Korfu

Základní informace o destinaci:

KORFU je řecký ostrov, jemuž se často přezdívá Smaragd Středomoří nebo Zelený diamant. Díky vydatným srážkám od pozdzimu do jara a příznivému klimatu se zde daří rozličné fauně i flóře (např. 40 druhů orchidejí), které přispívají ke kráse tohoto zeleného ostrova. Korfu je nejsevernější a největší řecký ostrov na rozhraní Jónského a Jaderského moře. Ostrov je zároveň stejnojmennou prefekturou v kraji Jónské ostrovy s hlavním městem i přístavem Kerkyra, kde se také nachází mezinárodní letiště. Má rozlohu 613 km2 a žije zde více než 100 tis. obyvatel.
Hlavním městem je již zmiňovaná Kerkyra s přibližně 40 tis. obyvateli. Korfu patří k vyhledávaným cílům letní dovolené. Velice si ho oblíbila již před 150 lety i rakouská císařovna Sissi, která si zde nechala vybudovat zámeček Achilleion. Pobřeží Korfu je dlouhé více než 200 km a zdejší pláže patří k nejkrásnějším v celém Středomoří. Většina z nich je dobře dostupná, pouze na západě ostrova je místy pobřeží strmější a pláže větrnější. Rušný život kypí zejména v hlavním městě ostrova - Kerkyře. Ve většině přímořských letovisek se nachází dostatek mini- i supermarketů, obchody se suvenýry převážně místní výroby, restaurace a bary. Korfu je oblíbenou destinací zejména britských turistů, kteří sem jezdí po stopách spisovatele G.Byrona, G. Durrella či manžela britské královny Alžběty II., prince Filipa, který se zde narodil.
V naší nabídce naleznete pobyty zejména v klidných letoviscích Agios Georgios - Pagi a Agios Stefanos a v letovisku Acharavi, které je rušnější, ale ubytovací kapacity AGL travel jsou v jeho klidné části. Výlet můžete podniknout i do hlavního města Korfu (jemuž Řekové říkají Kerkyra).

Výlety a pamětihodnosti:

KORFU (řecky Kerkyra)
Hlavní město řeckého ostrova Korfu. Nachází se na východním pobřeží ostrova, žije zde asi 40 tis. obyvatel. Město je často navštěvováno turisty. Velkým lákadlem je Staré město, které je od roku 2007 součástí světového dědictví UNESCO. Město Kerkyra zažilo hlavní rozmach v 15. století, kdy byly postavené mohutné hradby. V té době vznikly také Stará pevnost a krátce na to Nová pevnost. Obě lze navštívit. Doporučujeme se projít krásným centrem s řadou úzkých uliček a navštívit kostel svatého Spyridona, patrona ostrova Korfu.

AGIOS GEORGIOS – PAGI
Středisko ležící 35 km severozápadně od hlavního města. Je jedním z mála klidnějších letovisek na ostrově, přesto však nabízí mnoho volnočasových aktivit. Ve středisku naleznete obchody, restaurace, bary, půjčovnu aut, skútrů a kol, je zde i potápěčské centrum. V příjemném zálivu s pozvolným vstupem do moře se nachází jedna z nejhezčích pláží ostrova, která měří téměř 5 km a je oceněna „modrou vlajkou“ kvality a čistoty. Na této písečné pláži si lze pronajmout slunečníky a lehátka.

AGIOS STEFANOS
Velice příjemné a poklidné letovisko se nachází na severozápadě ostrova. Nabízí dostatečný výběr taveren a restaurací, obchůdků se suvenýry a obchody s potravinami. Co zde nenajdete, jsou hlučné diskotéky a rušný noční život. Středisko je ideální především pro rodiny s dětmi i páry všeho věku, hledající relaxaci a poklidnou atmosféru. Pláž s jemným pískem, dlouhá 1,5 km, je oceněna „modrou vlajkou“ kvality a čistoty, patří k jedné z nejkrásnějších na Korfu. Pozvolný vstup do vody je vhodný pro děti i úplné neplavce. Na pláži jsou půjčovny sportovních potřeb. Z vodních sportů můžete provozovat paragliding a windsufring.

ACHARAVI
Letovisko s příjemnou a klidnou atmosférou se nachází na severním pobřeží Korfu. Je obklopené olivovými háji a políčky místních farmářů. Vzdálenost od hlavního města je přibližně 35 km. Písčito-oblázková, 6 km dlouhá pláž se vine až do blízkého střediska Roda, se kterým je spojeno pobřežní promenádou. Mělké pobřeží s průzračně modrou vodou dělá toto místo rájem pro děti. Je tu možnost vodních sportů, a to jak na moři, tak v nedalekém aquaparku Hidropolis. Do vedlejšího městečka Sidari se slavným kanálem lásky „Canal d´Amour“ se pohodlně dostanete ostrovním autobusem. Pro každého koho láká nakupování, nabízí Acharavi velké množství obchůdků se suvenýry, zlatnictví a obchody s oděvy. V letovisku jsou půjčovny aut, skútrů a kol. Jakmile zapadne slunce, můžete objevovat zdejší noční život, o který se starají četné taverny a bary.

MESSONGHI
Letovisko se nachází na východním pobřeží, zhruba 20km jižně od hlavního města Kerkyry. Jako většina z letovisek na ostrově Korfu, se vyvinulo z malé rybářské vesničky. Dnes je známým místem prázdninové relaxace. Dovolená v tomto středisku je určena pro mladé, ale i pro rodiny s dětmi. Nachází se zde rovněž hodně obchodů, barů a restaurací. Hlavní pláž je písčito-oblázková a přechází pozvolna do moře. Leží mimo rušné silnice, takže poskytuje klid a pohodu. Z pláže je výhled na řecké pobřeží a břehy Albánie. Voda je tu většinou poklidná a křišťálově čistá, a tak ji ocení hlavně děti a příznivci vodních sportů. 

Studia Pelagia - Korfu

Studia Pelagia

Letecky
Vlastní stravování
Další termíny od 11 090
Hotel Alkyon - Korfu

Hotel Alkyon

Letecky
Polopenze
Další termíny od 16 290
Studia Claire - Korfu

Studia Claire

Letecky
Vlastní stravování
Další termíny od 10 690
Studia Stefania - Korfu

Studia Stefania

Letecky
Vlastní stravování
Další termíny od 10 690
Hotel Athena - Korfu

Hotel Athena

Letecky
Polopenze
Další termíny od 14 790
Maria's Beach Hotel - Korfu

Maria's Beach Hotel

Letecky
Polopenze
Další termíny od 14 990
KORFU A JIŽNÍ ALBÁNIE - Korfu

KORFU A JIŽNÍ ALBÁNIE

Letecky
Polopenze
Další termíny od 19 990