ŘECKO - vstupní formulář

ŘECKO - vstupní formulář

nutné vyplnit nejpozději 24 hodin před vstupem

Důležitá informace

Všichni cestující směřující do Řecka musí nejpozději 48 hodin před odbavením vyplnit registrační formulář dostupný na travel.gov.gr. Pokud si cestující zakoupí letenku/zájezd méně než 48 h před odletem, je nutné provést registraci, co nejdříve po zakoupení – s platností od 9.7.2020 je vyplnění elektronického formuláře povinné a je nutné provést registraci nejpozději do 24 h před odletem. Zaregistrovaní cestující obdrží QR kód, kterým se musí v elektronické nebo tištěné podobě prokázat po příletu do Řecka, v opačném případě hrozí cestujícímu pokuta ve výši 500€.

Řecko zpřísnilo kontroly při vstupu a cestující bez QR kódu (nebo alespoň potvrzujícího e-mailu) již nevpustí do země. Proto od 15.7. nebude letecká společnost akceptovat přepravu cestujících bez QR kódu (nebo alespoň potvrzujícího e-mailu).  

Návod pro vyplnění Formuláře pro lokalizaci cestujících po rozkliku zde.

Cestující ze všech destinací mohou být při vstupu do Řecka podrobeni namátkovým testům na Covid-19 a budou povinni tyto testy strpět. Nevyplnění elektronického formuláře nebo odmítnutí podstoupit namátkový test může být důvodem k odepření vstupu do země.

Více informací na stránkách Ministerstva zahraničních věcí.

ŘECKO - vstupní formulář

Sdílet

Poslední články

Naše kancelář je opět plně v provozu
Situace v cestovním ruchu
Mexiko - kolébka Mayské civilizace
Pozvánka na veletrh GO a REGIONTOUR v BRNĚ 2020
Otevírací doba o svátcích 2019-2020