Filtr

Informace o zájezdu:

  • podrobný itinerář cesty
  • zapůjčení auta
  • služby česky hovořícího delegáta (na telefonu po celou dobu pobytu)
  • 7x ubytování v hotelech 3-4* se snídaní

Program zájezdu:

1. DEN: Přílet a transfer do hotelu. Ubytování v hotelu – Cais da Oliveira 4*

2. DEN: Snídaně v hotelu – Cais da Oliveira 4* 9:30 přistavení auta

Program: možnost návštěvy sousední vesničky Garajau, kde se nachází socha Ježíše Krista – "Cristo Rei", nedaleko sochy vede lanovka dolů na malou pláž, kde je malá restaurace. Rovněž možnost návštěvy známých Palheiro Gardens / Blandy's Gardens, v níž se nachází množství exotických rostlin a stromů (vstupné 10,50 €). Dále možnost pokračování do Camacha, kde je ruční výrobna proutěného nábytku, a kde můžete pozorovat výrobce při výrobě. Cesta dále vede do Santo da Serra, kde se kromě golfového hřiště a koňských stáji nachází i malý park se zvířaty (v Santo da Serra je v centru odbočka vlevo). Po návštěvě parku pokračujete cestou, která se napojuje na hlavní cestu a před městem Machico se stáčí na východní část ostrova, kde dorazíte na jednu z nejkrásnějších vyhlídek – Ponta do Rosto na severu cípu a Baia d `Abra na jihu cípu. Následně hotel Cais da Oliveira 4*

(Před východním cípem se nachází Prainha, malá černá pláž pod svahem se snack barem.)

3. DEN: Snídaně v hotelu – Cais da Oliveira 4*

Program: směrem na Camacha se dostanete na odbočku na Poiso. Tato cesta vás zavede na 2. nejvyšší vrchol Madeiry Pico do Arieiro, který se pne do výšky 1818 m. Autem se dostanete až k vyhlídce a jen posledních pár metrů vedou schůdky. Budete mít pocit jako byste byli v srdci hor. Pojedete stejnou cestou dolů a v Poiso odbočíte na Ribeiro Frio. V tomto místě se nachází pstruží farma zasazená do malebné zahrady a můžete si zde udělat hodinovou jednoduchou procházku lesem podél levády – zavlažovacího kanálu, na vyhlídku "Balcões" Balkony. Cesta pokračuje dále do vesničky Faial, kde si můžete udělat přestávku na oběd v restauraci "Grutas", což znamená jeskyně, protože je vydlabaná ve skále. Pod restaurací vede cesta kolem Go kart závodiště až k pěknému zálivu, kde se dá koupat v moři (je tam i kafetérie). Když se dostanete zpět na hlavní cestu, můžete pokračovat do vesničky Santana, kde se nacházejí jedny z posledních typických domků ve tvaru písmene A. V Santaně se nachází i tematický park (vstupné 10,00 €). Po severní cestě přes São Jorge, Boa Ventura (za Boa Ventura se na cestě nachází lokální restaurace hned u silnice, kde mají výbornou espetadu, což je typický Madeirský hovězí špíz), se dostanete do São Vicente, kde musíte odbočit do vnitrozemí směrem na jih do Sítio da Feiteira de Baixo (oblast São Vicente), kde se nachází váš další hotel – Estalagem do Vale 4*.

4. DEN: Snídaně v hotelu – Estalagem do Vale 4*

Program: nedaleko hotelu se nachází vulkanická jeskyně "Grutas", kde je možné si udělat exkurzi spojenou s vulkanickým centrem, které vám přiblíží vznik vulkanické Madeiry (vstupné 7,00 €). Následně se přes São Vicente dostanete do Seixal, kde je po pravé straně vyhlídka "Véu de Noiva" – Nevěstin závoj. Je to vodopád, který vytéká z útesu přímo do oceánu. Cesta pokračuje přes Ribeira da Janela až do Porto Moniz, které je známé svým vulkanickým přírodním koupalištěm (vstupné 2,00 €). Toto koupaliště je otevřené během celého roku a je napouštěno přílivovými vlnami. Nad koupalištěm se nachází restaurace ORCA, kterou doporučuji na oběd, a pro milovníky ryb – mají zde v nabídce i typickou Madeiransku Espadu. Klasická Espada je s banánem, kterou najdete všude na ostrově, ale jen tady jí nabízejí v těstíčku se žampiónovou omáčkou na smetaně, prostě jedna báseň! Z Porto Moniz vede cesta nahoru přes Santa směrem na Paúl da Serra. Budete projíždět přes oblast Rabaçal, která je známá svou krásnou Levadou / turistikou k 25 pramenům. Cesta pokračuje na Paúl da Serra, náhorní plošinu, nejplošší část ostrova. Po cestě se dostanete do oblasti Encumeada, kde je z jednoho bodu vidět jižní část pobřeží a Ribeira Brava a severní část pobřeží a São Vicente. Z Enclumeada se dáte cestou dolů severní cestou směrem na São Vicente a dostanete k hotelu Estalagem do Vale 4*.

5. DEN: Snídaně v hotelu – Estalagem do Vale 4*

Program: nejrychlejší cesta na západ vede přes São Vicente až do Porto Moniz (kde se můžete zdržet a vykoupat). Z Porto Moniz je tentokrát třeba vydat se přes Santa a pak po cestě vedoucí po západním pobřeží až do Ponta do Pargo, kde se nachází vyhlídka s majákem. V tomto dni budete mít možnost si zajít do malebných vesniček jako je Paúl do Mar, Jardim do Mar a posedět si při kávě v místních kavárničkách. Každá z těchto vesniček je u moře, proto je třeba opustit hlavní silnici a sjet do vesničky dolů. Vřele doporučujeme Paúl do Mar. Cesta vás dále zavede do Calheta, kde se nachází fabrika na zpracování cukrové třtiny a žlutá písečná pláž. Návrat do Estalagem do Vale 4*.

6. DEN: Snídaně v hotelu – Estalagem do Vale 4*

Program: Cestou do hlavního města Madeiry Funchalu budete míjet vesničky Jardim do Mar, Calheta (písečná pláž), Madalena do Mar, Ponta do Sol až do Ribeira Brava, kde se nachází jeden z nejstarších kostelů Madeiry. Pokračováním po dálnici se dostanete k odbočce na útes Cabo Girão, který je 2. nejvyšším útesem do moře na světě 580 m. Následuje městečko Câmara de Lobos – v překladu tulení doupě, protože se zde v minulosti nacházely. Městečko si také oblíbil Winston Churchil při jeho návštěvách Madeiry. Na tomto místě vznikly i jeho obrazy s rybářskou tématikou. Po staré cestě (Estrada Monumental) se dostanete přímo do Funchalu, kde se nachází váš poslední hotel Windsor 4*.

7. DEN:  Snídaně v hotelu – Windsor 4*

Program: z Funchalu si můžete udělat ½ denní výlet – Pico dos Barcelos (vyhlídka), odkud budete mít Funchal jako na dlani, Eira do Serrado 1095 m, odkud budete mít výhled na Curral das Freiras, známé jako Údolí jeptišek / Nonnental.

Funchal: kostel Monte, kde je pohřben poslední císař, Rakousko – Uherský Karel I., Monte tropická zahrada 10,00 € - můžete se tam dostat buď autem, autobusem nebo lanovkou z centra města (velká lanovka 10,00 € / 1 cesta). Na Monte se nachází i Tobogan / Sáňky.

Návštěva městaBlandy`s – muzeum vína, exkurze + ochutnávka 6,00 € (Po – Pá 10:30, 14:30, 15:30, a So 11:00 s německy, nebo anglicky hovořícím průvodcem), Katedrála Sé, Mestská tržnice s rybami, květinami a exotickým ovocem (v pátek je velký trh), Výšivky a jiné..

8. DEN: Snídaně v hotelu – Windsor 4* - odevzdání auta (v případě brzkého odletu již  večer před), transfer na letiště a odlet.

Cena zahrnuje:

leteckou dopravu Praha – Funchal – Praha, příruční zavazadlo, letištní taxy, služby delegáta na telefonu, 7x ubytování se snídaní (hotely 3-4*), transfery, zapůjčení vozu vybrané kategorie, pojištění CK dle zákona č. 159/1999.

Cena nezahrnuje:

místní turistickou taxu (povinná platba na místě 5 €/os.), odbavené zavazadlo do 23 kg - 1 300 Kč, cestovní pojištění a pojištění storna zájezdu (36 Kč/den/os.), vratnou kauci (200 € v hotovosti, skládá se pouze, když se nedoplácí nulová spoluúčast), příplatek za plné pojištění s nulovou spoluúčastí (60 €/6 dní, platba na místě, kauce se neplatí), pohonné hmoty. Za příplatek je možné zajistit vyšší kategorii auta.

Výlety v okolí hotelu

Příklady výletů:

Casino Dinner Show
Koná se v Madeirském kasinu, je to kombinace večeře s "tanečním Show". Večeře – skládá se z více chodů: uvítací drink při příchodu, předkrm, polévka, hlavní jídlo, dezert, káva. Během celé večeře se servíruje voda, červené nebo bílé víno a pivo.
Orientační cena: cca 45 €/os.

Madeirský Folklórní Večer
Koná se v klasické portugalské restauraci, kde máte možnost ochutnat jedno z typických Madeirských jídel, jako např. "Espetada" a zároveň se seznámit s Madeirským folklórním zpěvem a tancem.
Večeře – jako předkrm se podává "Bolo do Caco", což je tradiční kulatý plochý chlebík s česnekovým máslem uvnitř. Hlavní jídlo je "Espetada", hovězí maso, marinované v soli s bobkovým listem, které se připravuje na otevřeném ohni (původně na vavřínových větvích). K masu se podává "Milho Frito", lahodné, do zlata pražené kostky, z kukuřičné mouky (známé i jako polenta), hranolky a salát. Během večeře se podává voda, červené nebo bílé víno a káva.
Orientační cena: cca 30 €/os.

Výlet lodí a pozorovaní delfínů
Katamarán/Santa Maria - čas plavby: 10:30 – 13:30 hod. (sraz v 10:00 hod. sraz v přístavu) a 15:00 – 18:00 (v 14:30 v loděnici).
Výlet lodí CATAMARAN – plochá loď pluje na otevřené moře, kde budete mít možnost pozorovat delfíny a velryby, dále plavba pokračuje pod Cabo Girão - které je známé jako 2. nejvyšší útes do moře na světě a kde je možné si zaplavat v moři (možnost půjčit na palubě Catamaranu šnorchlovací masky). Plavání se šnorchlem s delfíny se uskuteční v případě vhodných klimatických podmínek.
Orientační cena: cca 30 €/os. (navíc zpáteční transfer hotel – přístav – 5,00 €/os.).

Výlet lodí na Porto Santo
Porto Santo je ostrov, který se nachází severně od východní části Madeiry, je pravým opakem Madeiry, protože se zde nacházejí přírodní pláže a skoro žádná vegetace. Výlet je velmi oblíbený pro ty, kteří mají zájem strávit den v klidném prostředí na krásné pláži. Samozřejmě se na ostrově nacházejí restaurace a bary.
Orientační cena: cca od 60 €/os.

Madeira Island Jeep Safaris
Výlet terénním autem 4x4 za krásnou přírodou Madeiry se stává velmi populární. Během výletu si můžete vychutnat nádherné panoramatické výhledy a spatřit nádhernou přírodu s mnoha druhy květin a stromů.
Půldenní výlet:
Z Funchalu směrem na Câmara de Lobos. Vyhlídka Fajã dos Padres. Odtud dále na sever, okolo Cabo Girão, druhého nejvyššího útesu na světě. Jízda bude pokračovat po prašných ce stách přes Jardim da Serra kde se zastavíme a můžete ochutnat místní tradiční nápoj “Poncha” (není zahrnutý v ceně). Panoramatické výhledy na Funchal a Câmara de Lobos. Poslední zastávka bude v Boca dos Namorados, odkud budete mít nádherný výhled na Údolí jeptišek.
Délka výletu: 3 hod and 30 minut.
Orientační cena: cca 32 €/os. (děti do 12 let mají 50% slevu).
Celodenní výlet na jihozápad-sever (včetně oběda)
Z Funchalu na Ribeiru Bravu, vyhlídka Candelaria (v horní části Tabua). Dále na Lombo do Mouro, s výhledem na Serra d'Água, v nadmořské výšce 1620 metrů. Přes Encumeada až do São Vicente. Po cestě do Porto Moniz budete mít výhled na moře a na rybářské vesnice. Další zastávka bude na vyhlídce "Véu da Noiva." V Porto Moniz oběd.
Po obědě se vydáme směrem na Ribeiru da Janelu, kde zastavíme a odkud budete mít možnost zhlédnout celé severní pobřeží. Dále vede cesta do Paul da Serra, kde se nachází největší náhorní plošina ostrova ve 1200 metrech. Odtud se budeme vracet přes Ponta do Sol do Funchalu.
Orientační cena: cca 55 €/os. (děti do 12 let mají 50% slevu), každé - pondělí až pátek.

Celodenní výlet na východ (včetně oběda)
Z Funchalu na Ribeiro Frio. Odtud po prašných cestách do Santany, kde si budete moci prohlédnout typické trojúhelníkové domečky. Po prohlídce Santany pojedeme do S. Roque a do Faialu, kde se naobědváme.
Po obědě se vydáme dolů přes Fonduras, do Machica, na místo kde byla objevena Madeira v roce 1419. Nedaleko odtud se zastavíme na vyhlídce Pico do Facho, odkud bude te mít překrásný výhled na Ponta de São Lourenço, Caniçal, Machico a letiště. Potom se vydáme zpět do Funchalu.
Orientační cena: cca 55 €/os. (děti do 12 let mají 50% slevu).

Loď Bonita da Madeira na ostrovy Desertas
Ostrovy "Desertas" jsou chráněnou přírodní rezervací pro velmi vzácné druhy ptáků, jako je Monachus Monachus. Podél pobřeží ostrovů, můžete obdivovat jejich dramatické stěny a jeskyně. Zakotvíme u jednoho ostrova, uděláme si na něj výlet a můžeme si zaplavat v krystalovém moři. Oběd se bude podávat na palubě lodi u Dezertních ostrovů.
Orientační cena: cca 80 €/os.

Výlet lodí Bonita da Madeira do Krásných zátok
Loď "Bonita da Madeira" vás dopraví na místa, kde můžete obdivovat krásné zátoky Madeiry. Nalodění ve Funchalu. Plavba k Machico zálivu, dále do Baia d `Abra, k nejvýchodnějšímu pobřeží Madeiry. V tomto místě můžete plavat, potápět se nebo relaxovat. Na palubě se bude servírovat chutné teplé jídlo.
Orientační cena: cca 40 €/os.

Mapa polohy hotelu