Filtr

Informace o zájezdu:

ALMATY – MEDEA – ASTANA – CHARYN – KARAKOL – ISSYK-KUL – BIŠKEK
letecký poznávací zájezd - 12 dní/10 nocí

- bohatý program, města i příroda
- návštěva areálu EXPO 2017, vstupy do národních parků
- česky hovořící průvodce

Program zájezdu:

1. DEN: Odlet z Prahy v 9:35 přes Istanbul do Nur Sultánu (dřive Astana) – hlavního města Kazachstánu.


2. DEN: přílet do Nur Sultánu v časných ranních hodinách, dřívější ubytování, v odpoledne prohlídka centra města: navštívíme vyhlídkovou věž Bajterek, symbol mytologického životního prostoru, prohlídku zakončíme u Chan Šatyr – obřího průhledného stanu (150 m vysoký), který slouží jako nákupní středisko, volno, nocleh.

3. DEN: Celodenní prohlídka města: EXPO 2017 (pavilon Kazachstánu), během okružní cesty městem si dále prohlédneme: Opera, Centrální koncertní sál a Muzeum Kazachstánu mešitu sultána Chazreta, Pyramidu míru a souladu – globální centrum náboženského porozumění (77 m vysoká), uvidíme zvenku prezidentský palác Ak Orda, večer odjezd vlakem z Astany do Almaty.

 

4. DEN: Ráno příjezd do Almaty, ubytování, odpoledne prohlídka Almaty (bývalého hlavního města Kazachstánu): Panfilovův park, katedrála Nanebevzetí Panny Marie, park 1. prezidenta, lanovkou na horu Kok-Tobe nad Almaty, volno, nocleh.

 

5. DEN: Po snídani návštěva vysokohorského střediska Medea s rychlobruslařských areálem ve výšce 2.200 m n.m., Šymbulak - horské středisko (jízda lanovkami až do nadmořské výšky přes 3.000 metrů, krásné výhledy, návrat do centra, volno, nocleh.

 

6. DEN: Časně ráno odjezd do kaňonu Charyn, který je „mladším bratrem“ Velkého kaňonu v Americe, táhne se podle stejnojmenné řeky v délce 154 km a obklopují ho až 300 m vysoké skály, odpoledne odjezd na kyrgyzstánskou hranici v hraničním přechodu Kegen, kde nás bude čekat kyrgyzstánský autokar s místním řidičem, krátká zastávka v údolí Karkara blízko monumentu San Taš, přejezd do Karakolu, ubytování, večeře (v ceně zájezdu).

 

7. DEN: Karakol ráno návštěva nedělního dobytčího trhu, dále budeme pokračovat do vesnice Tepke s koňským rančem, oběd v ceně zájezdu, přehlídka cvičených orlů, návrat do Karakolu: prohlídka muzea ruského vědce Převalského, nocleh.

 

8. DEN: Karakol – dopoledne skalní útvary Sedm býků (patří k nejčastěji fotografovaným přírodním krásám Kyrgyzstánu), odpoledne prohlídka dřevěného pravoslavného kostela a dunganské mešity, večeře v dunganské rodině (v ceně zájezdu), nocleh.

 

9. DEN: Karakol po snídani návštěva místního regionálního muzea, odjezd do soutěsky Gregorjevka, poobědváme formou pikniku u pastevců ovcí v místních jurtách nebo pod širým nebem (v ceně zájezdu). Možnost jízdy na koni nebo chytání pstruhů. Cholpon Ata – středisko na pobřeží druhého největšího vysokohorského jezera na světě (po Titicaca v Bolívii) – jezera Issyk-Kul (1607 m n. m.), fakultativně projížďka lodí po jezeře, nocleh.

 

10. DEN: Jezero Issyk Kul, ráno možnost koupání v jezeře (v areálu hotelu), blízko jezera zhlédneme petroglyfy – nápisy staré 2.000 let, cestou do Biškeku uvidíme minaret Burana (unikátní náhrobní kameny balbaly z 6. – 10. stol.). – věž stojí uprostřed rozlehlé planiny, na místě zaniklého karachanidského města Balasagun, fakultativně – rytířský souboj na koních KOK BORU, příjezd do Biškeku, ubytování, nocleh.

 

11. DEN: Biškek – hlavní město Kyrgyzstánu, prohlídka města: v centru na náměstí Ala-Too uvidíme jezdeckou sochou hrdinného Manase, kyrgyzského hrdiny, u památníku Nezávislosti se zastavíme u pravidelného střídání stráží. V Dubovém parku uvidíme sochu kyrgyzské hrdinky 19. století Kurmanžan Datky. Navštívíme Památník vítězství, věnovaný obětem 2. světové války, volno. Krásná je každodenní večerní hudební show fontány na náměstí Ala-Too ve 20:00, nocleh.

 

12. DEN: Biškek – dopoledne navštívíme čtvrť Interhelpo (založili ji Čechoslováci v 30. letech 20. století), bude možnost nákupů na největším kyrgyzském bazaru Osh, kde se nabízí možnost koupě středoasijského zboží a místní ochutnávky. Všude je přítomna neopakovatelná atmosféra, odpoledne odlet z Biškeku přes Moskvu, přílet do Prahy ve večerních hodinách.


 

 

Cena zahrnuje:

leteckou dopravu Praha-Istanbul-Nur Sultán a Biškek-Istanbul-Praha vč. všech poplatků, 9x ubytování v hotelech 2*-3* nebo penzionech v 2-lůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením, 9x snídaně, 2x oběd, 2x večeře, autobusovou dopravu, noční přejezd vlakem z Nur Sultánu do Almaty ve dvoulůžkových kupé, vstupy do národních parků, ekologické poplatky, atrakce podle programu, místní průvodce, český průvodce.

Cena nezahrnuje:

komplexní cestovní pojištění vč. storna zájezdu: 1 518 Kč do 70 let a 3.036 Kč nad 70 let, příplatek za jednolůžkový pokoj 7 000 Kč, doporučená cena na fakultativní vstupy, jízdné a jiné atrakce (lanovky, projížďka lodí, jízda na koni atd. cca 70 USD).

Minimální počet účastníků:

Zájezd v termínu 2.-13.9.2019 se na 100% pojede !
Minimální počet klientů pro uskutečnění zájezdu: 8

Pořádáno ve spolupráci s CK Quicktour. Změna programu vyhrazena.
Na tento zájezd se nevztahuje first minut sleva.

Základní informace o destinaci:

Kazachstán je rozvíjející se moderní a zároveň nejbohatší země střední Asie. Jedná se o největší vnitrozemský stát na světě. Kazachstán vás ohromí hlavně svou nádhernou a rozmanitou přírodou, kterou jen málokde ruší přítomnost člověka. Přes svou nesmírnou rozlohu je Kazachstán velmi málo obydlen a to hlavně díky drsnému vnitrozemskému klimatu. Průměrná teplota v lednu na severu země je -19°C a v létě se vyšplhá na pouhých 22°C. Jih země je o něco teplejší, zde je průměrná teplota v lednu jen něco kolem -5°C a v létě 25°C. Kazachstán utváří od východu vysoké pohoří Altaj a z Číny se táhnoucí pohoří Ťan-šan. Pohoří zvolna přechází do náhorních stepí a končí na západě země nížinou kolem Kaspického moře, jehož hladina se nachází 28,5 m pod úrovní hladiny světového oceánu. Astana hostila roku 2017 mezinárodně významnou výstaveu EXPO 2017 a dokázala, že i postsovětská země má co nabídnout.

Poloha:

Republika Kazachstán je vnitrozemský stát v centrální Asii. Jeho sousedy jsou na východě Čína, na severu Rusko a na jihu Kyrgyzstán, Uzbekistán a Turkmenistán. Kazachstán byl jednou ze svazových republik SSSR, nezávislost získal v roce 1991.

Rozloha:

2 717 300 km2

Státní zřízení:

republika v čele s prezidentem, kterým je již od roku 1991 Nursultan Nazarbajev. Tím, že nechal vypovědět z rodiny svého zetě, který chtěl kandidovat roku 2012 na prezidenta, dal jasně najevo, že se nehodlá ze svého postu nikým vyhodit.

Obyvatelstvo:

cca 18,5 mil. obyv., největší část populace tvoří Kazaši a to 66%, dále jsou zastoupeni 21 % Rusové, 3% Uzbekové a 2% Ukrajinci a další. Obyvatelé jsou z 69% sunitští muslimové a z 28% pravoslavní křesťané.

Hlavní město:

Astana a to od roku 1997, do té doby bylo hlavní město Almaty (dříve známé jako Alma-Ata). Astana má asi 800 tis. obyv. a nadále se rozrůstá.

Jazyk:

oficiální kazašti na a ruština

Měna a kurzy:

tenge (KZT), 1 tenge se dále dělí na 100 tiynů, 100 KZT je cca 6,50 CZK (listopad 2017).

Podnebí:

kontinentální, chladné zimy s teplotami až do -20°C a mírná léta s teplotou kolem 20 – 26°C, (maximální teploty se pohybují kolem -45°C až po nejvyšší teploty +30°C).

Místní kuchyně:

využívá zejména skopové, ale i koňské maso. Ochutnejte národní jídlo plov (skopové maso s rýží, tento pokrm pochází z Uzbekistánu) a šašlik s lepjoškou (nekvašeným chlebem). Silné povahy mohou ochutnat kumys (chutná jako šumivé mléko), což je zkvašené kobylí mléko nebo šubat – obdoba kumysu, jen vyráběná z velbloudího mléka.

Suvenýry:

typickým suvenýrem jsou výroby z vojlku, což je netkaná texti lie, vyráběná ze zplstnatělé vlny. Dnes se z vojlku vyrábí šály, dečky, čepice a další dekorační předměty. Místní porcelán zdobený orientálními postavami v krojích. Vynikajícím suvenýrem jsou také bonbony a čokolády a to hlavně značky Rachát, která je na trhu již od roku 1942. V součtu suvenýrů nesmí chybět vodka, která se zde také hojně prodává.

Vízová povinnost a vstupní formality:

pro vstup do Kazachstánu byla vízová povinnost 1.1. 2017 zrušena a to u příležitosti konání světové výstavy EXPO 2017, díky které se chtěl Kazachstán otevřít západnímu světu.

Časové pásmo:

posun + 5 hod. oproti SEČ.

Výlety v okolí hotelu

Mapa polohy hotelu