Filtr

Poloha:

Oblíbený a příjemný hotel Dorisol Florasol se nachází na hlavní třídě Estrada Monumental cca 2,5 km od centra Funchalu s úžasným výhledem na oceán - do centra letoviska se dá dojít příjemnou procházkou popř. hotel zajišťuje pravidelnou kyvadlovou dopravu zdarma. V okolí hotelu najdete mnoho nákupních a zábavných možností – bary, restaurace, obchůdky. Mořské pobřeží s krásnou promenádou vedoucí k veřejným koupalištím Lido cca 300 m. Letiště je vzdáleno cca 16 km.

Ubytování:

Komfortně zařízená studia a apartmány jsou vybavena obývacím prostorem se sedací soupravou a kuchyňským koutem (dvou plotýnkový vařič, lednice, základní nádobí, chladnička), sociálním zařízením(sprcha či vana, toaleta, fén), klimatizací, telefonem, satelitní TV a balkónem nebo terasou. Apartmány mají oddělenou ložnici a obývací pokoj s kuchyňským koutem. Toustovač a kávovar jsou na vyžádání. Dětská postýlka a vysoká jídelní židlička je k dispozici na vyžádání.

Vybavení a služby hotelu:

Ubytování: Komfortně zařízená studia a apartmány jsou vybavena obývacím prostorem se sedací soupravou a kuchyňským koutem (dvou plotýnkový vařič, lednice, základní nádobí, chladnička), sociálním zařízením(sprcha či vana, toaleta, fén), klimatizací, telefonem, satelitní TV a balkónem nebo terasou. Apartmány mají oddělenou ložnici a obývací pokoj s kuchyňským koutem. Toustovač a kávovar jsou na vyžádání. Dětská postýlka a vysoká jídelní židlička je k dispozici na vyžádání.

Hotel získává své klienty díky své poloze přímo na hlavní ulici ve Funchalu, příjemnou atmosférou a kvalitou nabízených služeb. Restaurace Mesalusa má kryté posezení a sluneční terasu, kde si hosté mohou vychutnat mezinárodní kuchyni i regionální pokrmy z čerstvých surovin. Odpočívat můžete v zahradě s palmovými stromy a houpacími sítěmi. Hosté Dorisol Florasol mohou odpočívat na lehátku u bazénu nebo navštívit hernu a zahrát si biliár či stolní tenis. Pro děti je připraveno venkovní hřiště. Nabízí se zde bezplatné parkování na místě a kyvadlová doprava do centra města Funchal zdarma. Dále mají hosté možnost využití zázemí sesterských hotelů komplexu Dorisol vzdáleného cca 500 m (sauna, solárium, krytý bazén atd.).

Služby za poplatek: Minibar, trezor, služby v sesterském hotelu Dorisol

Stravování:

Snídaně podávané formou bufetu. Hosté si mohou dokoupit večeře (výběr z menu, nápoje za poplatek).

Vzdálenosti:

Hotel leží cca 300 m od mořského pobřeží s promenádou a soustavou bazénů Lido. Klientům jsou k dispozici služby plážového baru, sprchy a lehátka se slunečníky (za poplatek).

Výlety v okolí hotelu

Příklady výletů:

Casino Dinner Show
Koná se v Madeirském kasinu, je to kombinace večeře s "tanečním Show". Večeře – skládá se z více chodů: uvítací drink při příchodu, předkrm, polévka, hlavní jídlo, dezert, káva. Během celé večeře se servíruje voda, červené nebo bílé víno a pivo.
Orientační cena: cca 45 €/os.

Madeirský Folklórní Večer
Koná se v klasické portugalské restauraci, kde máte možnost ochutnat jedno z typických Madeirských jídel, jako např. "Espetada" a zároveň se seznámit s Madeirským folklórním zpěvem a tancem.
Večeře – jako předkrm se podává "Bolo do Caco", což je tradiční kulatý plochý chlebík s česnekovým máslem uvnitř. Hlavní jídlo je "Espetada", hovězí maso, marinované v soli s bobkovým listem, které se připravuje na otevřeném ohni (původně na vavřínových větvích). K masu se podává "Milho Frito", lahodné, do zlata pražené kostky, z kukuřičné mouky (známé i jako polenta), hranolky a salát. Během večeře se podává voda, červené nebo bílé víno a káva.
Orientační cena: cca 30 €/os.

Výlet lodí a pozorovaní delfínů
Katamarán/Santa Maria - čas plavby: 10:30 – 13:30 hod. (sraz v 10:00 hod. sraz v přístavu) a 15:00 – 18:00 (v 14:30 v loděnici).
Výlet lodí CATAMARAN – plochá loď pluje na otevřené moře, kde budete mít možnost pozorovat delfíny a velryby, dále plavba pokračuje pod Cabo Girão - které je známé jako 2. nejvyšší útes do moře na světě a kde je možné si zaplavat v moři (možnost půjčit na palubě Catamaranu šnorchlovací masky). Plavání se šnorchlem s delfíny se uskuteční v případě vhodných klimatických podmínek.
Orientační cena: cca 30 €/os. (navíc zpáteční transfer hotel – přístav – 5,00 €/os.).

Výlet lodí na Porto Santo
Porto Santo je ostrov, který se nachází severně od východní části Madeiry, je pravým opakem Madeiry, protože se zde nacházejí přírodní pláže a skoro žádná vegetace. Výlet je velmi oblíbený pro ty, kteří mají zájem strávit den v klidném prostředí na krásné pláži. Samozřejmě se na ostrově nacházejí restaurace a bary.
Orientační cena: cca od 60 €/os.

Madeira Island Jeep Safaris
Výlet terénním autem 4x4 za krásnou přírodou Madeiry se stává velmi populární. Během výletu si můžete vychutnat nádherné panoramatické výhledy a spatřit nádhernou přírodu s mnoha druhy květin a stromů.
Půldenní výlet:
Z Funchalu směrem na Câmara de Lobos. Vyhlídka Fajã dos Padres. Odtud dále na sever, okolo Cabo Girão, druhého nejvyššího útesu na světě. Jízda bude pokračovat po prašných ce stách přes Jardim da Serra kde se zastavíme a můžete ochutnat místní tradiční nápoj “Poncha” (není zahrnutý v ceně). Panoramatické výhledy na Funchal a Câmara de Lobos. Poslední zastávka bude v Boca dos Namorados, odkud budete mít nádherný výhled na Údolí jeptišek.
Délka výletu: 3 hod and 30 minut.
Orientační cena: cca 32 €/os. (děti do 12 let mají 50% slevu).
Celodenní výlet na jihozápad-sever (včetně oběda)
Z Funchalu na Ribeiru Bravu, vyhlídka Candelaria (v horní části Tabua). Dále na Lombo do Mouro, s výhledem na Serra d'Água, v nadmořské výšce 1620 metrů. Přes Encumeada až do São Vicente. Po cestě do Porto Moniz budete mít výhled na moře a na rybářské vesnice. Další zastávka bude na vyhlídce "Véu da Noiva." V Porto Moniz oběd.
Po obědě se vydáme směrem na Ribeiru da Janelu, kde zastavíme a odkud budete mít možnost zhlédnout celé severní pobřeží. Dále vede cesta do Paul da Serra, kde se nachází největší náhorní plošina ostrova ve 1200 metrech. Odtud se budeme vracet přes Ponta do Sol do Funchalu.
Orientační cena: cca 55 €/os. (děti do 12 let mají 50% slevu), každé - pondělí až pátek.

Celodenní výlet na východ (včetně oběda)
Z Funchalu na Ribeiro Frio. Odtud po prašných cestách do Santany, kde si budete moci prohlédnout typické trojúhelníkové domečky. Po prohlídce Santany pojedeme do S. Roque a do Faialu, kde se naobědváme.
Po obědě se vydáme dolů přes Fonduras, do Machica, na místo kde byla objevena Madeira v roce 1419. Nedaleko odtud se zastavíme na vyhlídce Pico do Facho, odkud bude te mít překrásný výhled na Ponta de São Lourenço, Caniçal, Machico a letiště. Potom se vydáme zpět do Funchalu.
Orientační cena: cca 55 €/os. (děti do 12 let mají 50% slevu).

Loď Bonita da Madeira na ostrovy Desertas
Ostrovy "Desertas" jsou chráněnou přírodní rezervací pro velmi vzácné druhy ptáků, jako je Monachus Monachus. Podél pobřeží ostrovů, můžete obdivovat jejich dramatické stěny a jeskyně. Zakotvíme u jednoho ostrova, uděláme si na něj výlet a můžeme si zaplavat v krystalovém moři. Oběd se bude podávat na palubě lodi u Dezertních ostrovů.
Orientační cena: cca 80 €/os.

Výlet lodí Bonita da Madeira do Krásných zátok
Loď "Bonita da Madeira" vás dopraví na místa, kde můžete obdivovat krásné zátoky Madeiry. Nalodění ve Funchalu. Plavba k Machico zálivu, dále do Baia d `Abra, k nejvýchodnějšímu pobřeží Madeiry. V tomto místě můžete plavat, potápět se nebo relaxovat. Na palubě se bude servírovat chutné teplé jídlo.
Orientační cena: cca 40 €/os.

Mapa polohy hotelu