Situace v cestovním ruchu

Aktuální informace

Z důvodu nařízení vlády a vyhlášení nouzového stavu a zákazu kontaktu je provozovna CK AGL travel až do odvolání nouzového stavu uzavřena. Na vaše telefony a e-maily budeme odpovídat po znovuotevření CK. Zájezdy do velikonoc jsou zrušeny, zájezdy po velikonocích budeme řešit individuálně. Přeji nám všem, aby se situace co nejdříve uklidnila a mohli jsme pokračovat v práci, buďte prosím trpěliví.

Vážení zákazníci, přátelé, cestovatelé,

Od pondělí 16. března 2020 začalo platit nařízení vlády České republiky o plošné karanténě, úplném uzavření hranic a zákazu vycestovat mimo území ČR. Plošným uzavřením hranic dochází ke znemožnění realizace zájezdů a pobytů do zahraničí po dobu jeho platnosti, zcela mimo vůli cestovních kanceláří a agentur. Tato vládní opatření zcela zabraňují zákazníkům cestovních kanceláří a agentur v čerpání sjednaných služeb a tím našemu podnikání.

Za stávající situace je jisté, že po dobu trvání vládního nařízení nebude možné Váš zájezd realizovat. Je to pro nás naprosto bezprecedentní a nová situace, se kterou jsme se nikdy v historii nesetkali. Cestovní ruch sebou přináší celou řadu nenadálých situací, které jsme zvyklí operativně řešit (tsunami, sopky, terorismus…). Přesto musíme přiznat, že jsme si nikdy nemysleli, že bychom se mohli někdy potýkat s takovou extrémní situací, jako je uzavření hranic. Vyhlášením stavu nouze se činnost cestovních kanceláří a agentur dostává mimo platný právní rámec, kdy na smluvní vztahy nelze nahlížet běžným způsobem. Příslušná legislativa řešící tuto situaci musí být dopracována a snažíme se sami zorientovat v nastalé situaci.

Věříme ale, že i tuto situaci společně zvládneme a najdeme pro Vás řešení, které Vám bude vyhovovat. Zároveň Vás chceme poprosit o trpělivost při administrativních řešení všech náležitostí. Děkujeme za pochopení a také za všechny vzkazy podpory.

Situace se mění tak rychle, že není snadné informovat vás, naše klienty, v reálném čase. V této chvíli se snažíme o následující kroky:

Klienti, kteří jsou nyní v zahraničí

Snažíme se nyní jako naši hlavní prioritu zajistit návrat domů v plánovaném nebo dřívějším termínu. Obecně v zahraničí, kde naši klienti pobývají, je klid a dovolenou mohou čerpat bez omezení. Jsme v kontaktu s leteckými společnostmi, protože dochází ke změnám letových řádů, rušení linek a přesměrovávání linek na jiná letiště. Každého klienta budeme kontaktovat individuálně a informovat ho o změnách letových řádů.

Cesty s odletem v době vládního nařízení o uzavření hranic a zákazu cestování do zahraničí

Dotčené zájezdy a pobyty se budeme snažit realizovat v pozdějších termínech, na které budou uhrazené finanční prostředky zákazníků přesunuty, je-li to vzhledem k charakteru zájezdu možné. Pokud to nebude možné, budeme s každým klientem situaci řešit individuálně.

Cesty s pozdějším odletem, na které se současné vládní nařízení dosud nevztahuje

Situaci nyní pečlivě sledujeme a budeme klienty individuálně informovat. V tuto chvíli se opatření k změnám rezervací letenek a dalších služeb týkají období platnosti vládního nařízení o uzavření hranic. S dalším vývojem vás budeme informovat. U odletů po ukončení vládního nařízení o uzavření hranic se nyní snažíme najít řešení – připravujeme posun termínů zájezdů na pozdější termíny.

Chceme Vás požádat, abyste nám v tuto chvíli poskytli čas. Vyčkejte prosím, až Vás bude kontaktovat některý z našich kolegů. Postupujeme podle data Vašich zájezdů od nejbližších termínů po pozdější.

Děkujeme za vaše pochopení a podporu. Věřím, že společně tuto bezprecedentní situaci zvládneme.

Další informace na stránkách Ministerstva pro místní rozvoj: https://mmr.cz/cs/ostatni/web/novinky/mmr-oznamuje,-ze-zakaznici-cestovnich-kancelari-mo?fbclid=IwAR0UD5Tdxanpe921-2z0MvyDHHZs07WX2fFNPu9rSudUjIkyZS-GmUYBaGc

Společná tisková zpráva Asociace cestovních kanceláří ČR a Asociace českých cestovních kanceláří a agentur zákazníkům: https://www.ackcr.cz/tiskove-zpravy/tz-spolecna-tiskova-zprava-asociaci-cestovnich-kancelari-ceske-republiky-zakaznikum/

Situace v cestovním ruchu
Situace v cestovním ruchu
Situace v cestovním ruchu

Sdílet

Poslední články

Mexiko - kolébka Mayské civilizace
Pozvánka na veletrh GO a REGIONTOUR v BRNĚ 2020
Otevírací doba o svátcích 2019-2020
Katalog 2020: moře - relax - poznání
Czech Travel Market 2019