Petrohrad

Detail destinace

Petrohrad Rusko - transparent

RUSKO

Rusko nebo také Ruská federace je největším státem na zemi. Ruská kultura se odvíjí z tradic pravoslavného křesťanství. Úředním jazykem je ruština. Geograficky je Rusko rozděleno na evropskou a asijskou část pohořím Ural, táhnoucím se napříč celou zemí. Na Ural navazuje řeka Ob a tvoří spolu s pohořím Ural páteř země, dělící ji na dva kontinenty. My bychom Vám rádi představili Rusko jako kulturní perlu, kterou je hlavně skoro 5 milionové město Petrohrad a dále hlavní město a město obchodu Moskvu, která se svými 10,5 miliony obyvateli patří mezi největší města v Evropě.

PETROHRAD

Petrohrad známý také svým starším jménem Leningrad. Dnešní oficiální název zní Sankt-Petěrburg, lidově též zvaný Pitěr. Dnes téměř 5 milionové město, které je na seznamu světového dědictví UNESCO. Založené carem Petrem Velikým roku 1703, pro něhož mělo být „oknem do Evropy“, vybudovaném na bažinách. Město bylo doslova vydupané ze země a stojí na množství obětí, které podlehly nepříznivým podmínkám při stavbě. Zvláště když uvážíme nejskvostnější stavbu Petrohradu – Zimní palác s překrásnými zlatem zdobenými interiéry, který nechala postavit sama dcera Petra Velikého, Alžběta. Spolu s klasicistní přístavbou z něj Kateřina Veliká roku 1764 učinila galerii Ermitáž. A to nemluvě o nejznámější památce Petrohradu – Jantarové komnatě, jejíž zdi jsou vykládané pouze pravým jantarem a čistým zlatem.

BÍLÉ NOCI

OTEVÍRÁNÍ MOSTŮ

ERMITÁŽ

PETRODVOREC

PUŠKINO

JANTAROVÁ KOMNATA

 

BÍLÉ NOCI

Fenomén BÍLÉ NOCI. Na tento přírodní jev, ukazující se v plné kráse od začátku června do poloviny července, se sjíždí lidé z celého světa (vrcholem je 21.6., kdy den trvá 18 hodin a 53 min). Všichni lidé jsou v ulicích a slaví. V centru vybuchují ohňostroje a každá noc vypadá jako další Silvestrovská oslava. Kavárny a restaurace jsou otevřené takřka nepřetržitě, kromě zahraničních turistů se do Petrohradu sjíždí i Rusové a společně pak oslavují návrat léta. Doporučujeme projížďku lodí po Něvě, kde nejlépe vynikne tento jev při pozorování okolních staveb, které jsou v tomto světle ještě netradičnější, ba přímo pohádkové.

nahoru

OTEVÍRÁNÍ MOSTŮ

Otevírání Petrohradských mostů probíhá od dubna do září. Další úžasná petrohradská atrakce, která láká cestovatele z celého světa. Mosty se otevírají, aby mohli lodě volně vplout z Finského zálivu do Ladožského jezera. Otevírání mostů probíhá v přesném pořadí. Jako první se otevře most poručíka Schmidta a Palácový most. Nejlepším místem pro sledování je Vasiljevskij ostrov, ale pozor, musíte ho opustit včas, protože po zvednutí všech mostů by se Vám mohlo stát, že zde zůstanete „uvězněni“ až do opětovného zavření mostů. Výhodné místo pro „bezpečné“ sledování a hlavně pro bezpečný návrat zpět do hotelu je Palácové nábřeží poblíž Zimního paláce.

nahoru

ERMITÁŽ

Návštěva tohoto symbolu ruského impéria je téměř povinností každého turisty. Budova čtvercového půdorysu měří neuvěřitelných 200 metrů. Pro návštěvníky Zimního paláce bez průvodce čeká mnoho obtížných rozhodnutí, které z 365 místností vlastně navštívit. Celá prohlídková trasa má 11 km, a pouhý pohled na 2,8 milionu vystavených exponátů by Vás připravil o 9 let života. Doporučujeme navštívit Velké apartmá (svět zlata a zrcadel), pozlacený kočár v sále Polních maršálů, Velký trůnní sál s anglickým trůnem pod vyřezávaným reliéfem, odkud ruští panovníci vyhlašovali reformy a skládali sliby, že se nikdy nepokloní před nepřáteli. Dále doporučujeme návštěvu francouzského oddělení, které obsahuje díla od Poussina, Watteaua, Frangonarda, gobelíny a porcelán Ludvíka XIV., v dalším patře pak naleznete díla od Gogha, Gauguina, Rodina, Picassa, Cézanna nebo Matisse. Vyvrcholením zdejších sbírek je Zlatá místnost s poklady nedozírné ceny (zlaté předměty ze Sibiře, díla Skytů, starověkých Řeků, pohřební dekorace, indické klenoty – tuto místnost lze vidět pouze s průvodcem. Z „Malé Ermitáže“ pak nesmíte vynechat Pavilónový sál s bachčisarajskou Plačící fontánou a Pavími hodinami. V Nové Ermitáži naleznete více než dvacet Rembrandtových obrazů.

nahoru

PETRODVOREC

Nazývaný „Druhé Versailles“ s 5 paláci a areálem o celkové rozloze 1000ha (na šířku asi 3 km). Kromě krásného a nově zrekonstruovaného Velkého paláce, který byl značně poničen za druhé světové války, jsou Petrodvorce navštěvované hlavně pro své fontány. Od Velké kaskády, nacházející se přímo pod palácem se rozkládá impozantní pohled na Balt. Fontány jsou unikátem, který i přes veškerou současnou techniku, je stále napájen samospádem. Tento unikát je otevřen vždy od května do září.

nahoru

PUŠKINO

Carskoje Selo, nebo-li Puškino, další pokus o, v tomto případě, vnitrozemské „Versailles“, tentokrát z nápadu Petrovy dcery Alžběty. Puškino je vystavěno na základech menšího domu, který byl oblíbeným útočištěm Alžbětiny matky. Na fasádu bylo použito více než 100 kg lístkového zlata a celková délka fasády je něco kolem 1 km. Za zhlédnutí jistě stojí Velký sál, který byl vystavěný Rastrellim se dvěma řadami oken nad sebou. Při velkých slavnostech zde hrálo až 80 hudebníků a sál o rozloze 830 m2 osvětlovalo 1 200 svíček.

nahoru

JANTAROVÁ KOMNATA

K největšímu lákadlu Puškina v současné době patří Jantarová komnata. Původně věnovaná caru Petrovi pruským králem Fridrichem Wilhelmem I. Celá tato nádhera za záhadných okolností zmizela za 2. světové války. Od roku 1979 se započalo s obnovou repliky, která byla dokončena roku 2003 na 300 leté výročí založení Petrohradu. Během dlouhých let hledání byly nalezeny dva umělecké exponáty - mozaika a komoda, které jsou dnes umístěny přímo v komnatě.

nahoru

 

 

 

Nabízíme 2 ubytovacích kapacit za cenu 23 890 Kč - 39 090 Kč.

Výsledky hledání
Náš tip
Nezapomenutelný Petrohrad

Nezapomenutelný Petrohrad

Rusko » Petrohrad

4 termíny / 0 Last minute / 4 First minute

Strava: PL Odlet: PRG Odjezd z: 0 míst

letecky FM Tip

Náš tip
Petrohrad + MOSKVA

Petrohrad + MOSKVA

Rusko » Petrohrad

2 termíny / 0 Last minute / 2 First minute

Strava: PL Odlet: PRG Odjezd z: 0 míst

letecky FM


další nabídky >