Sibiř

Základní informace o destinaci:

SIBIŘ - magická, drsná, plná krás a protikladů

Tento letecký zájezd vám umožní poznat oblast jihovýchodní Sibiře – jezero Bajkal a jeho okolí, historii jeho osídlení, život, kulturu a tradice místních obyvatel. V průběhu putování touto krásnou krajinou se nemusíte bát medvědů, močálů či zrádných změn počasí, přesto si odnesete zážitky z kontaktů s civilizacemi, které jste dosud neznali, ochutnáte exotické pokrmy a projedete se vlakem po transsibiřské magistrále a po Bajkalské okružní železnici po březích tohoto nejhlubšího sladkovodního jezera na světě. Okolní krása panenských hor, sibiřské tajgy, její flory a fauny Vás uchvátí!

Výlety a pamětihodnosti:

Irkutsk - jedna z dalších velkých zastávek na Transsibiřské magistrále, spojující po železnici Moskvu s Vladivostokem. Výchozí bod našeho putování leží jen 70 km od Bajkalu. Řeka Angara, která Irkutskem protéká, vás za pár hodin plavby dovede k jezeru. Město má více než 600 tis. obyvatel a bylo založeno v 17. století. V té době byl Irkutsk znám jako sídlo svatého Inocence (1797–1875), pravoslavného kněze a později moskevského metropolity. V 19. století v Irkutsku našli útočiště děkabristé, kteří se vzbouřili proti caru Mikuláši I. Dodnes jsou ve městě památky na jejich vyhoštění. V únoru roku 1920 zde popravili protibolševického admirála Alexandra Kolčaka, čímž bolševici zlomili bělogvardějský odpor a získali definitivně moc.

Bajkal - nejhlubší jezero na světě (až 1 642 m), se rozkládá na ploše (31 500 km2). Turisticky nejnavštěvovanější jsou rekreační střediska Listvjanka a Sljudjanka s proslulými rybími trhy, kde nakoupíte kaviár v libovolném množství a kvalitě. Z těchto středisek vedou cesty do okolních hor, vhodné pro pěší turistiku. Některá místa, hlavně na jihu jezera Bajkal jsou přístupná pouze pro horolezce. Okružní železnice kolem Bajkalu (KBDŽ) jezdí kvůli sněhu až od 2. poloviny června. V Bajkalu žije řada zajímavých ryb, např. hluboko pod hladinou golomjanka, která je hlavní potravou bajkalského sladkovodního tuleně něrpy. Bajkalský endemit omul je další velice chutná ryba, stejně jako bajkalský jeseter, delikatesa hotelových kuchyní pro zahraniční turisty.

Burjati - členové prastarého sibiřského národa obývají oblast kolem Bajkalu a jsou tz. šamanisté. Vyznávají množství přírodních bůžků, kterým stavějí obětiště zvaná obo. Obřad přinášení oběti však už v mnohém ztratil svůj dávný náboženský význam. Obo se stala místem turistických pikniků. Na začátku hostiny, kterou zažijete, věřící i nevěřící odlévají trochu alkoholu a položí na zem symbolický kousek jídla pro štěstí.

SIBIŘ - ZIMNÍ POHÁDKA NA BAJKALU - Sibiř

SIBIŘ - ZIMNÍ POHÁDKA NA BAJKALU

Letecky
Plná penze
Další termíny od 39 990
SIBIŘ - OKRUH PO BAJKALU - Sibiř

SIBIŘ - OKRUH PO BAJKALU

Letecky
Polopenze
Další termíny od 49 990