Filtr

Informace o zájezdu:

Specializovaný poznávací zájezd se zaměřením na chov hospodářských zvířat. Během zájezdu poznáte nejenom různé chovy, ale navštívíte i velké množství památek, zúčastníte se představení lidové hudby nebo se seznámíte s provozem manufakturních dílen.

Program zájezdu:

1. Den: Praha - Ulaanbaatar 9.9.2018 (neděle)
Odlet z Prahy s přestupem v Moskvě.

2. Den: Ulaanbatar 10.9.2018 (pondělí)


snídaně + večeře

Předpokládaný přílet do Ulaanbaataru ráno, transfer do hotelu 4*, snídaně a krátký odpočinek. Návštěva Národní mongolské zemědělské university, kde získáte mnoho zajímavých informací o zemědělství v Mongolsku. Krátká zastávka na individuální oběd. Odpoledne prohlídka města, návštěva kláštera Gandan, Národního historického muzea, Muzea Bogd Khaan. Návrat do hotelu, večeře v hotelu.

3. Den: Jargalant 11.9.2018 (úterý)


snídaně + večeře

Po snídani odjezd do vesnice Jargalant, tato oblast je známá vynikající kvalitou a měkkostí černozemě, která podporuje růst zeleniny (brambory, zelí, mrkev, dále také slunečnice a obilí). Prohlídka farmy pěstující zeleninu (dle sezóny a aktuální nabídky). Cestou návštěva farmy s chovem prasat, diskuze s majitelem farmy o chovu prasat a produkci krmiv pro prasata. Vesnička Jargalant je vzdálena asi 150 km od Ulaanbataru (jízda převážně po asfaltové silnici). Ubytování je v kempu. 

4. Den: Narangiin Am 12.9.2018 (středa)


snídaně + obědový balíček + večeře

Odjezd do Narangiin Am přes Baruun Kharaa, kde navštívíte farmu s chovem velkorohého dobytka, která je v soukromém držení kanadského občana. Diskuze s majitelem farmy o profesním životě a farmaření v Mongolsku. Diskuze na téma velkorohého skotu. Nedaleko této farmy navštívíte farmu s chovem kuřat (jeden z největších producentů drůbeže v Mongolsku). Obě tyto farmy jsou nedaleko vesnice Bayanchandmani.

K obědu vás čeká obědový balíček a cesta dále povede do Narangiin Am, kde žije nomádská rodina chovající domestikovaná zvířata – ovce, krávy, velkorohý dobytek, kozy a koně, diskuze s rodinou o životě nomádu v Mongolsku. Zde bude zastávka na tradiční mongolskou večeři – ve velkém hrnci vařené skopové a mléčné výrobky (fermentované mléko, sušené sýry, jogurty...). Celodenní jízda 120 km. Ubytování je zajištěno v dřevěných domcích, zvlášť pro muže a zvlášť pro ženy, podle mongolských tradic. Nutný spací pytel (lze zajistit přímo na místě za příplatek). Sociální zařízení je společné.

5. Den: Narangiin Am 13.9.2018 (čtvrtek)


snídaně + večeře

Odpočinkový pobyt v místě – procházka do okolí s průvodcem, střední náročnosti. Možnost projížďky na koních. Ubytování je zajištěno opět v dřevěných domcích. Pokud bude dostatečné deštivé a dlouhé léto a kobyly budou mít v této době ještě mléko, lze zajistit ochutnávku kumysu. Nomádi chovají dobytek pouze pro svou potřebu.

6. Den: Selenge 14.9.2018 (pátek)


snídaně + oběd + večeře

Přejezd do provincie Selenge, která je hlavní zemědělskou oblastí Mongolska. Návštěva a prohlídka chovu včel (diskuze s majitelem chovu a ochutnávka místních produktů), prohlídka velkorohého skotu. Návštěva Saikhanského průsmyku, s vyhlídkou na tři velké řeky, které tečou do Ruska. Jedná se o krásnou a fascinující vyhlídku na mongolsko-ruskou hraniční oblast. Prohlídka místního bazaru v Selenge s možností nákupu zemědělských produktů. Návrat zpět do resortu, večeře v místním hotelu (přejezd 220 km, převážně po asfaltové silnici).

7. Den: Darkhan 15.9.2018 (sobota)


snídaně + večeře

Návrat zpět do města Darkhan, návštěva místního farmáře s produkcí masa a mléka, procházka místní přírodou. Oběd na cestě v malém občerstvení. Prohlídka bazaru ve městě Darkhan, odpoledne návrat do Ulaanbaataru, ubytování v hotelu 4* (časově náročný přejezd 360 km, po asfaltové silnici).

8. Den: NP Terelj 16.9.2018 (neděle)


snídaně + večeře

Návštěva NP Terelj, s prohlídkou ohromné Čingischánovy sochy a přírodních památek, které NP nabízí a prohlídka meditačního chrámu Budhy. Cestou návštěva nomádské rodiny, kde je možná projížďka na koni, povídání s majitelem o chovu koní a jeho tradici v Mongolsku. Přenocování v de luxe Ger kempu, oblast “země velkého nebe” (denní přejezd 250 km).

9. Den: Ulaanbaatar 17.9.2018 (pondělí)


snídaně + večeře

Dopoledne návrat zpět do Ulaanbaataru, cestou prohlídka závodu na zpracování kašmíru a návštěva obchodu se suvenýry. Večeře v hotelu a ubytování v hotelu 4*. Večerní představení lidové hudby (denní přejezd 100 km, po asfaltové silnici).

10. Den: Ulaanbaatar 18.9.2018 (úterý)


Velmi časný odjezd z hotelu. Odlet do Prahy s přestupem v Moskvě. Předpokládaný návrat do Prahy odpoledne.

Cena zahrnuje:

• letenka Praha – Ulaanbaatar – Praha
• 8x ubytování se snídaní (3x hotel ve městě 4*, 2x ubytování v rodině, 2x ubytování v kempu, 1x ubytování v místním hotelu)
• v rámci snídaně může být podávána instantní káva nebo čaj
• polopenze (v místech mimo dosah civilizace zajištěna plná strava)
• vstupy do farem a manufakturních dílen, vstupy do kulturních objektů dle programu
• představení lidové hudby
• autobusová přeprava dle programu
• česky mluvící průvodce po celou dobu zájezdu
• vstupy a exkurze dle programu

Cena nezahrnuje:

• cestovní pojištění – 70,- Kč/osoba/den
• zakoupení spacího pytle – 20 EUR/osoba
• vízum – povinný příplatek – 2 300,- Kč (pas platný min. 6 měsíců po návratu z dovolené, nutné dodání fotografie)
• strava nad rámec programu
• Ručníky a ložní prádlo jsou v ceně pobytu, kromě ubytování v nomádské rodině (zde k dispozici není)
• alkoholické nápoje a vybavení minibaru
• jízda na koni – 5 EUR/1 hodina
• příplatek za ubytování v jednolůžkovém pokoji / pokud lze zajistit

Minimální počet účastníků:

18

Výlety v okolí hotelu

Mapa polohy hotelu