Toskánsko zemědělské

od 24 890
destinace
doprava Autokarem | Praha
strava Polopenze

Filtr

Program zájezdu:

ITÁLIE – TOSKÁNSKO za kulturou, zemědělstvím a požitky
Chianciano de Terme – Montepulciano – Siena – Florencie – Vinci
V ceně polopenze, 3 degustace, česky hovořící průvodce
Seznámíte se s výrobou vína, oleje, mozzarelly a chovem skotu
Valdichiana Senese – vinařská oblast v Toskánsku, známá po celém světě krásou krajiny, historií a kulturou, ale také gastronomií, termálními lázněmi a zemědělstvím.

1. DEN 20.5. pondělí: Praha – Chianciano di Terme
Odjezd z Prahy v ranních hodinách. a příjezd do Chianciano di Terme večer. Ubytování v hotelu *** s večeří.

2. DEN 21.5. úterý: Montepulciano – farma se skotem – Sarteano
Po snídani návštěva městečka Montepulciano s průvodcem, prohlídka historického centra, které zdobí renesanční budovy. Po prohlídce nás čeká ochutnávka značkových vín oblasti a prohlídka historických vinných sklepů. Oběd fakultativně.
Odpoledne návštěva většího zemědělského družstva s chovem místního mastného skotu. Farma dále produkuje obiloviny a vinou révu. Mají vlastní výrobnu vína a je možný nákup místních produktu ve faremním obchodě za velmi příznivé ceny.
Dále navštívíme městečko Sarteano, v centrální oblasti význačné kultury Etrusků, kde navštívíme také Muzeum etruské kultury.
Večer návrat do hotelu a večeře.

3. DEN 22.5. středa: farma u San Gimignano – Siena
Fakultativně návštěva farmy San Gimignano. Farma má 100 hektarů půdy obdělávané ekologickými metodami, z toho 24 hektarů vinic, kde se pěstují některé odrůdy, jako je Vernaccia di San Gimignano, Sangiovese pro slavné Chianti, Canaiaolo, Colorino, Malvasia a Trebbiano pro tradiční Vinsanto. Dalších 50 hektarů je osázeno krmnými a směsnými obilovinami jako je pšenice tvrdá, špalda, ječmen, slunečnice, oves a kukuřice.
Po celém objektu je roztroušeno 1500 olivovníků hlavních toskánských odrůd pro výrobu extra panenského olivového oleje. Pěstují bio ovoce a zeleninu a šafrán. Mají 30 úlů, kde tisíce včel produkují divoký med. Chovají králíky, slepice, perličky, místní prasata a prasata Cinta Senese. Hlavním chovem však zůstává chov skotu CHIANINH.
Na závěr návštěvy fakultativně degustace 4 vín doprovázená ochutnávkou oliv, sýra pecorino, míchaných uzenin, bruschetta s extra panenským olivovým olejem.
Odpoledne prohlídka města Siena s průvodcem.
V podvečer odjezd do hotelu v Montecatini Terme, ubytování v hotelu a večeře.

4. DEN 23.5. čtvrtek: Monsummano Terme – Florencie – Citrusové zahrady
Po snídani odjezd do Caseificio Bufalcioffi k návštěvě typické italské firmy, která vyrábí kravskou mozzarellu, buvolí mozzarellu, ricottu atd. s následnou ochutnávkou sýrů ve formě oběda. Jedná se pouze o výrobnu.
Cestou do Florencie návštěva citrusových zahrad a fakultativně možnost degustace různých druhů marmelád a výrobků z citrusů.
Poté odjezd do Florencie na prohlídku renesančního města s průvodcem se zastávkou na Piazza della Signoria, kde se nachází impozantní Palazzo Vecchio, Uffizi, Ponte Vecchio a další krásné stavby.
Večer návrat do hotelu na večeři a nocleh.

5. DEN 24.5. pátek: vinice u Montecarlo – Vinci – odjez do Prahy
Po snídani návštěva sklípku a vinic nedaleko starobylého městečka Montecarlo, které je známé výrobou vína a je místem, kde se každoročně v září koná Festival vína.
Nejprve se vydáme na zajímavou procházku nádhernými vinicemi a po prohlídce vinic navštívíme starobylé sklepení s historickými sudy. Ve sklepení, na závěr akce, absolvujeme degustaci 6 vín, doplněnou nabídkou místních uzenin a sýrů a typického místního chleba s přídavkem extra panenského olivového oleje místní produkce.
Odpoledne odjezd do městečka Vinci, rodiště velkého Leonarda a oblasti výroby vynikajícího extra panenského olivového oleje. Návštěva muzea a rodného domu, kde se nacházejí prototypy a kresby vynálezů velkého génia. Muzeum má 3 části.
Po prohlídce města a muzea Vinci fakultativně večeře v restauraci la Torreta.
Po večeři odjezd zpět do ČR. Návrat 25.5. v ranních hodinách.

 

Cena zahrnuje:

- Autobusová doprava z/do ČR, autobus je skupině k dispozici i během pobytu
- Ubytování 4 noci v DBL pokoji s polopenzí v hotelu 3*, 1 noc v autobuse cestou zpět do ČR
- Prohídky měst s průvodcem a prohlídky farem dle programu
- Prohlídka Montepulciano a degustace vína
- Prohlídka farmy Chianina
- Vstup do muzea v Sarteanu
- Prohlídka Sieny s průvodcem
- Prohlídka firmy Monsummano – návštěva výrobny sýrů s ochutnávkou
- Prohlídka Florencie s průvodcem
- Česky hovořící doprovod po celou dobu programu
- Pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje:

- Komplexní cestovní pojištění A30 – 50 Kč/os/den nebo 70 Kč/os/den Pandemic
- Příplatek za jednolůžkový pokoj – 3.500 Kč/os/zájezd
- Pobytová taxa v hotelech – cca 2 eur/os/den
- Prohlídka farmy Chianti s ochutnávkou místních výrobků a degustace vína – cca 15 eur/os
- Vstup do citrusové zahrady Montecatini – cca 12 eur/os
- Ochutnávka marmelád a dalších výrobků v citrusové zahradě – cca 8 eur/os
- Večeře v la Torretta – cca 30 eur/os

Minimální počet účastníků:

20

Základní informace o destinaci:

Itálie se řadí mezi turisti cky nejatrakti vnější státy světa. K návštěvě Itálie lákají především antické, středověké a renesanční památky. K nejvyhledávanějším italským městům patří Řím, Florencie, Benátky, Pisa. Vyhledávanými místy jsou pláže podél 7 600 km dlouhého pobřeží a ledovcová horská jezera Lago di Garda, Lago Maggiore, Lago di Como. Atraktivní jsou filmové a hudební festi valy a karnevaly (San Remo, Benátky). Země patří k nejhustěji osídleným státům Evropy. My vám nabízíme letní pobyty u malebného jezera Lago di Garda. Naleznete na www.AGLtravel.cz. Novinkou je poznávací zájezd, ve kterém vás provedeme malebným Toskánskem s jeho výtečnou gastronomií a vínem a třešinkou na dortu bude návštěva Říma.

Poloha:

Itálie leží na Apeninském poloostrově, sousedí s Rakouskem, Francií, Švýcarskem a Slovinskem. Povrch je převážně hornatý, na severu dominují Alpy a Dolomity. Téměř po celé délce Itálie se rozpíná pohoří Apeniny, které dosahuje výšky téměř 3 000 m n. m. Itálie leží na seismicky akti vním pásu, čímž jsou dokladem dvě činné sopky, Etna, nejvyšší činná sopka Evropy (3 323 m n. m.), starovulkán Vesuv (1 281 m n. m.) a aktivní oblast Liparských ostrovů nebo oblíbený lázeňský ostrov Ischia.

Rozloha:

301 338 km2

Státní zřízení:

republika, člení se na 20 krajů (regionů) a 103 okresů (provincií).

Obyvatelstvo:

cca 59,4 mil. obyv., z toho 98 % italské národnosti .

Hlavní město:

Řím - cca 2,8 mil. obyv., další velká města: Milán, Neapol, Turín, Palermo, Florencie.

Jazyk:

italština, okrajově němčina, slovinština, francouzština.

Měna a kurzy:

od ledna 2002 EURO.

Podnebí:

podnebí se liší podle oblastí . Pobřeží má typicky středomořský charakter s horkými léty a mírnou zimou bohatou na srážky. Oblast Alp leží v mírném pásmu s rozdílem teplot mezi vrcholy hor a údolím. Zima bývá bohatá na sněhovou nadílku, léto je teplé.

Místní kuchyně:

jedna z nejchutnějších a nejzdravějších kuchyní středomořského typu. Základ tvoří těstoviny, rajčata, sýry, plody moře, česnek, olivy a olivový olej, sušená šunka, maso, skvělá káva.

Suvenýry:

módní značkové oblečení, obuv, kabelky, jídlo (olivový olej, vína, likéry), keramika, bižuterie, religiózní a poutní suvenýry.

Časové pásmo:

stejné jako ČR.

Výlety v okolí hotelu

Mapa polohy hotelu