Preluna hotel and Spa

od 21 690
doprava Letecky | Praha, Letiště Václava Havla
strava Snídaně
Vzdálenost od pláže: 0 m
Vzdálenost od pláže 0m
Bazén
Blízko centra
Fitness
Klimatizace
TV
Vzdálenost od pláže: 0 m
Wellness
Wi-Fi

Filtr

Poloha:

Perfektně situovaný hotel Preluna Hotel & Spa se stylovou architekturou se nachází přímo u moře na pobřežní promenádě, jen cca 150 m od centra Sliemy s obchody, restauracemi, kavárnami a bary. Pobřežní dvoukilometrová promenáda vede na jedné straně k zálivu Spinola s restauracemi a na druhé straně k nákupnímu centru s kavárnami. Nedaleko od nočním životem kypícího letoviska St. Julian (asi 2,5 km). Hotel je vzdálen cca 4 km od hlavního města Valletta. Zastávka linkového autobusu před hotelem. Možnosti výletů do Mdiny (cca 11 km), Valletty (cca 6 km). Golfové hřiště cca 14 km. Letiště cca 8 km.

Ubytování:

Klimatizované dvoulůžkové pokoje s možností jedné přistýlky jsou vybaveny koupelnou, telefonem, radiem, fénem a SAT/TV, ventilátorem, varnou konvicí. Některé mají balkon (na vyžádání). Za poplatek minibar a trezor. Za příplatek možnost ubytování v pokojích s výhledem na moře, které mají vždy balkon.

Vybavení a služby hotelu:

280 pokojů, recepce, vstupní hala, výtahy, TV místnost, nekuřácká restaurace, 2 a-la-carte restaurace (italská a japonská), 4 bary, piano bar, kavárna a obchody. Na střešní terase se nachází bazén s mořskou vodou (otevřen květen - říjen), dětský bazén, opalovací terasa, panoramatický výhled, chráněná střešní terasa na slunění s 2 vyhřívanými jacuzzi, spa a wellness centrum Feelgood s širokou nabídkou procedur, vnitřní bazén, fitness, kadeřnictví, minigolf, potápění, centrum vodních sportů, konferenční místnost, půjčovna aut.. Lehátka, slunečníky a osušky zde zdarma. U moře plážový klub (sezónně, dle počasí).

Sport a zábava:

Zdarma: fitness.
Za poplatek: aerobic, biliár, minigolf na střeše, wellness procedury, potápění a vodní sporty na pláži (nabídka místních poskytovatelů služeb, dle sezóny). Pestrý večerní animační program. Vstup a poukaz v hodnotě 10 € do kasina Dragonara.

Internet

internetový koutek za poplatek, WiFi ve veřejných prostorách hotelu zdarma.

Wellness
Zdarma: krytý bazén, parní lázeň, sauna a vířivka. Za poplatek: kadeřnictví, masáže a solarium.

Pro děti
vestavěný dětský bazén, dětské židličky a dětské postýlky. Na vyžádání dřívější dětská večeře. Za poplatek hlídání dětí.

Stravování:

Snídaně formou bufetu
Za příplatek polopenze formou bufetu nebo All inclusive.

All inclusive:
Snídaně formou bufetových stolů, obědy formou bufetových stolůl (v létě možno také lehký oběd v plážovém klubu), večeře formou bufetových stolů. U oběda a večeře místní víno nebo pivo, nealko a voda, snacky obvykle v baru La Piazza mezi 11:00-16:30 hod.
Místní alkoholické a nealkoholické nápoje od 11.00 do 23.00 h (káva, čaj, místní lihoviny, víno, pivo, minerálka) obvykle ve všech barech (mimo Sakura) dle jejich otevírací doby.
Dále v programu all inclusive využití fitness, vnitřního bazénu, jacuzzi, sauny a parní lázně v lázních Feelgood Spa and Gym.

Cena zahrnuje:

letenku Praha - Malta - Praha na přímém letu v optimální třídě
příruční zavazadlo do 10 kg
odbavené zavazadlo do 20 kg
Ubytování 7,10, 14 nocí se snídaní
transfery letiště - hotel - letiště
anglicky mluvící asistence
pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje:

pojištění léčebných výloh
místní pobytová taxa 0,5 EUR/os/den, max. 5 EUR/os/den

Základní informace o destinaci:

Maltské souostroví se skládá ze tří hlavních ostrovů Malta, Gozo a Comino. Strategická poloha předurčila Maltě bohatou, 7 tisíc let dlouhou historii, kdy se stala cílem mnoha dobyvačných národů. Najdete zde megalitické chrámy, úchvatné zlaté paláce a katedrály – ty jsou důkazem slavné éry maltézských rytířů. Maltské ostrovy nabízí i přírodní zajímavosti jako jsou přístavy a zálivy, podmořské jeskyně, srázy a útesy vybíhající do výšky, křišťálově čisté moře a více míst na potápění, než kterýkoli jiný ostrov nebo resort. Maltské ostrovy jsou velmi malé a právě díky tomu jsou všechny památky a přírodní krásy snadno dosažitelné. Během svého pobytu můžete vidět opravdu mnoho v kombinaci s odpočinkem a koupáním v křišťálově čisté vodě.
Pozor jezdí se vlevo!

Poloha:

Maltské souostroví leží ve strategické poloze ve Středozemním moři 95 km jižně od Sicílie a 290 km východně od Tuniska. Malta je rozlohou nejmenší stát Evropské unie. Maltské souostroví se skládají ze tří hlavních ostrovů Malta, Gozo a Comino, které jsou obydlené a tří neobydlených ostrůvků Cominotto, Filfla a St. Paul's Island.

Rozloha:

316 km2 (Malta 246 km2, Gozo 67 km2, Comino 3 km2). Ostrov Malta má jen 27 km na délku a 15 km na šířku.

Státní zřízení:

parlamentní republika. Bývalá britská kolonie Malta získala nezávislost 21.9.1964 a 13.12.1974 se prohlásila nezávislou republikou. Zůstala však i nadále členem Britského společenství národů. Od 1. května 2004 je Malta členem Evropské unie.

Obyvatelstvo:

cca 450 tis. obyvatel.

Hlavní město:

Valletta - cca 9 tis. obyvatel.

Jazyk:

maltština (patří mezi semitské jazyky, během vývoje silně ovlivněna arabštinou). Dále je zastoupena angličtina (díky 160 letům britské nadvlády) a italština (italsky mluví 66 % obyvatel).

Měna a kurzy:

euro - kurz cca 26 CZK/EUR (prosinec 2018).

Podnebí:

klimatické prostředí je typické pro tuto oblast Středozemního moře: mírné, vlhké zimní období a horké léto s prakticky žádnými vodními srážkami.

Místní kuchyně:

na Maltu ve velké míře působila geografická blízkost Itálie. Ta je známá především vařením těstovin a také podáváním velmi oblíbené pizzy. Na Maltě si lze dopřát jak těstoviny, tak pizzu v řadě různých variací a chutí. Často podávaná je hustá zeleninová polévka, tzv. minestra. Dále Aljotta – polévka z ryb a česneku, Fenek – králík, Ravijul – maltská varianta ravioli, Ricotta – maltská sýrová specialita, Bigilla – velké fazole nebo Timpana – pečené makarony zabalené v těstě.

Suvenýry:

maltské tkané a hrnčířské výrobky, sklo, keramika, panenky, měděné a mosazné předměty. Malta je věhlasná díky svým zlatým a stříbrným filigránům a ručním krajkám.

Časové pásmo:

středoevropské (+ 1 hod. GMT).

Výlety v okolí hotelu

Příklady výletů:

VÝLETY V ANGLICKÉM JAZYCE – MALTA

MONDAYS

VALLETTA and the Malta Experience (Afternoon: from October to June Morning: from July to September)

Our guided tour through the vibrant streets of Valletta will allow you to discover the beauty and charm of the fortified city built by the Knights in 1566. The Order of St. John ruled over the islands for 268 years and left a unique cultural legacy of which Valletta is the prime example. We first enjoy a breath-taking view of the Grand Harbour from the Upper Barracca Gardens. Then we visit St. John’s Co-Cathedral, including the Caravaggio masterpieces in the Oratory. The Co-Cathedral houses one of the most beautiful marble inlaid floors in the world. Going down Republic Street you will walk past the Grand Masters’ Palace and the recently restored St. George’s Square before watching the Malta Experience, an audio-visual show where Malta’s history throughout the centuries is brought back to life.

with Cathedral entrance € 49 pp without Cathedral entrance € 34 pp

 

TUESDAYS + FRIDAYS

MDINA (full day)

Today’s excursion takes us to the central part of Malta, dominated by the medieval fortified city of Mdina, Malta’s former capital city. The narrow, winding streets, dating back to medieval times, lead to the imposing bastions, commanding a magnificent panorama of the island. On the way there, you will discover different styles of architecture, including Siculo-Norman palaces and other baroque buildings of great historical importance.

Time stands still in this ‘Silent City’ which is a film-maker’s paradise. Leaving Mdina through Greeks’ Gate, we stop at the early Christian catacombs in Rabat before proceeding to the cliffs at Dingli. After lunch we will visit the San Anton botanical gardens situated near the Presidential Palace, which you will be able to admire from outside. We shall also spend time at the crafts centre at Ta’ Qali. At the end of the tour, allow us to astound you with Mosta’s majestic dome, one of Europe’s largest.

€59.00 pp (Lunch is included in the price of the tour).

 

WEDNESDAYS + SATURDAYS

THREE CITIES TOUR (morning – half day)

Discover the Grand Harbour area opposite Valletta known as the Three Cities – Vittoriosa, Cospicua and Senglea, where the Knights of St. John first settled in 1530. Driving past Cospicua we reach Vittoriosa for a walking tour through the narrow streets in the shade of historic buildings, including the first auberges of the various langues of the Order. At the Vittoriosa waterfront we take a typical harbour boat (dghajsa) for a tour of the colourful harbour creeks.

From the Senglea Garden, situated at the tip of the peninsula, enjoy a stunning 360° view of the Grand Harbour, including the impressive Fort Sant Angelo from where Grand Master La Valette led the defence of the island during the Great Siege of 1565.

€35.00 pp

 

THURSDAYS + SATURDAYS

GOZO (full day)

After a short twenty-minute ferry crossing you will reach Mgarr harbour, which immediately sets the pace to Gozo’s unique atmosphere. Your guide will lead you around the Megalithic temples of Ggantija, the oldest free-standing monuments in the world, pre-dating the Pyramids of Egypt. This will be followed by visits to the medieval citadel in Victoria, the fjord-like bay at Xlendi and Dwejra. Gozo is well known for its crafts, particularly handmade lace and knitted garments. Visitors cannot fail to be impressed by the island’s lush countryside, its serene atmosphere and how different it is from the larger island of Malta.

€68.00 pp (Lunch is included in the price of the tour).

  

FRIDAYS

HAGAR QIM TEMPLE, LIMESTONE HERITAGE AND MARKET (full day)

The tour starts with a visit to one of Malta’s oldest quarries which has been transformed into an attraction for tourists and locals alike and which provides a vivid account of one of Malta’s leading skills – the use of limestone for building purposes, a skill that goes back thousands of years. The magic of Malta’s antiquity will be explained at Hagar Qim, Malta’s main pre-historic site, overlooking the wide expanse of the blue Mediterranean and the islet of Filfla. From Hagar Qim you will proceed to Wied iz-Zurrieq where (weather permitting - boat price not included) you can take a boat trip to the Blue Grotto, renowned for its crystal clear waters. After lunch, we drive through local vineyards right up to the idyllic fishing village of Marsaxlokk. You will have time to stroll through the local market set out on its waterfront. Later we proceed to the cave at Ghar Dalam where archaeologists have unearthed ample proof that Malta once formed part of the European landmass.

€63.00 pp (Lunch is included in the price of the tour).

 

SUNDAYS

MARSAXLOKK MARKET AND BLUE GROTTO (extended half day)

The idyllic fishing village of Marsaxlokk with its colourful luzzus and unique character make the unrivalled setting for the local market. This is the perfect place to spend a Sunday morning, where you can rub your shoulders with the locals as you browse through the various stalls. We continue our tour with a visit to the Blue Grotto (weather permitting - boat price not included) and the nearby caves. Admire the whole expanse of the blue Mediterranean and the islet of Filfla.

Later our guide will help you explore one of Malta’s unspoilt villages. From the main square, the hub of the village with its parish church and band club, you will be led through a maze of winding narrow streets that all have a story to be told.

€33.00 pp

Mapa polohy hotelu