Fudžajra

Základní informace o destinaci:

Nachází se v jihovýchodní části Arabského poloostrova u Indického oceánu. S rozlohou 1450 km2 a cca 130 tis. obyv. je považován za jeden z nejzajímavějších emirátů SAE.

Hlavní město Fudžajra (cca 80 tis. obyv.) je významným přístavem a jsou zde často k vidění řady tankerů na moři. Příjmy z turismu jsou důležité, protože Fujairah je jediným emirátem bez vlastních zdrojů ropy. Turistickými zajímavostmi jsou zde portugalská pevnost Bitnah, přírodní rezervace u Khor Kalba (nejstarší mangrove na arabském území) a také býčí zápasy, které se zde tradičně pořádají jako v jediném emirátu.

Pláže na území tohoto emirátu jsou jedny z nejkrásnějších a dosud ne zcela objevených turisty. Poskytuje dokonalou kombinaci přírody a krásného pobřeží s nedotčenými plážemi, které jsou vhodné jak pro koupání, tak i k potápění a šnorchlování, neboť Ománský záliv je plný tropických ryb, korálů, mořských želv i žraloků). Celou scenérii podtrhuje horský masív Al Hajar vypínající se do výšky až 1900 m n. m., což vše společně s příjemným klimatem po celý rok je předpokladem k prožití úžasné a klidné dovolené.

Hotel Fujairah Rotana Resort&Spa - Fudžajra

HOTEL FUJAIRAH ROTANA RESORT & SPA

Letecky
Snídaně
Další termíny od 23 490