenýry, salón krásy, prádelna, čistírna, hotelové minibusy, dětský klub a hřiště.

Sport a zábava:

7 vyhřívaných venkovních bazénů, 2 kryté bazény, dětský bazén, vodní sporty na pláži, plážový volejbal, tenisové kurty, 24-hod. fitness, 2 wellness centra (sauna, jacuzzi, parní lázně, masáže a wellness procedury, 1 wellness centrum pouze pro ženy), stolní tenis, biliár, jóga, zumba, živá hudba, tarzan boat (ukotvený ponton s trampolínami, skokánky a skluzavkou do vody), dětské hřiště.

Stravování:

polopenze formou bohatého bufetu. Možnost dokoupení plné penze nebo all inclusive.

Vzdálenosti:

Pláž: 0 - 50 m
Al Hamra Golf Club: cca 7 km
Nákupní střediska: cca 7 km

Cena zahrnuje:

leteckou dopravu Praha – Dubaj (Šardžá) – Praha (do ceny letenky 10 tis. Kč/os.), letištní taxy a poplatky, transfery (u pobytů od 6 nocí), služby českého zástupce, 7x, 10x, 11x nebo 14x ubytování s uvedenou stravou (jiný počet nocí na vyžádání v ck - odlety denně), pojištění CK dle zákona č.159/1999.

Cena nezahrnuje:

komplexní cestovní pojištění (70 Kč/den/os. od 15 let, 45 Kč/den/dítě 0-15 let), místní pobytovou taxu (20 AED = cca 5,50 USD/den/pokoj, platba na místě), plnou penzi (1 090,- Kč/den/os., 570 Kč/den/dítě 6-12 let), all inclusive (2 150 Kč/den/os., 1090 Kč/den/dítě 6-12 let).

Transfery u pobytů kratších než 6 nocí (cca 90 USD/taxi pro 4 os./1 směr).
Uvedené ceny zájezdů jsou orientační, mohou se v průběhu nabídky snižovat i zvyšovat v závislosti na aktuálních cenách letenek a ubytování! Pro aktuální ceny kontaktujte CK.

Minimální obsazenost:

Pokoj Deluxe: 2 os.

Základní informace o destinaci:

SAE je federativní republika složená ze 7 emirátů. Jedná se o zemi plnou kontrastů nabízející na jedné straně dynamicky se rozvíjející velkoměsta na pobřeží Perského zálivu s luxusní výstavbou hotelů, obytných a komerčních komplexů, sportovních areálů a naproti tomu tradice beduínů žijících stále poklidným životem na poušti s karavanami velbloudů na poušti, stejně jako prastaré paláce, mešity, tradiční orientální bazary a krásné oázy.
Máte-li rádi čisté teplé moře s písčitými plážemi, rádi se od října do dubna chcete u moře ohřát a chcete-li zažít luxusní dovolenou s nádechem orientu, jsou SAE tou pravou destinací právě pro Vás.

SAE lze nazvat bohatým kosmopolitním světem. Řadí se k nejbohatším a nejmodernějším státům světa, a to zejména díky rozsáhlým ložiskům ropy objeveným kolem r. 1930 v Abú Zabí. Od r. 1962 začaly SAE ropu vyvážet, a tak začala obrovská výstavba, která proměnila poměrně zaostalé emiráty v symbol luxusu a bohatství. V současné době jsou emiráty stále oblíbenější turistickou destinací se zdánlivě nevyčerpatelným potenciálem.

Před vyhlášením nezávislosti r. 1971 na Spojeném království byl tento stát označován jako "Smluvní pobřeží" nebo "Smluvní Omán" v souladu se smlouvou se Spojeným královstvím, na niž místní vládci přistoupili v 19. st. SAE se nachází v jihovýchodním cípu Arabského poloostrova u pobřeží Perského zálivu a sousedí se Saudskou Arábií a Ománem, jehož 2 nezávislá území se nachází na území SAE.

Poloha:

SAE se nachází na jihovýchodní cípu Arabského poloostrova a sousedí na jihu a západě se Saudskou Arábií a na severu a východě s Ománem.

Rozloha:

83 600 km²

Státní zřízení:

SAE jsou svým uspořádáním federativní republika skládající se ze 7 Emirátů (Abú Zabí, Adžmán, Dubaj, Fudžajra, Rás al-Chajma, Šardžá a Umm al-Kuvajn) s dělbou pravomocí mezi federativní vládou a jednotlivými 7 emiráty. Každý Emirát má svého vládce, všechny dohromady pak voleného prezidenta.

Obyvatelstvo:

6,1 mil. obyv. (odhad SAE z r. 2017) nebo 9,4 mil. obyv. (odhad OSN z r. 2017).

Hlavní město:

Abú Zabí (cca 2,8 mil. obyv.)

Jazyk:

Oficiální jazyk: arabština.
Další používané jazyky: perština, angličtina, hindí a urdu.

Měna a kurzy:

Dirham (AED) = 100 Filů. Bankovky v hodnotě: 5, 10, 20, 50, 100, 200, 500 a 1000 AED.

Geografické ukazatele:

Většinu území zaujímá plochá nížina, která je z větší části pokrytá pouští. Většina velkých měst se nachází na pobřeží Perského zálivu. Pobřeží je lemováno ostrovy, na jednom z nich leží hlavní město Abú Zabí. Nejvyšší bod se nachází se v pohoří Al Hajar (na hranici mezi Ománem a SAE) ve výšce cca 1900 m n. m.

Podnebí:

Subtropické až tropické suché. Průměrné srážky dosahují asi 100 mm. Velice časté jsou silné písečné bouře. Letní teploty se pohybují mezi 38 - 50 °C. V zimním období bývá oblačno se srážkami a teploty 20 - 30 °C. Celoročně je vysoká vlhkost vzduchu a vysoká intenzita slunečního záření.

Místní kuchyně:

V SAE je zastoupená celá arabská kuchyně se všemi specifikami ovlivněná často dalšími asijskými kuchyněmi. Jako „typická arabská“ jsou obvykle nabízena jídla libanonská, případně marocká. K přípravě tradičních pokrmů se používají čerstvé nebo sušené ryby, velbloudí maso a mléko, datle a spousta koření, hodně zeleniny a přílohou bývá rýže.
V mezinárodních hotelích se také lze běžně setkat se specialitami indické, pákistánské, íránské, korejské, čínské, japonské, thajské, polynéské, mexické a evropské kuchyně. Vepřové maso nabízejí výhradně nejdražší hotely. Jako pečivo se podává arabský chléb pita. Zákusky jsou velmi sladké, nejčastěji obsahují med a ořechy. Prodej a podávání alkoholu není běžné.

Typické speciality: ayran (mléčný nápoj), harís (pomalu vařená kukuřice nebo pšenice s telecím nebo jehněčím masem), hyriani (maso či ryba vařená s indickou kořeněnou rýží), khuzi (slavnostní pokrm, plněné jehně na kořeněné rýží), mashi (plněná dýně), mehalabiza (pudink politý růžovou vodou a posypaný pistáciovými oříšky), umm Ali (horký dezert s rozinkami a ořechy), balaleet (sladké jídlo z vajec, skořice, cukru a oleje), esh Asaraya: (sladký sýrový dort s krémem).

Suvenýry:

Zlato, perly, beduínské šperky, exotické látky – bavlna, hedvábí, len, kašmírové šátky, nejmodernější elektronika, tzv. přesýpací obrázky z různobarevného písku z jednotlivých emirátů. Oblíbené jsou také vodní dýmky, konvice na kávu (dalla), ozdobné kovové talíře, dekorační polštáře a koberce, sošky velbloudů ze dřeva a kamene.

Vízová povinnost a vstupní formality:

Na základě Dohody mezi Evropskou unií a Spojenými arabskými emiráty o zrušení vízové povinnosti pro krátkodobé pobyty mohou držitelé cestovních, diplomatických i služebních pasů ČR od 7.5.2015 pobývat na území SAE bez víza po dobu nejvýše 90 dnů během jakéhokoli období 180 dnů. Dohoda se nevztahuje na osoby cestující za účelem výdělečného pobytu.
Překročení povolené délky pobytu je penalizováno. Více informací lze získat na zastupitelském úřadu SAE v Praze.

Očkování a zdravotní doporučení:

Pro aktuální informace navštivte webovou stránku Světové zdravotnické organizace (více zde: http://www.who.int/), případně webové stránky ministerstva zdravotnictví jednotlivých zemí Arabského poloostrova.
V souladu se stanoviskem Světové zdravotnické organizace dosud nebyla vydána žádná restriktivní doporučení ohledně cest do zemí Arabského poloostrova.

Časové pásmo:

Posun oproti ČR: +2 hod. oproti SELČ, +3 hod. oproti SEČ.

Výlety v okolí hotelu

Příklady výletů:

Okružní výlet po Dubaji

Během výletu po Dubaji s odborným výkladem průvodce se seznámíte jak se starou tradiční částí města, tak i s tou moderní. Okružní jízda začíná na tradičních arabských trzích se zlatem, kořením a textilem. Součástí je projíždka po Sheikh Zayed Road (ulice lemovaná mrakodrapy), návšteva tržiště Suk Madinat (Arabské Benátky), zastávka u jednoho ze symbolů Dubaje, luxusního hotelu Burj Al Arab (nazývaného též Plachetnice) a projíždka po unikátním projektu - umělém Palmovém ostrově. Výlet je zakončen představením tančící fontány u nejvyšší budovy světa Burj Khalifa vedle proslulého obchodního domu Dubai Mall.

Orientační cena: USD (středa, sobota)Okružní výlet po Abú Zabí

Abú Zabí je hlavním městem SAE. Pro svou výstavbu mrakodrapů, úhlednost a záplavu zeleně bývá často nazýváno „Emirátským Chicagem či Los Angeles“. Je také prvním městem Emirátů, ve kterém byla objevena ropa. Prohlídka Abú Zabí zahrnuje kromě města samotného i působivé nábřeží nazývané Corniche, polostrov Breakwater s historickou vesničkou Heritage Vilage, dominantu města – luxusní hotel Emirates Palace (7*) a největší mešitu SAE Sheikh Zayed Mosque. Cestou z Abú Zabí se podíváte na ostrov Yas Island, kde se nacházi dráha Formule 1 a zábavný park Ferrari World.

Orientační cena: USD (pondělí)Pouštní jeep safari

Máte-li rádi dobrodružství s příměsí adrenalinu, nenechte si ujít safari v poušti. V odpoledních hodinách budete vyzvednuti z hotelu a necháte se unášet terenními vozy za hranice města do pouště, kde budete sjíždět písečné duny. Během krátkých zastávek budete mít možnost fotografovat nekonečnou poušť rozprostírající se kolem Vás. Po setmění následuje příjemně strávený večer v beduinském kempu. Zde můžete ochutnat vodní dýmku, nechat si namalovat ornament henou na kůži, vyzkoušet si tradiční oděv, svézt se na velboudovi nebo se připojit tancem k vystoupení bříšní tanečnice. Večeři formou švédských stolů si můžete vychutnat při sezení na arabských polštářích kolem tradičních nízkých stolků.

Orientační cena: USD (každý den)Symboly Dubaje - Burj Al Arab, Burj Khalifa

Nabízíme Vám odpoledne prožité v interiérech věhlasně známých symbolů Dubaje. Výlet zahrnuje návštěvu proslulého luxusního hotelu Burj Al Arab včetně občerstvení v podobě bohatého odpoledního čaje, který je servírován 7 chody s různými delikatesami. Po návštěvě tohoto hotelu budete přepraveni do nové prestižní části Dubai Down Town. Zde vás přivítá nejvyšší budova světa – Burj Khalifa, vysoká 828 metrů , kde se vám z observatoře ve 124. patře naskytne nezapomenutelný výhled na Dubaj i blízké okolí.

Orientační cena: USD (každý den, na ověření)Kontrasty Abú Zabí

Výlet zahrnuje návštěvu dvou nejatraktivnějších míst hlavního města Abú Zabí - velkolepé a překrásné mešity Sheikha Zayeda a zábavného parku Ferrari World. Ferrari World je největší krytý tématický park na světě s rozlohou 200 tis. m2, jehož hlavním lákadlem je nejrychlejší horská dráha na světě Ferrari Rosa o zrychlení 240km/h za 5 vteřin. Jedna se o celodenní výlet bez oběda s možností občerstvení v areálu Ferrari World.

Orientační cena: USD (každý den)Musandam

Den strávený daleko od civilizace na moři s možností objevování podmořského světa, v kontrastním prostředí suchých, skalnatých hor poloostrova Musandam. Při cestě do přístavu Dibba budete projíždět pohořím Hajjar a po nalodění na tradiční arabskou loď Dhow, budete obeplouvat pobřeží Musandamského poloostrova se zastávkou v jedné ze zátok s možností si zaplavat, šnorchlovat, či se jen opalovat a odpočívat na lodi. Po cestě nazpět zajíždí loď do otevřených vod Ománského zálivu, kde si můžete vyzkoušet své dovednosti a zůčastnit se tradičního lovení ryb jen za pomocí vlasce a háčku.

Orientační cena: USD (každý den)

Mapa polohy hotelu